- Свербіж у горлі – що робити? - 10.07.2024
- Бронхіальна астма: діагностика, симптоми та лікування - 01.04.2024
- Тонзилектомія або видалення гланд - 01.01.2022
Біль у носі не з’являється просто так – це симптом захворювань, які можуть спричинити серйозні наслідки. Дізнайтеся, чому може боліти ніс, і що при цьому не можна і можна робити!
Якщо у вас болить ніс – як правило, є логічне пояснення. Цей симптом можуть викликати різноманітні захворювання – від звичайних ринітів до злоякісних процесів. Тому не можна ігнорувати цей симптом, важливо вчасно звернутися по допомогу. Цей текст допоможе вам розібратися в причинах та видах болю в носі, а також зрозуміти, коли потрібно записатися на прийом до лікаря.
Види та причини неприємних відчуттів у носі
Класифікація болю в носі проводиться за характером, локалізації та етіології. Вони можуть бути гострими, тупими, пульсуючими, тягнучими. Також важливо звернути увагу, де саме болить ніс – зовні, всередині, в області крил тощо. Це тісно пов’язане з причинами болю.
Запальні захворювання
- Риніт – патологія, коли він запалюється і набрякає слизова оболонка порожнини носа. Супроводжується рясною нежиттю, через яке в носі відчувається сухість і печіння – це пов’язано з тим, що слизова оболонка пересихає і покривається кірками. При цьому болить ніс всередині – особливо при вдиханні гарячого чи сухого повітря.
- Синусит – запальний процес носових придаткових пазух. Найпоширенішим є гайморит (запалення верхньощелепних синусів), у якому зазвичай болить права пазуха носа чи ліва, а іноді обидві. При інших видах синуситу можуть проявлятися болі пазух носа в області чола та перенісся (фронтит), очних ямок (етмоїдит), у середині голови (сфеноїдит).
- Гнійні процеси розвиваються при запаленні м’яких тканин перегородки, верхівки, крил носа та інших структур. Як правило, це фурункули та абсцеси, утворення яких провокують патогенні мікроорганізми. Вони виглядають як припухлості на шкірі, у центрі з часом з’являється стрижень. Гнійник може бути зовнішнім або внутрішнім. При цьому у людини зазвичай болять крила носа, область перегородки, кінчик – все залежить від розташування гнійного процесу.
Травми
При забитих місцях, пораненнях, опіках може виявлятися болючість структур носа. Якщо є перелом, то біль проявляється у кістках та прилеглих тканинах. При цьому носова перегородка набрякає, на ній утворюється гематома, дихання ускладнюється. Також у людини болить кінчик носа при натисканні, з’являються кров’янисті виділення з носових ходів.
Сторонні тіла
Якщо в ніс потрапив сторонній предмет із гострими краями, він може спричинити травмування, дискомфорт та біль. При цьому посилюється виділення слизу з носа, іноді із домішками крові. Зазвичай, це відбувається після вилучення стороннього тіла.
Новоутворення в носі
У структурах носа можуть формуватися доброякісні утворення – поліпи, кісти, хондроми, гіпертрофія слизової і т.д. У міру зростання пухлини людину можуть турбувати відчуття здавлювання, що розпирають, у носі, біль, закладеність. Також може знизитися функція нюху. При розвитку злоякісних пухлин больовий синдром яскраво виражений, віддає у скроню, перенісся, щоку, губи, ясна.
Що робити, якщо відчуваєте біль у носі?
Звернутися до отоларинголога – він проведе діагностику та з’ясує причину проблеми. У нашому ЛОР-центрі застосовуються сучасні методи дослідження – риноскопія, бак-посіви, КТ та МРТ.
Що не треба робити при болю в носі:
- капати судинозвужувальні препарати;
- гріти;
- пити анестетики;
- лікуватися народними засобами.
Все це може посилити розвиток патології та призвести до тяжких наслідків.
Можливі ускладнення
Якщо вчасно не звернути увагу на біль у носі, патології, які провокують цей симптом, продовжують розвиватися. Це може призвести до:
- менінгіту;
- запалення очниці;
- остеомієліту;
- атрофії слизової оболонки носа;
- абсцесу носової перегородки та прилеглих тканин;
- сепсису.
Болі у носі у дітей
Якщо у дитини болить ніс, потрібно негайно показати її лікареві. У дітей запальні захворювання розвиваються досить швидко і призводять до серйозних ускладнень. Також причиною може бути стороннє тіло – наприклад, намистина, яку малюк засунув собі в ніс.
Як позбутися болю в носі?
Є лише один спосіб – дотримуватися рекомендацій лікаря та приймати лікування, яке він призначив. Зазвичай під час лікування патологій, які викликають цей симптом, пацієнту підбирають комплекс лікарських засобів: антибіотиків, протизапальних, знеболюючих. Також допомагають фізіопроцедури. При травмах та пухлинах може знадобитися хірургічне втручання.
Більш детальну консультацію можна отримати на прийомі у нашому ЛОР-центрі. Лікар проведе діагностику структур носа, з’ясує причину болю та підбере відповідне лікування. Запишіться на прийом, заповнивши форму зворотного зв’язку або зв’язавшись із нами по телефону!
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
дивіться а якщо моя дитина постійно приходить зі школи і каже що в неї болить в носі? що це може бути?
ReplyПерш за все, варто прийти на прийом до вашого педіатра або лор-лікаря. Вкрай важко щось відповісти, бо причин може бути безліч. Лише особистий огляд допоже визничити, що саме і чому доставляє дискомфорт.
ReplyЯкщо наш центр є поруч з Вами, залишайте заявку для запису на прийом, наші дитічі лікарі допоможуть виявити причину болю. Форма запису за посиланям: https://lorvrach.com.ua/konsultacziya-lor-vracha-dlya-detej/