уход за ушами

Підвищений рівень шуму і гучні звуки, як відомо, шкодять слуховій системі. Серйозно побоюватися за свій слух повинні люди, які обрали місцем роботи виробничі цехи, аеропорти й вокзали, диско клуби та бари. Вони із завидною регулярністю ризикують слухом. Джерела постійного шуму та гучної музики рано чи пізно призводять до порушень зорових функцій. Якщо ваша посада зобов’язує вас завжди знаходитися поблизу шумного об’єкта, постарайтеся проявити турботу про вуха. По-перше, не слухайте на відпочинку гучні композиції, краще за все на нервову систему і центри, відповідальні за звукосприйняття, впливає тиха і спокійна музика. По-друге, візьміть за правило вибиратися в ліс по вихідним, щоб насолодитися тишею і дати жаданий спокій стомленій слуховій системі. Навчіться слухати тишу: це проста вправа допоможе зняти стреси, що накопичилися за тиждень і загострить ваш слух.

Шумову дієту ви повинні прописати собі довічно. Обмежуйте по можливості знаходження в місцях, де спостерігається явно підвищений рівень шуму. Якщо уникнути цього не можна, не забувайте надавати вухам повноцінний відпочинок після роботи. Не допускайте, щоб настав момент, коли може бути спровокований перехід больового порогу. Не соромтеся носити спеціальні навушники або беруші.

Побічною причиною втрати слуху є напруга, як м’язова, так і викликана емоціями. Знімайте стреси, використовуючи будь-які відповідні методи, які не допустять негативних наслідків. Вирішуючи питання про відпочинок та релаксацію, краще забути про алкоголь, адже саме він згубно впливає на волоскові клітини — один з найважливіших елементів слухової системи.

Звичка часто стискати зуби може обернутися неприємним сюрпризом. При постійному стисканні зубів погіршується стан ясен, тому що до них майже перестає надходити кров. Крім того, відбувається пригнічення лицьових і жувальних м’язів. Як результат, людина сама собі погіршує зовнішній стан і зубів, й шкіри. Але, що ще страшніше, збільшується тиск у барабанній порожнині, що призводить до закриття труби. Навчіться контролювати шкідливу звичку, нехай ваш рот завжди буде злегка відкритий. Необов’язково при цьому розмикати губи, головне, щоб щелепи не тиснули один на одного. Це дуже важливо при умовах, в яких має місце високий рівень шуму і перепади тиску.

При головному болю не потрібно зводити себе в ранг мучеників. Краще займіться приведенням в порядок м’язів шийного відділу хребта.

Мити й протирати вуха потрібно з обережністю. Деякі намагаються вийняти всю сірку, що знаходиться в слуховому проході, використовуючи при цьому ватяну паличку і просуваючи її якомога далі вперед. Доходити до крайнощів ні в якому разі не можна, інакше погроза пошкодити ніжну барабанну перетинку набуде реальних обрисів. Запобігти утворенню сірчаної пробки можна, якщо щомісяця промивати вуха дитячої клізмою, що має гумову кінцівку.

Крім гігієни та відпочинку не забувайте про регулярне тренування слуху.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *