Лікування баротравми вухаПри різких перепадах тиску структури вуха можуть пошкоджуватися – і це є баротравма. Зазвичай відбувається розрив барабанної перетинки і порушення цілісності сусідніх тканин. Також можуть бути синці та гематоми в стінках слухових каналів та інших структур вуха. При цьому у людини знижується слух, болять вуха, можуть бути кровотечі із вушних проходів, вестибулярні порушення. Дуже важливо при цьому вчасно звернутися за допомогою, щоби не було негативних наслідків. У нашому ЛОР-центрі знають, як лікувати баротравму вуха та швидко полегшити її симптоми.

Причини

Коли відбувається баротравма, причини завжди пов’язані з різким перепадом тиску. Під його впливом повітря в порожнині середнього вуха сильно згущується або розряджається, і слухова труба не встигає впоратися з цим навантаженням. Це може бути поступове наростання тиску або різкий удар у вухо повітряними хвилями. У результаті барабанна перетинка втягується всередину або випинається назовні, поки не розірветься.

Найчастіше трапляється баротравма:

  • при пірнанні – різке занурення під воду створює наростаючу на структури вуха, тиск не встигає вирівнюватися;
  • при стрільбі та вибухах – виникає потужна повітряна хвиля, яка б’є по вухах;
  • при польотах – наприклад, коли літак різко злітає чи сідає.

Ризик травмувати вуха підвищений у людей, які страждають на хронічні отити і синусити, у яких є аномалії будови середнього вуха, аденоїди, сірчані пробки.

Симптоми

Ознаки баротравми відрізняються в залежності від того, який відділ органів слуху пошкоджений. Якщо це зовнішнє вухо, то у людини червоніє шкіра слухових каналів, на ній з’являються синці, бульбашки, також відчувається біль та дискомфорт у вухах.

Баротравма середнього вуха викликає:

  • відчуття закладеності у вухах;
  • зниження слуху;
  • кровотеча із вуха;
  • біль в вухах.

Якщо пацієнт має внутрішню баротравму вуха, симптоми доповнюються:

  • шумом у вухах;
  • нудотою;
  • запамороченнями;
  • порушенням рівноваги;
  • стійким погіршенням слуху;
  • нападами втрати свідомості.

Можливі ускладнення

Дуже важливо звернутися до лікаря за перших ознак проблеми, інакше наслідки баротравми вуха будуть дуже серйозними:

  • нейросенсорна приглухуватість або глухота;
  • інфекційно-запальні процеси у середньому чи внутрішньому вусі;
  • ушкодження кортієва органу;
  • перілімфатичні свищі.

Діагностика та лікування

Диагностика и лечение баротравмы ухаБаротравму вуха добре видно при візуальному огляді методом отоскопії. За допомогою спеціального оптичного приладу лікар бачить почервоніння, порушення цілісності тканин, гематоми, накопичення рідини. Також пацієнту перевіряють слух методами тимпанометрії, тональної аудіометрії та отоакустичної емісії. Щоб з’ясувати, чи є у структурах вуха інфекційні процеси, лікар бере мазок на мікрофлору.

Перша допомога при баротравмі вуха – промивання слухових каналів від забруднень, сірки та кров’яних згустків. Потім вводять турунди з лікарським розчином. Подальше лікування баротравми вуха включає курс антибіотиків, протизапальних та протинабрякових препаратів. Якщо є ознаки вестибулярних розладів, призначають також протиблювотні засоби.

У деяких випадках пацієнту потрібна хірургічна операція. Якщо всередині порожнини середнього вуха накопичилися рідина або гній і не може вийти назовню, роблять невеликий надріз барабанної перетинки та вичищають патологічний вміст. При травмах внутрішнього вуха іноді доводиться розкривати барабанну порожнину, а потім робити пацієнту тимпанопластику.

Якщо у вас баротравма, ви можете отримати кваліфіковану допомогу у нашому ЛОР-центрі у Києві. Тут працюють досвідчені лікарі, які консультують дітей та дорослих, підбирають індивідуальну схему терапії. Запишіться на прийом, щоб полегшити симптоми травми та вилікувати її з мінімальними наслідками для здоров’я!

Ціни на послуги в Києві:

Послуга Ціна грн.
 Аудіометрія тональна порогова (обстеження+заключення) в Києві 400
 Аудіометрія мовленнєва 250
 Аудіологічне обстеження (консультація+об’єктивна аудіометрія) 700
 Діагностика методом отоакустичної емісії 650
 Експрес-діагностика слуху (без видачі результатів на руки пацієнту) 150
 КСВП+ASSR (коротколатентні слухові визвані потенціали+комплексна комп’ютерна об’єктивна аудиометрія) 1000
 Реєстрація КСВП+ОАЕ+імпедансметрія 2000

Для отримання докладної інформації зв’яжіться з кваліфікованими фахівцями нашої клініки за контактним телефоном:
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю