Диагностика слуха для взрослого

Не можна відкладати відвідування оториноларинголога, якщо у вас з’явилися такі симптоми:

 • болючі відчуття в зоні верхньощелепної пазухи або у верхньому ряді зубів;
 • періодичний головний біль;
 • кров з носа;
 • першіння, почервоніння і набряк горла;
 • запалення лімфовузлів.

Спеціалізований медичний центр надає лікарські послуги не тільки дорослим пацієнтам, але й дітям. Приймання у фахівця можна поділити на такі етапи:

 • первинний огляд хворого, виявлення скарг і симптомів;
 • складання історії хвороби;
 • процедура відеоотоскопії;
 • додаткові дослідження за необхідності;
 • перенаправлення пацієнта до вузьких спеціалістів.

Всі сертифіковані фахівці, які працюють в клініці, мають високу кваліфікацію і великий стаж роботи в цій сфері. Крім стандартних досліджень, є можливість пройти відеоотоскопію.

Для чого використовується дослідження слуху живою промовою

Для того щоб перевірити, чи здатний пацієнт сприймати на слух мову опонента у звичних для нього акустичних умовах, проводиться обстеження слуху живою промовою. Така діагностика дозволяє встановити достовірність інших методик слухової діагностики. Даний спосіб вважається основним, адже адекватно оцінити ступінь втрати слуху можливо за допомогою шепоту і розмови.

Це дослідження допомагає оцінити поріг сприйняття мовлення, тобто визначити відстань, на якій людина зможе почути та зрозуміти сказане. В ході цієї процедури лікар зможе встановити ступінь втрати слуху, також це дає можливість фіксувати зміни стану пацієнта. Якщо в процесі виявилося, що у пацієнта немає явних ознак зниження слуху і нічого не спричиняє йому незручностей під час спілкування, то найімовірніше показники звукосприйняття знаходяться в нормі.

Тональна порогова і надпорогова аудіометрія

Такий різновид аудіометрії дає можливість визначити слухову чутливість до сигналів, що відтворюються на різних частотах. На сьогодні методика вважається однією з найбільш доступних і точних.

Для того щоб визначити пороги, необхідно пройти дослідження за допомогою аудіометра, а отримані результати роздруковуються на папері у вигляді графіка.

Наш медичний центр в своїй роботі застосовує сучасні цифрові аудіометри, які виробляють найкращі європейські компанії. Завдяки новітнім технологіям з’явилася можливість обстежити не тільки дорослих, але й маленьких пацієнтів. Для обстеження малюків використовується ігрова аудіометрія. До того ж у нас працюють висококваліфіковані фахівці, які знають всі нюанси дитячої поведінки і можуть перетворити обстеження на цікаву розвагу. Фінальні результати відразу ж видаються на руки пацієнтові, а потім відбувається розшифрування їх значення.

Особливості мовної аудіометрії

Мовна аудіометрія проводиться з використанням розмовної мови або слів, які записані якісною апаратурою й відтворюються з допомогою динамічного телефона, який монтують на вухо пацієнта. Такий метод дозволяє вивчити слухові особливості з застосуванням однакових стандартів гучності, дикції та складності тексту.

Послуга дає можливість отримати криву розбірливості.

Для чого призначається об’єктивна імпедансна аудіометрія

Це різновид дослідження, за допомогою якого виявляється місце і характер порушень. Завдяки методиці можна отримати вичерпні дані про ситуацію в середньому вусі, равлику, трубі, лицьових і слухових нервах. З її допомогою визначаються такі недуги, як:

 • отосклероз;
 • гнійні і негнійні отити;
 • порушення в носоглотці.

Об’єктивна аудіометрія за отоакустичною емісією

Об’єктивна методика дозволяє встановити стан зовнішніх волоскових клітин, які розташовані у внутрішньому вусі. У них з’являються порушення найпершими, а причиною поразок в основному стають:

 • шуми, пов’язані з трудовою діяльністю;
 • застосування ототоксичних антибіотиків;
 • хіміо – або променева терапія при онкології;
 • грип;
 • інфекційний паротит;
 • менингококові інфекції;
 • інфекційні захворювання.

Даний вид медичного дослідження чутливий до порушень норм і не залежить від відповідей пацієнта. Важливий той факт, що процедура проводиться моментально і не потребує додаткової підготовки.

Об’єктивна комп’ютерна аудіометрія за слуховими викликаними потенціалами

Методика вважається однією з найбільш точних і дозволяє встановити рівень зниження слуху. З її допомогою також є можливість визначити ступінь подачі сигналів до сегментів мозку, які відповідають за слух людини.

Для огляду використовують інноваційну високотехнологічну апаратуру, яка відстежує стан слухового апарату на всій його довжині, тобто від равлика і до кори головного мозку. В процесі пацієнту передаються сигнали, і паралельно виконується запис електроенцефалограми. Записана інформація оброблюється на комп’ютері, що дозволяє отримати дані про продуктивність деяких відділів головного мозку.

Такий метод діагностики слуху застосовується для:

 • новонароджених і дітей до трьох років;
 • недоношених дітей;
 • дітей старшого віку, які страждають ураженням центральної нервової системи.

Комплексне дослідження слуху

На жаль, приглухуватість у дітей – поширений діагноз. Її причиною є несвоєчасно або неправильно постановлений діагноз, некоректно підібрана терапія. Однак впадати у відчай не треба, адже сучасна медицина дозволяє діагностувати порушення на початковому етапі, завдяки чому є можливість застерегтися від серйозних наслідків, які не піддаються лікуванню.

Наша клініка надає послугу повного дослідження слуху, яка дозволяє вчасно виявити проблему і підібрати найбільш дієвий спосіб її вирішення. Важливий той факт, що дослідження не спричинять дітям жодного дискомфорту, вони повністю безпечні для їх здоров’я. При необхідності у нас можна підібрати найкращий слуховий апарат для дитини будь-якого віку.

Наш ЛОР-центр проводить комплексні обстеження для визначення слухової функції як у дорослих, так і у дітей. Ми використовуємо високотехнологічні прилади та сучасне аудіологічне обладнання, яке гарантує високу точність результатів.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *