Якщо вас турбує фронтит, симптоми, лікування та іншу інформацію про цю хворобу можна подивитися нижче. Важливо розуміти, що це серйозна хвороба, яка вимагає професійного підходу. Тільки кваліфікований лікар допоможе впоратися з нею.

Що таке фронтит? Форми фронтіта

Лечение фронтитаФронтит – це інфекційне захворювання, що представляє собою різновид синуситу. При ньому відбувається запалення слизової оболонки лобової пазухи, що супроводжується утрудненим диханням, нежиттю і болями. Залежно від тривалості протікання, розрізняють дві форми хвороби:

  • Гостра – має яскраво виражені ознаки фронтіта, до яких додається загальна симптоматика. Якщо вчасно почати лікування, проходить досить швидко.
  • Хронічна – в цьому випадку симптоми менш виражені, а загострення змінюють ремісії. В середньому хронічний тип захворювання триває від 3 місяців і більше.

Крім цього виділяють катаральну і гнійну форму недуги. У першому випадку це фронтит без температури або з незначним її підвищенням, виділення з носа мають слизистий характер. А ось гострий гнійний фронтит характеризується тим, що в пазухах накопичується гній, тому дана форма хвороби протікає важче.

Також захворювання класифікують по локалізації. Це може бути правобічний фронтит, лівобічний, або двосторонній фронтит. Остання форма зустрічається частіше.

Причини виникнення

Хвороба розвивається через інфекцію, що передається повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини. Вона може мати вірусну, бактеріальну або грибкову природу. Також вона може мати вторинний характер – коли проявляється внаслідок тривалих запальних процесах в ЛОР-органах – ГРВІ, тонзиліту, фарингіту, риніту, отиту.

Нерідко причини хвороби чисто механічні. Це може бути травма або вроджена аномалія будови, наприклад, викривлення носової перегородки. Також в деяких випадках захворювання має алергічну природу і проявляється під впливом подразників – вовни, пилу, пилку рослин, хімікатів.

Симптоми

Те, як проявляються симптоми фронтита, залежить від форми і характеру захворювання. Людина відчуває дискомфорт в носі і біль в області чола, інша симптоматика може варіюватися.

Гострий

Як правило, гострий фронтит проявляється наступними ознаками:

  • Насморк
  • Заложенность в носу
  • Головная боль
  • Сильный жар
  • Озноб
  • Слабость

Якщо хворобу вчасно не вилікувати, вона перейде в хронічну фазу.

Хронічний

Коли у людини затяжний фронтит, симптоми менш виражені:

  • Біль в області чола, що підсилюється при нахилі і сморкании
  • Виділення з носа, часто гнійні
  • Чергування періодів ремісії і загострення

Температура при цій формі захворювання практично не піднімається. Також нерідко зустрічається хронічний фронтит без нежиті, відчувається тільки легка закладеність в носі.

Діагностика

Коли у пацієнта підозрюють фронтит, лікування призначається тільки після ретельного огляду та диференціальної діагностики. Вона містить в соб:

  • Опитування пацієнта на предмет скарг і збір анамнезу
  • Обстеження за допомогою риноскопії – допомагає побачити стан слизової оболонки, наявність патологічних відкладень
  • Бак посів носа – показує мікрофлору, яка викликала запальний процес, визначає її стійкість до антибіотиків

Ускладнення

Якщо запустити фронтит, ускладнення можуть бути досить серйозними. Від форми, перебігу, а також віку пацієнта безпосередньо залежить, як розвивається хвороба, і до яких наслідків призводить.

У дітей

Головна небезпека в цьому випадку – перехід запального процесу в хронічну форму. Тоді дитина постійно мучиться від нежиті. Також інфекція може перейти на кісткову тканину, проникнути в мозок, і це спричинить незворотні наслідки для дитячого розвитку. Досить часто в таких випадках діти стають інвалідами на все життя.

У дорослих

На сформований організм хвороба теж може серйозно вплинути. Вона дає ускладнення у вигляді запалення лобової кістки і очниці. Також може розвинутися менінгіт, абсцес століття і головного мозку. Особливо це стосується тих випадків, коли фронтит супроводжується гнійним процесом.Лікування фронтита

Лікування фронтита

Популярна помилка людей, яких здолав фронтит – лікування народними засобами. Це небезпечно тим, що самостійно неможливо поставити точний діагноз і визначити, якою інфекцією викликано захворювання. В результаті людина, якій потрібно правильно підібрати антибіотики, пичкает свій організм відварами, компресами, примочками, які тільки шкодять.

Єдине правильне рішення – звернутися до отоларинголога. Він підбере відповідне лікування фронтита, грунтуючись на даних діагностики. Також вибір методів залежить від форми захворювання.

Гостра форма

У разі гострого перебігу хвороби пацієнтові призначають:

  • Медикаментозну терапію – необхідні антибіотики при фронтите, протизапальні препарати та засоби місцевої дії
  • Процедури – добре допомагає промивання носа при фронтите, яке в народі охрестили «кукушка»
  • Хірургічне втручання – виконується при великому скупченні гною, щоб його відкачати, робиться пункція при фронтите

У нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих точно знають, чим лікувати фронтит всіх типів. Одним з популярних методів тут є кріотерапія. Це процедура, в ході якої на носові пазухи впливають охолодженим рідким азотом. В результаті патологічні відкладення і пошкоджені тканини виморожуються, а здорові починають активно відновлюватися. Також процедура зміцнює місцевий імунітет.

Кріотерапія допомагає навіть в складних випадках. Якщо у людини важкий гнійний фронтит, лікування без операції методом заморозки допомагає прибрати гній і вбити патогенну середу. В результаті вдається відмовитися від пункції, яка чревата безліччю ускладнень.

Хронічна форма

Лікування хронічного фронтита проходить трохи складніше, ніж гострого. Але методи терапії схожі: ліки, процедури, операція в крайньому випадку. І тут знову ж таки на допомогу приходить кріотерапія, яку широко застосовують в нашому центрі. Вона справляється навіть з запущеними формами хвороби і допомагає раз і назавжди від неї позбутися. Оскільки в ході процедури інфекція побивається повністю, ризик рецидиву відсутній.

Не варто покладатися на лікування вдома і народні методи – цим ви лише погіршите ситуацію! Запишіться на прийом до нашого ЛОРа – і він підбере індивідуальну програму терапії. Якщо вас цікавить інформація про те, який ефект дає тут лікування фронтита, відгуки можна прочитати на сайті.

Профілактика

Для захисту від спалаху фронтіта варто слідувати досить простим порадам:

  • Вчасно лікувати інфекції дихальних шляхів
  • Стежити за гігієною ротової порожнини
  • Уникати переохолодження
  • Підтримувати імунітет вітамінами
  • Дотримуватися здорового харчування
  • Уникати шкідливих звичок
  • Вчасно виправляти дефекти будови носа

Якщо ж хвороба вас атакувала, вилікувати її допоможуть лікарі нашого ЛОР-центру для дітей і дорослих!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю