лікування аденоїдів у дітейАденоїди – це патологічні утворення в носоглотці, сформовані з лімфоїдної тканини, що розрослася. У нормі носоглоткова мигдалина утворює кільце, яке захищає дихальні шляхи від інфекцій та мікробів. Але коли вона розростається, то перешкоджає нормальному диханню та може викликати різні відхилення. Тому лікарі рекомендують видаляти аденоїди, що розрослися. У ЛОР-центрі можна зробити це безкровним сучасним методом.

Причини захворювання

Носоглоточная мигдалина може розростатися через вроджені особливості будови лімфатичної системи. Також її зростання можуть спровокувати перенесені вірусні інфекції, часті запальні процеси ЛОР-органів, неправильне харчування. Найчастіше збільшуються аденоїди у дітей віком від 3 до 10 років. У підлітковому віці частота захворюваності помітно знижується. Аденоїди у дорослих зустрічаються дуже рідко.

Як проявляється патології

Коли виростають аденоїди, симптоми зазвичай такі:

  • утруднене дихання – найчастіше діти через це починають дихати ротом;
  • зміна голосу – він стає гнусовим;
  • хропіння ночами – на пізніх стадіях може супроводжуватися нападами задухи;
  • погіршення слуху – збільшена мигдалина тканина закриває гирла слухових труб, порушуючи вентиляцію середнього вуха;
  • часті риніти та синусити – аденоїди у дитини стають розсадником інфекції та провокують запальні процеси.

Прояви захворювання залежать від стадії – що сильніше розростається лімфоїдна тканина, то яскравіше відчувається симптоматика.

Класифікація аденоїдів

Захворювання протікає у 3 стадії:

  1. Розростання незначне, мигдалина не особливо заважає диханню протягом дня, але ночами дитина починає хропіти.
  2. Лімфоїдна тканина закриває носові дихальні ходи приблизно наполовину, через що дитина все частіше дихає ротом і сильно хропе уві сні.
  3. На цій стадії сильно збільшуються аденоїди, симптоми виражені дуже яскраво, носове дихання практично неможливе.

Ускладнення

Найчастішим ускладненням патології є аденоїдит. Це гострий запальний процес у носоглотковій мигдалині. Він дається взнаки такими симптомами:

  • рясно виділяється слиз із носа, нерідко з домішками гною;
  • відчувається розпираючий біль у носоглотці і вухах – запалені аденоїди здавлюють навколишні тканини;
  • дихання через ніс стає неможливим;
  • підвищується температура;
  • збільшуються шийні лімфовузли;
  • відчувається слабкість, нездужання.

Важливо звернутися до лікаря за перших ознак хвороби. Вилікувати її в домашніх умовах неможливо – це лише посилить запальний процес. Запущений аденоїдит у дітей може призвести до запалення сусідніх органів та структур, спричинити серйозні ускладнення. Нерідко хвороба переходить у фарингіт, ларингіт або трахеїт, провокує розвиток заглоткового абсцесу.

У довгостроковій перспективі збільшені аденоїди спричиняють серйозні порушення розвитку. Дитина дихає неправильно, у неї розвивається хронічне кисневе голодування, яке знижує мозкову активність. У результаті йому стає складно концентрувати увагу та запам’ятовувати інформацію, що погано впливає на навчання та успішність. У запущених випадках це призводить до частих головних болів, і неврологічним порушенням. Також у дітей, які довго дихають ротом, деформується щелепа, псується прикус – розвивається так звана «аденоїдне обличчя».

Діагностика та лікування

Діагностика та лікування аденоїдівЛОР-лікарі нашого центру виявляють аденоїди шляхом задньої риноскопії та фарингоскопії. Також вони беруть у пацієнтів мазки з носа та зіва, щоб визначити, чи немає активного інфекційного процесу. За підсумками цієї діагностики лікар підбирає відповідне лікування аденоїдів. Воно залежить від стадії захворювання, наявності ускладнень та інших факторів.

Як правило, лікування аденоїдів у дітей полягає у їх видаленні. Це дозволяє прибрати лімфоїдну тканину, що розрослася, і відновити нормальне носове дихання. Якщо патологія ускладнена аденоїдитом та іншими активними запальними процесами ЛОР-органів, лікар попередньо призначає курс антибіотиків та протизапальних препаратів, а потім проводить операцію.

Раніше аденоїди видаляли скальпелем, і для дітей ця процедура була досить травматичною та стресовою, вони довго після неї відновлювалися. Сьогодні застосовується сучасне лікування малотравматичними методами – без крові, болю та пошкодження сусідніх тканин. У нашому ЛОР-центрі пацієнтам доступне кріолікування аденоїдів. На тканини, що розрослися, направляють струмінь рідкого азоту наднизьких температур, який:

  • заморожує аденоїди;
  • прибирає інфекційне вогнище;
  • не травмує сусідні тканини;
  • стимулює місцеві обмінні процеси.

Завдяки цьому наші пацієнти переносять процедуру легко та швидко відновлюються після неї. Кріотерапія дозволяє видаляти аденоїди будь-яких стадій тяжкості пацієнтам різного віку.

Профілактика

Щоб знизити ризик збільшення аденоїдів, рекомендується:

  • вчасно лікувати запальні хвороби ЛОР-органів;
  • правильно харчуватися;
  • зміцнювати імунітет;
  • регулярно проходити профілактичні огляди у отоларинголога.

Якщо ж ви помітили у дитини описані вище ознаки патології – запишіться на прийом до ЛОР-лікаря. Він проведе огляд і видалить тканини, що розрослися, акуратно і безболісно.

Ціни на послуги в Києві:

Послуга Ціна грн.
 Аудіометрія тональна порогова (обстеження+заключення) в Києві 400
 Аудіометрія мовленнєва 250
 Аудіологічне обстеження (консультація+об’єктивна аудіометрія) 700
 Діагностика методом отоакустичної емісії 650
 Експрес-діагностика слуху (без видачі результатів на руки пацієнту) 150
 КСВП+ASSR (коротколатентні слухові визвані потенціали+комплексна комп’ютерна об’єктивна аудиометрія) 1000
 Реєстрація КСВП+ОАЕ+імпедансметрія 2000

Для отримання докладної інформації зв’яжіться з кваліфікованими фахівцями нашої клініки за контактним телефоном:
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю