КСВП

Сьогодні існує досить багато діагностичних варіантів, що дозволяють виявити порушення слуху навіть на початковій стадії. Більшість з них припускають взаємодію лікаря/пацієнта, що дозволяє ефективно обстежити не тільки дорослих та літніх людей, але й дітей старше 2 років. Природно, що подібні дослідження не підходять для наймолодших пацієнтів, які тільки народилися або ще не почали говорити – в такому випадку пацієнту показано обстеження з допомогою викликаної отоакустичної емісії (ОАЕ) і коротколатентних слухових викликаних потенціалів (КСВП).

ОАЕ і КСВП дослідження як метод виявлення проблем зі слухом починаючи з народження

Як показують офіційні вишукування, проведені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до лютого 2017 року, у всьому світі існує близько 330 млн дорослих та 30 млн дітей, які страждають від порушень слуху, які стали причиною інвалідності. При цьому даний показник активно зростає, починаючи з дев’яностих років минулого століття. Серед найбільш поширених причин вроджених проблем зі слухом Всесвітня організація охорони здоров’я називає наступні фактори:

  • занижені показники ваги у тільки що народженої дитини;
  • кисневе голодування у малюка, що виникло в процесі;
  • вживання протипоказаних при вагітності медичних препаратів;
  • важко протікає жовтяниця в новонародженого;
  • наявність під час вагітності у майбутньої матері краснухи, сифілісу та інших інфекцій.

Крім цього, як зазначають численні дослідження, новонароджені, які провели в палаті інтенсивної терапії понад 2 дня, страждають порушеннями слуху приблизно в два з половиною рази частіше за інших дітей.

Основною методикою, що дозволяє виявити вроджені порушення слуху є аудіологічний скринінг методом отоакустичної емісії. Дана процедура заснована на впливі на слухові рецептори пацієнта особливих сигналів, які мають певний рівень гучності, що дозволяє зареєструвати певні сигнали, вироблені саме нормально діючими рецепторами даної системи. Подібна методика абсолютно безболісна, відрізняється швидкістю – весь процес триває лічені хвилини, відрізняється високою ефективністю, зокрема дозволяє випередити навіть слабко виражені порушення. При визначенні наявності проблеми виникає гостра потреба у проведенні КСВП-діагностики.

Принципи і цілі КСВП

Метод дослідження КСВП базується на зчитуванні коротколатентних викликаних потенціалів, що є реакцією на звукові сигнали.

В слуховій діагностиці дітей цілями проведення КСВП є:

  • діагностика порогів чутності;
  • перевірка наявності показань до установлення протеза та кохлеарної імплантації;
  • аналіз різних порушень роботи органів слуху;
  • дослідження слухової нейропатії;
  • прорахунок найбільш оптимальних параметрів для підсилюючих звук приладів.

Особливості процесу КСВП-діагностики

Тривалість КСВП становить приблизно 2 години, більшість часу з яких йде на налаштування обладнання. Для максимально достовірного результату дитина повинна перебувати в спокійному стані із-за чого дітям віком до одного року діагностика проводиться уві сні. Для цього батькам потрібно змінити режим життя малюка таким чином, щоб до призначеного часу проведення він був втомлений. Також рекомендується перед діагностикою погодувати дитину.

Сам процес досить простий – спочатку доктор протирає голову і вушка малюка спеціальною рідиною на основі спирту, а потім розміщує на них три електроди – один на мочці вуха, а два, що залишилися, в області голови дитини. Ці електроди призначені для реєстрації потенціалів з шкірних покривів, на яких попередньо зменшено електричний опір для отримання найбільш достовірних результатів. Після проведення цих маніпуляцій у вуха дитини поміщаються м’які аудіометричні вкладиші з поролону, через які подаються звукові сигнали. Наступним етапом є калібрування апарату – для цього лікар зводить до мінімуму сторонні шуми, та посилає за допомогою приладу у вухо маленькому пацієнтові сигнали певної частоти. Після цього обладнання зчитує результати, які потім видаються у вигляді графіків і розшифровуються доктором.

КСВП-скринінг новонароджених

Дане дослідження являє собою набагато більш ефективну методику, що дає більш достовірні результати, ніж отоакустична емісія. Більш того, діагностика, на відміну від інших, дозволяє виявити різні патології органів слуху, в тому числі дефекти слухового нерва, які, за статистикою, є причиною близько 10% випадків вроджених слухових дефектів.

Користь КСВП-досліджень при слухопротезування

Також на підставі результатів КСВП можна виробляти початковий підбір оптимального підсилюючого звук приладу для слабочуючих дітей. Для цього отримані показники водяться в особливу програму, що перетворює результати в пороги чутності. Програма враховує ці дані й максимально точно визначає необхідні параметри обладнання, в тому числі посилення, вихідний рівень звукового тиску, а також частотну характеристику.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *