Запальний процес у тканинах мигдаликів у просторіччі називають ангіною, а медичною мовою він називається тонзиліт. Це інфекційне захворювання досить поширене у дітей та дорослих. Воно викликає біль та дискомфорт у горлі, кашель, підвищення температури. Якщо вчасно не розпочати лікування, запалення мигдалин поширюється на сусідні структури і може викликати серйозні ускладнення. У ЛОР-центрі успішно лікують цю патологію сучасними методами.

Чому і як розвивається захворювання

Коли у людини розвивається тонзиліт, причини можуть бути такі:

  • бактеріальне інфікування – від зараженої людини повітряно-краплинним шляхом або від каріозних зубів, носових пазух тощо;
  • вірусна інфекція;
  • переохолодження;
  • ослаблений імунітет;
  • вдихання гарячої пари, їдких речовин, диму.

Класифікація захворювання

Залежно від форми перебігу розрізняють:

  1. Гострий тонзиліт – розвивається швидко після того, як інфекція потрапляє на слизову оболонку мигдаликів. Хвороба виявляє яскраву симптоматику та при правильному підході швидко лікується – до 7 днів.
  2. Хронічний тонзиліт – млявий процес, у який зазвичай перетікає недоліковану гостру форму. Симптоматика у разі слабко виражена, але в пацієнта відбуваються зміни у структурі мигдаликів. Їхні тканини стають пухкими, набряклими і перестають нормально виконувати свої функції.

За характером перебігу розрізняють катаральний та гнійний тонзиліт. Перша форма зазвичай початкова, супроводжується набряком, почервонінням мигдаликів. У другому випадку в їх тканинах починає

уватися гній. Цей процес може бути фолікулярним, лакунарним, фібронозним або флегмонозним.

Лікарі нашого ЛОР-центру проведуть діагностику та визначать тип захворювання, а також підберуть правильне лікування. Головне – вчасно помітити у себе перші ознаки та звернутися за допомогою.

Клінічні прояви

Коли у людини тонзиліт, симптоми такі:

  • біль у горлі – посилюється при ковтанні;
  • збільшені шийні лімфовузли;
  • почервоніння задньої стінки глотки, твердого та м’якого піднебіння;
  • кашель;
  • підвищена температура, слабкість та інші загальні ознаки.

Особливості тонзиліту у дітей та вагітних

лікування тонзиліту у дітейНайчастіше тонзиліт у дітей протікає важче, ніж у дорослих. Вони страждають від сильного болю в горлі, зазнають труднощів із ковтанням, тому нерідко відмовляються від їжі. Дуже важливо вчасно вилікувати тонзиліт у дитини, доки не встигли розвинутись важкі ускладнення. У цьому допоможуть лікарі нашого ЛОР-центру. Дуже важливо чітко виконувати їх рекомендації – лікування тонзиліту у дітей потребує грамотного підбору препаратів та чіткого дотримання дозування.

Якщо у жінки розвинувся тонзиліт при вагітності, то головне – не займатися самолікуванням. Майбутнім мамам підходять далеко не всі ліки. Тому важливо одразу ж звернутися до лікаря – він пропише безпечні та ефективні препарати.

Що буде, якщо не лікувати патологію

Без правильної терапії хвороба з гострої форми перейде в хронічну, і тоді її буде важче вилікувати. У запущених випадках мигдалики можуть повністю втратити свою функціональність, їх доведеться видаляти. Можливі інші ускладнення:

  • отит;
  • фарингіт;
  • лімфаденіт;
  • синусит;
  • паратонзилярний абсцес;
  • ревматизм;
  • серцево-судинні патології

Діагностика та лікування

У нашому ЛОР-центрі є всі необхідні умови, щоб виявити захворювання на будь-якій стадії та поставити точний діагноз. Наші лікарі використовують для цього візуальні методи, а також фарингоскопію. Цей ендоскопічний метод дозволяє детально вивчити тканини мигдаликів, оцінити їх стан та отримати відеозапис огляду. Додатково наші лікарі беруть бакпосів зіва, призначають лабораторні аналізи.

При діагнозі тонзиліт лікування включає:

  • прийом антибактеріальних препаратів – допомагають усунути патогенну мікрофлору;
  • полоскання хлогрексидином та іншими антисептиками – очищає та дезінфікує;
  • промивання лакун піднебінних мигдаликів – прибирає гнійні маси;
  • інгаляції – допомагають досягти пом’якшуючого ефекту, прискорити загоєння.

Іноді цього буває недостатньо, і доводиться вдаватися до радикальніших заходів. Зазвичай так буває при хронічних тонзилітах, коли мигдалики втратили більшу частину своєї функціональності. Донедавна єдиною альтернативою в таких випадках була операція з видалення гланд. Але сьогодні є щадні і при цьому дуже ефективні методи. Наприклад, при діагнозі тонзиліт лікування у дорослих та дітей можна проводити за допомогою кріотерапії. На уражені ділянки впливають рідким азотом наднизьких температур. Він заморожує змінені тканини, дозволяючи прибрати їх без крові та розрізів. При цьому здорові тканини зберігаються та швидко відновлюються.

Наш ЛОР-центр пропонує сучасне ефективне лікування тонзиліту у Києві. Ми використовуємо прогресивні технології та стандарти доказової медицини. Наші лікарі для кожного пацієнта вибирають індивідуальну схему терапії.

Профілактика

Щоб знизити ризики розвитку тонзиліту, постарайтеся уникати переохолодження горла та інших шкідливих впливів на нього. Також корисно вести здоровий спосіб життя, зміцнювати імунітет, вчасно лікувати запальні хвороби та регулярно проходити профогляди у ЛОР. Запишіться до нас на консультацію, щоб дізнатися більше.

Ціни на послуги в Києві:

Послуга Ціна грн.
 Аудіометрія тональна порогова (обстеження+заключення) в Києві 400
 Аудіометрія мовленнєва 250
 Аудіологічне обстеження (консультація+об’єктивна аудіометрія) 700
 Діагностика методом отоакустичної емісії 650
 Експрес-діагностика слуху (без видачі результатів на руки пацієнту) 150
 КСВП+ASSR (коротколатентні слухові визвані потенціали+комплексна комп’ютерна об’єктивна аудиометрія) 1000
 Реєстрація КСВП+ОАЕ+імпедансметрія 2000

Для отримання докладної інформації зв’яжіться з кваліфікованими фахівцями нашої клініки за контактним телефоном::
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю