«Не виходь з кімнати, не роби помилки» – розповідаємо про карантин, особистої гігієни та інших методах профілактики коронавіруса. Дізнайтеся, що можна зробити, щоб не захворіти!
«Не виходь з кімнати, не роби помилки» – розповідаємо про карантин, особистої гігієни та інших методах профілактики коронавіруса. Дізнайтеся, що можна зробити, щоб не захворіти!
Інфекція Covid-19 активно поширюється, і дійшла до України. На початку березня з’явився коронавірус в Чернівцях – новини про це нажахали багатьох. Тепер коронавірус в Києві. 2020 рік ставить нас перед новими викликами, вчить бути гнучкими і більше дбати про своє здоров’я. У цьому допоможе карантин, обережність і особиста гігієна.
Коронавірус – гостре вірусне захворювання, яке передається від людини до людини і вражає легені. В результаті у зараженої людини розвивається атипова пневмонія. У важких випадках це може призвести до смерті. Найважче хвороба протікає у літніх людей – з сильним ураженням дихальних шляхів і задухою.
Головна небезпека в тому, що багатьом пацієнтам потрібні апарати штучної вентиляції легенів. Їх кількість в українських лікарнях обмежена. Тому якщо буде великий наплив хворих, допомогти зможуть не всім.
Ще одна небезпека – люди довго не звертаються до лікарів і як слід не ізолюються. Інкубаційний період триває до 14 днів – весь цей час людина може вільно ходити на роботу, їздити в транспорті, спілкуватися з людьми. А коли з’являються перші ознаки хвороби – вирішує «відлежатися» вдома, випивши ібупрофену. Не треба так – ВООЗ не рекомендує приймати ібупрофен, це смертельно небезпечно! Якщо вчасно звернути увагу на симптоми коронавіруса у людини, лікування буде успішним.
І третя небезпека – коронавірус дуже заразний. Якщо хворий на грип заражає в середньому 1 людини, то хворий Ковід-19 – 2,5. Через це темпи поширення інфекції ростуть в геометричній прогресії.
Звідки взявся коронавірус? Хвороба прийшла з Китаю. За офіційною версією, хтось з’їв кажана, зараженого вірусом. Інфекція мутувала і стала небезпечною для людей. Тепер вона передається від людини до людини.
Інфекція передається, коли людина:
Якщо у вас піднялася температура і почався сухий кашель, потрібно:
Чим лікують коронавірус у людини? Вакцинація від нього поки не проводиться – вакцину ще не винайшли. Тому лікування симптоматичне, пацієнтові призначають препарати для зняття кашлю, спека і набряку легенів. У важких випадках потрібно інтубація і підключення до апарату ШВЛ.
В Україну завезли тест-системи, але є вони поки не в усіх лікарнях. Робити аналіз просто так не потрібно – кількість тестів обмежена. Їх призначають тільки при реальній підозрі на інфекцію.
Захиститися від вірусу допоможе сувора гігієна. Краща профілактика хвороби:
Ось чого боїться коронавірус:
Радимо купити в аптеці і магазині засоби гігієни – спиртові САНІТАЙЗЕР, дезінфікуючі вологі серветки, хлоргексидин, миючі засоби на основі хлору. Постійно обробляйте смартфон, ключі, планшет, гаманець та інші предмети, якими часто користуєтеся. Протріть миючим хлорним розчином ручки дверей, вимийте їм підлоги, простелити змочену ганчірку перед входом.
Пам’ятайте, що крім коронавируса є й інші сезонні інфекції, які теж небезпечні. Тому профілактика грипу, ГРВІ та застуди буде не зайвою. Також не рекомендуємо відкладати лікування інших хвороб – отиту, риніту, ларингіту та т д. Якщо відчуваєте симптоми – телефонуйте нашим фахівцям і записуйтеся на прийом!
Для коронавируса характерні такі симптоми:
Карантинні заходи в умовах пандемії – правильний крок. В Україні поки обмеження не надто серйозні. Для порівняння – Китай вводив більш жорсткі заходи, щоб зупинити коронавірус: відстеження місця розташування людей, вихід з дому тільки з дозволу і т д.
Важливо зберігати спокій і дотримуватися правил гігієни. Рано чи пізно все повернеться на свої місця. Коли закінчиться карантин? Прогнози спірні – від 1 місяця до 2 років. Але ми віримо в оптимістичний сценарій – адже скоро літо, а вірус гине при високих температурах. Головне – бережіть своє здоров’я і не забувайте лікувати ЛОР-хвороби. З цим ми завжди вам допоможемо!
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону: