Ассоль Владимировна Палферова

Гіперпластичний ларингіт – це ускладнений хронічний ларингіт, при якому відбувається потовщення слизової оболонки гортані. У результаті цього на поверхні голосових складок утворюються вузлики, іноді – ділянки ороговілого епітелію. Дане запальне захворювання за поширеністю становить 8,4-10% серед усіх патологій гортані.

Причини гіперпластичного ларингіту

Основною причиною патології є запущений ларингіт гострої форми. Також їй сприяють різні інші чинники.

Запущений ларингіт

При ларингіті тканини гортані запалюються, набрякають і не можуть нормально виконувати свої функції. Коли у людини гострий ларингіт, лікування допомагає швидко купірувати запальний процес і уникнути ускладнень. Якщо ж упустити момент, починається процес, зворотний атрофії тканини. Він проявляється гіперплазією (розростанням) слизової оболонки. Гіперплазія може бути обмеженою (локалізованої в одному місці) або дифузійної (що охоплює всю слизову оболонку).

Супутні фактори

Ларингіт провокують:

  • інфекційне зараження
  • переохолодження організму
  • Подразнення слизової їдкими парами, їжею або напоями
  • Ослаблення імунної системи

Симптоми

При діагнозі ларингіт симптоми проявляються візуально і у відчуттях.

Відчуття при ларингіті

Гіперпластичний ларингіт проявляється у вигляді захриплості або відсутності голосу, сухого кашлю і дискомфорту при ковтанні. Горло болить, в ньому відчуваються грудки. У запущених випадках дихання може затруднятися через сильний набряку тканин.

Візуальна симптоматика

Хронічний гіперпластичний ларингіт – патологія, що виявляється характерними зовнішніми ознаками. Якщо заглянути хворій людині в горло, то можна побачити, що слизова оболонка збільшена, її тканини пухкі і покриті невеликими вузликами.

Гіперпластичний ларингіт у дітей

Для дитини ця хвороба є серйозною небезпекою. Ларингіт у дітей швидко переходить в хронічну форму і призводить до тяжких ускладнень. Тому потрібно постаратися вилікувати захворювання в гострій фазі, звернувшись до кваліфікованого лікаря.лечение горла фото

Діагностика

Щоб виявити патологію, застосовується диференціальна діагностика. Вона включає:

  1. Візуальний огляд системою дзеркал – допомагає зафіксувати запальний процес
  2. Ларингоскопію – вивчає стан тканин гортані
  3. Мазок на мікрофлору – допомагає визначити інфекційного збудника

Поставивши точний діагноз, ЛОР-лікар визначає, як лікується ларингіт гіперпластичної форми в даному випадку.

Лікування гіперпластичного ларингіту

Якщо у вас хронічний гіперпластичний ларингіт, лікування в нашому ЛОР-центрі допоможе вирішити цю проблему раз і назавжди. Наші лікарі підбирають кожного пацієнта індивідуальні заходи терапії. Довгий час при діагнозі гиперпластичний ларингіт операція була єдиним виходом. Сьогодні з’явилися щадні альтернативи – наприклад, кріотерапія.
У «Беттертон» застосовують лікування холодом, щоб запобігти розростання тканин гортані. В горло направляється струмінь рідкого азоту, охолодженого до наднизьких температур. У результаті уражені ділянки разом з інфекційними вогнищами видаляються, а здорові тканини зберігаються, починаючи активно відновлюватися.

Профілактика

Часті питання людей з діагнозом запущений ларингіт – чим лікувати хворобу? Але краще постаратися її уникнути. Знизити ризики допоможуть правильне харчування, захист дихальних шляхів від переохолодження, здоровий спосіб життя.

Можливі ускладнення після хвороби

Гіперпластичний ларингіт призводить до утворення вузликів, через які у людини псується голос. У запущених випадках можуть розвинутися стеноз чи парез гортані – небезпечні стани, при яких людина починає задихатися. Також у деяких форм хвороби є ризик переродження в рак.
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по номеру телефону:
+380977208711

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар