Хочете надовго позбутися від нежиті і ангіни? Для повноцінного розвитку малюка потрібно більше ультрафіолету? Процедура УФО допоможе вирішити багато проблем.

Ключова інформація:

  1. Фізіотерапія є однією з найпопулярніших процедур при боротьбі з гострими і хронічними захворюваннями.
  2. УФО (опромінення ультрафіолетом) – це специфічний варіант терапевтичного впливу ЕМ хвиль на певну область. Ця терапія показує високоефективні результати при боротьбі з різними видами запальних процесів.
  3. Переваги методики: позбавляє від запалення, надає знеболюючий ефект, стимулює швидку регенерацію тканин і відновлює організм після травм. Бореться з мікробами, максимально усуваючи їх як на верхній частині пошкодження, так і безпосередньо в самому фурункули; швидко нормалізує весь обмін речовин.
  4. Ультрафіолетове опромінення часто призначають в сезон загострення дії вірусів, з метою підтримати імунітет.

У боротьбі з хворобами добрі не тільки медикаментозні препарати, а й різні види фізіотерапії. Фізіотерапевтичні процедури впливу часто проводять під час подолання гострих і хронічних захворювань. Найбільш популярною з них вважають УФО. Що ж це таке? Яким чином за допомогою ультрафіолетового опромінення можна позбутися від патологій носа і горла?

Що таке УФО носа і горла?

УФО – сукупність терапевтичних заходів за допомогою впливу електромагнітних хвиль на потрібну область.

Під впливом на опромінювану область вивільняються біологічно активні елементи. Коли вони надходять в кровотік, відбувається прискорення потоку крові до місця поразки і це, в свою чергу, сприяє швидкому пересуванню лейкоцитів в запалену частину тіла.

Якими ефектами володіє ця методика:

  • знімає всі ознаки запалення;
  • виконує функцію знеболювання;
  • прискорює відновлення тканин і сприяє приведенню організму в тонус після травмування та інших пошкоджень;
  • має антибактеріальну дію, знищує мікроорганізми як зовні, так і всередині запаленої області;
  • нормалізує обмінні процеси всіх видів.

Важливо! При лікуванні дітей до цієї методики можуть звертатися з метою профілактики рахіту. Ультрафіолетові промені сприяють тому, що в організмі дитини починає активно вироблятися вітамін Д, якого, частіше за все, не вистачає в зимовий час.

Завдяки такій багатофункціональності, УФО широко застосовується для лікування найрізноманітніших захворювань, в тому числі і отоларінгологічних.

Коли показані фізіопроцедури

Якщо діагностовано ЛОР-захворювання, лікар може порекомендувати використовувати методику в таких випадках:

  • Ангіна. УФО прописують при наявності симптомів катаральної форми, коли не спостерігається підвищеної температури і відсутні гнійники. Опромінення на ранній стадії розвитку хвороби запобігне прогресуванню ангіни. Не завадять фізіопроцедури і під час реабілітації після хвороби. До цього часу мигдалини вже чисті,  не запалені, хворий відчуває себе нормально, а УФО допоможе скоротити відновний процес в рази.
  • Гайморит і інші види синуситу. В цьому випадку УФО рекомендують використовувати, коли ще не з’явився гнійний наліт або на етапі одужання, для якнайшвидшого відновлення.
  • Аденоїди у дітей ультрафіолетові промені допомагають прибрати набряки і провести дезінфекцію слизової. Кілька процедур запобігають виникненню набряків і запалень.
  • Нежить. УФО дуже ефективно працює в боротьбі з бактеріальною нежиттю на будь-якій з стадій захворювання.
  • Хвороб вуха. При гнійному отиті зовнішнього або середнього вуха методика активно бореться з інфекцією і знімає ознаки запалення.
  • Запалення задньої стінки горла (фарингіт). Показаний як при гострій, так і при хронічній формі захворювання.

Важливо! Процедура УФО має імуномодулюючі властивості, забезпечуючи посилений захист в період сезонного загострення ГРВІ та для підвищення рівня «сонячного» вітаміну в організмі. Також є найкращим засобом для лікування гострих і хронічних запалень.

Отоларинголог може призначити фізіопроцедури в багатьох ситуаціях. Але перш обов’язково потрібно точно визначити тип захворювання, причину виникнення, оскільки терапія має протипоказання, які можуть викликати значні ускладнення.

Протипоказання для призначення

Незважаючи на безліч плюсів, існує і ряд протипоказань. Проводити УФО забороняється, якщо:

  • є підозри на онкологію або підтверджений діагноз.
  • діагностована висока чутливість до ультрафіолету
  • гостра форма гнійного запалення, з температурою і гарячковим станом.
  • судинні захворювання, з підвищеною крихкістю судин.
  • діагностовано одне з захворювань: туберкульоз, артеріальна гіпертензія, виразка шлунка та ін.

Важливо! Так як кількість протипоказань досить велика, процедуру повинен призначати лікар після огляду пацієнта.

У період вагітності всілякі фізіопроцедури для лікування ЛОР-захворювань необхідно обговорювати з лікарем.

Процедура уфо носа і горла для дітей

Проведення процедури в 2022 році

Для того, щоб прийняти курс процедур УФО, потрібно звернутися в клініку або в стаціонар. Тільки там є необхідне обладнання. Якщо ви не можете відвідувати ЛОР-центр в Києві для лікування, можна купити домашній портативний прилад. Він був спеціально розроблений для побутового використання, досить простий і не має вікових обмежень.

Як проходить процедура:

  • При локальному опроміненні використовуються спеціальні стерильні тубуси. Існує багато різних форм, видів і діаметрів. Все залежить від місця, яке належить опромінювати.
  • Для досягнення робочих параметрів лампи перед початком процедури її потрібно прогріти.
  • Перший сеанс триває всього кілька хвилин, а потім тимчасові проміжки збільшуються.
  • Після закінчення терапії прилад вимикають, а хворому дається півгодини для відпочинку і відновлення.

Спосіб кварцування залежить від типу захворювання. Наприклад, при фарингіті промені слід направляти на задню поверхню глотки. Лікування приймають раз на добу або через день. Перша доза повинна бути половиною норми, якщо немає ніяких протипоказань, биодозу збільшують до 1-2.

При хронічному тонзиліті використовується скошений тубус. Опромінення починається з 0,5 біодози і з часом виростає до 2 біодоз. Опромінювати мигдалини потрібно не обидві одночасно, а спочатку праву, потім ліву або навпаки. В якості профілактики до опромінення вдаються приблизно 2 рази на рік. При захворюваннях вух опроміненню підлягає зовнішній канал, а при нежиті прилад вводять в переддень носа.

Питання до лікаря

Якщо використовувати випромінювання правильно і в необхідній кількості, можна позбутися багатьох патологій носа і горла. При цьому не можна забувати про те, що УФО, як і ряд будь-яких інших фізіопроцедур, має деякі протипоказання, тому обов’язково консультуйтеся зі своїм лікарем.

Часто задавані питання:

  • Розцінки на УФО терапію різних ЛОР-органів можна переглянути внизу сторінки або в розділі «Ціни». Також ви можете уточнити за телефоном або через форму зворотного зв'язку.

Ціни на послуги в Києві:

Послуга Ціна грн.
 Ультрафіолетове опромінення горла і носа (1сеанс) 180
 Ультрафіолетове опромінення горла і носа (пакет з 10-ти сеансів) 1620
 Відео-ендоскопічний огляд носа 300

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю