Лікування хропіння

Хропіння – часта проблема, з якою стикається кожна 5-а людина на планеті. Це порушення дихання, яке проявляється уві сні – м’які тканини носоглотки вібрують, і людина видає хриплячі брязкітні звуки. Медичною мовою це називається ронхопатія.

Коли людина хропе, створює дискомфорт для своїх близьких, заважає їм спати. З іншого боку, можливі негативні наслідки як затримки дихання. У нашому ЛОР-центрі вам допоможуть позбутися хропіння!

Чому люди хропуть

Звідки береться хропіння? Причини бувають різними:

 • вроджені аномалії будови носоглотки чи щелепи;
 • новоутворення в органах дихання – поліпи в носі, збільшені мигдалики, аденоїди, що розрослися, пухлини глотки і гортані;
 • слабкий тонус дихальних шляхів;
 • хронічні ЛОР-захворювання;
 • гормональні порушення;
 • збільшення щитовидної залози;
 • нездоровий спосіб життя;
 • вікові зміни.

Хропіння у чоловіків

Доведено, що чоловіки хропуть частіше за жінок. Це з особливістю будови їх дихальних шляхів – чоловічі носові ходи тонші. Нерідко причини хропіння у чоловіків пов’язані з особливостями способу життя – куріння та зловживання алкоголем посилюють цю проблему.

Хропіння у жінок

Жінки зазвичай починають хропіти вже в літньому віці, через структурні зміни в тканинах дихальних шляхів. Тонус м’язів знижується, і вони починають вібрувати уві сні. Зазвичай це відбувається у період менопаузи. Також горло та інші органи дихання чуйно реагують на гормональні зміни в організмі – від цього може розвинутися гіпертрофія тканин слизових оболонок та інші структурні зміни. Тому часто зустрічається хропіння у вагітних.

Хропіння у дітей

Найпоширеніша причина хропіння у дітей – збільшені аденоїди. Це утворення з лімфоїдної тканини глоткової мигдалини, що розрослася. У міру зростання вони перекривають дихальний просвіт і викликають коливання стінок м’якого піднебіння, глотки та язика уві сні. Також хропіння у дитини може виявлятися на тлі хронічних хвороб ЛОР-органів – риніту, фарингіту, синуситу тощо.

Небезпека патології

Хропіння завдає багато дискомфорту як самій людині, так і її близьким. Через нього виникають порушення сну, хронічна втома, проблеми з концентрацією під час неспання. Але це лише верхівка айсбергу. Адже у людини, що хропе, може розвинутися синдром апное – короткі затримки дихання (до 1 хвилини). Це провокує кисневе голодування, яке надалі може призвести до серцево-судинних патологій, порушень роботи нервової системи. Крім того, хронічні захворювання, що викликають хропіння, теж потребують лікування.

Діагностика та лікування

Діагностика та лікування хропінняЛікарі нашого ЛОР-центру вважають за краще боротися не з самим хропінням, а з його причинами. Щоб з’ясувати причини, вони проводять ендоскопічний огляд ЛОР-органів методами риноскопії, фарингоскопії, ларингоскопії, отоскопії. Додатково можуть призначити полісомнографію, ЕКГ та інші обстеження. На підставі результатів діагностики підбирають ефективне лікування хропіння, яке допомагає вирішити проблему комплексно.

Найчастіше позбутися хропіння з допомогою консервативних способів неможливо. Лікарські препарати та носові розширювачі в цьому не надто допоможуть. У деяких пацієнтів хороший ефект дає дихальна гімнастика та заняття спортом – це покращує тонус м’язів. Однак для більшості пацієнтів, які скаржаться на хропіння, лікування можливе лише хірургічним шляхом. Операція допомагає усунути причину проблеми швидко та ефективно.

Це може бути:

 • пластика носової перегородки;
 • видалення поліпів у носі;
 • пластика м’якого піднебіння;
 • тонзилектомія – видалення збільшених мигдаликів;
 • видалення аденоїдів, що розрослися;
 • висічення гіпертрофованих тканин, пухлин в органах дихання.

У нашому ЛОР-центрі є все необхідне, щоб провести лікування хропіння у Києві з мінімальними ризиками, без крові та травм. Замість традиційних хірургічних втручань зі скальпелем ми використовуємо метод кріодеструкції. На уражені тканини впливають за допомогою охолодженого рідкого азоту. Завдяки цьому можна успішно заморожувати гіпертрофовані ділянки, аденоїди та інші новоутворення, не зачіпаючи здорових тканин. Також процедура підвищує м’язовий тонус та покращує місцевий кровообіг. Запишіться до нас на прийом, щоб дізнатися більше та пройти лікування!

Ціни на послуги в Києві:

Послуга Ціна грн.
 Аудіометрія тональна порогова (обстеження+заключення) в Києві 450
 Аудіометрія мовленнєва 300
 Аудіологічне обстеження (консультація+об’єктивна аудіометрія) 700
 Діагностика методом отоакустичної емісії 750
 Експрес-діагностика слуху (без видачі результатів на руки пацієнту) 200

Для отримання докладної інформації зв’яжіться з кваліфікованими фахівцями нашої клініки за контактним телефоном:
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю