уход за ушами

Після зору слух знаходиться на другому місці за значущістю, дозволяючи орієнтуватися в просторі, пристосовуватися до оточення, що постійно змінюється, і уникати небезпечних ситуацій. Це властиве всім живим істотам. Але у людини, крім усього перерахованого вище, слух ще активно бере участь в адаптації до соціуму. Тому для збереження належного рівня слуху на тривалий термін вимагається неухильне і правильне дотримання гігієни вух.

Одним з основних приводів для відвідування дорослого ЛОР-лікаря є зниження слуху в одному або обох вухах. Глухота може бути спровокована безліччю причин. Це може бути як порушення функціональності, так і наслідок патології розвитку. Найбільш часто зустрічається перекриття слухового каналу надмірною кількістю сірчаних виділень.

При нормальних станах сірка є природним секретом слухового проходу. Спеціальні залози виробляють її з народження і до кінця життя. У ранньому віці ці залози працюють на повну потужність, максимально захищаючи ніжну шкіру. Природа передбачила прості механізми очищення – під час жування або розмови сірчані скупчення повільно переміщуються до виходу, вимиваючись надалі під час водних процедур. Але іноді, внаслідок певних причин, секрет починає вироблятися інтенсивніше, виводитися не встигає і перекриває зовнішній слуховий канал, що призводить до утворення сірчаної пробки.

Причиною появи сірчаної пробки у вусі може стати наступне:

  • занадто ретельне очищення слухового проходу ватяними паличками або чимось ще;
  • занадто вузький слуховий канал;
  • вода, що потрапила в слуховий прохід;
  • занадто запорошене повітря в приміщенні, де людина проводить багато часу;
  • запалення шкіри зовнішнього слухового проходу.

Клінічний прояв

Якщо прохід закупорений не щільно, то особливих симптомів може не спостерігатися. Надалі, по мірі перекривання слухового каналу сіркою, пацієнт починає відчувати закладеність у вусі, погіршення чутності, при сильному тиску сірчаної пробки починаються головний біль, шум у вухах, запаморочення.

Під час огляду за допомогою ендоскопа лікар оцінює розмір пробки і визначає можливість запалення ураженої області.

Як лікуються сірчані пробки

Щоб уникнути ушкодження шкірних покривів і барабанної перетинки, що дуже часто трапляється при спробах самостійного очищення вух, з такою проблемою потрібно звертатися тільки до ЛОР-лікаря. Для легкого і безболісного видалення він розм’якшує пробку спеціальними препаратами або 3% розчином перекису, а після промиває слуховий прохід теплою рідиною. Після повного очищення від сірчаних мас спеціаліст оглядає вушний канал на предмет можливого запалення або ушкодження барабанної перетинки і якщо потрібно – призначає лікування.

Як уберегтися від появи сірчаних пробок

Якщо дотримуватися простих правил догляду за вухами, то проблема сірчаних пробок перед вами ніколи не з’явиться. Сьогодні є спеціальні препарати для розм’якшення сірчаних мас – після закапування вона просто витікає, і немає потреби чистити вуха ватними паличками. Просто раз в тиждень під душем проводите маніпуляцію і забудьте про неприємності з вухами.

Якщо ви любитель поплавати в басейні, попірнати з аквалангом або посидіти в сауні, то доведеться уважно відстежувати стан зовнішнього вуха. Надлишок вологи провокує посилення секреції сірчаних залоз, що загрожує формуванням сірчаних пробок. Обов’язково двічі на рік відвідуйте отоларинголога, раз в тиждень обробляйте вуха серолитиками і ви ніколи не зіштовхнеться з отитами та сірчаними пробками.

У дітей слуховий канал вузький, а секрет виділяється інтенсивно, тому доглядати за їх вухами потрібно акуратно і сумлінно. Іноді краще скористатися допомогою фахівця.

У нашому отоларингологічному центрі для дорослих і дітей ви можете пройти профілактичне обстеження вух за допомогою ендоскопа. При виявленні сірчаної пробки досвідчений лікар проведе швидке і безболісне видалення і дасть рекомендації щодо подальшої профілактики та попередження її повторної появи.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *