Зміст сторінки:

Погано чуєте і не знаєте, куди звернутися за допомогою? Побоюєтеся, що під час діагностування матимете неприємні відчуття? Звертайтеся в наш ЛОР-центр і ми розвіємо ваші сумніви!

Ключова інформація:

  • Отоакустична емісія є сигналом, що сприймається за допомогою мікрофона (апарат з надвисокою чутливістю), що відповідає на раніше поданий звуковий імпульс. Пристрій розташовують у слуховому проході (зовнішньому). Такий метод є найбільш вірогідним, на нього не впливають відповіді пацієнтів, що проходять лікування.
  • Досить відомим способом об’єктивної постановки діагнозу, що добре себе зарекомендував, виступають імпедансометрія, а також оцінювання того, як подає рефлекс стапедіальний м’яз. Перша дає можливість оцінити, в якому стані перебуває зовнішній слуховий прохід і середнє вухо в цілому.
  • Тип тестування пацієнта та показники його бадьорості впливають на те, як довго та результативно будуть проводитися дослідження.
  • Проводячи аудіологічні обстеження пацієнтів, найкраще застосовувати різні методики в комплексі, оскільки всі вони взаємозалежні й разом доповнюють одне одного. Саме таким чином стає можливим або утвердитися в раніше поставленому діагнозі, або ж спростувати його.

Отоакустична емісія

Вона являє собою досить незначні за гучністю звуки, що реєструються в зовнішньому слуховому проході. При цьому їх джерелом виступає равлик внутрішнього вуха (результат діяльності волоскових клітин (зовнішніх), спрямованої на підвищення рівня вібрацій базилярної мембрани равлика).

Першочерговою й найбільш важливою метою для професіоналів, що працюють в даній області, є швидке (бажано, у перші дні після народження малюка) встановлення відхилень слуху. Для цього була підготовлена, протестована й потім практично реалізована методика аудіологічного скринінгу новонароджених дітей, а також дітей протягом одного року після народження. Крім цього, слід зазначити, що ці методики також досить часто застосовуються при дослідженнях різних питань не тільки діагностичного та лікувального характеру, але й експертного плану. Завдяки їм стає можливим отримувати найкращі результати при огляді пацієнтів різного віку.

Ґрунтуючись на тому, яке місце виявляється ураженим, у науці виділяють кондуктивні, нейросенсорні й змішані типи відхилень. В основі поділу лежить тип поширення звуку і той шлях, який він здійснює до кори ГМ.

Отоакустична емісія

Всі способи, що використовуються в аудіології з метою оцінювання того, як функціонує система слуху загалом, кваліфікуються як об’єктивні або суб’єктивні.

Medical Problems

Записатися на Прийом

Об’єктивні методи діагностування

Об’єктивна аудіометрія по отоакустической емісії для дітейНа об’єктивні методи діагностування не впливає ні те, як відчувають себе пацієнти, ні те, як вони себе поводять. Застосовуючи їх, можна оглядати і малюків, і всіх інших. Вони роз’яснюють ситуацію з різних питань експертного порядку, що випливають з характеру трудової діяльності пацієнтів, дозволяють провести оцінювання на предмет ступеня приглухуватості у осіб, які в силу різних причин не в змозі працювати з професіоналом в області аудіології.

Серед методів об’єктивної діагностики, що зараз дуже поширені, знаходяться імпедансометрія, а також оцінювання реакції стапедіального м’язу. Завдяки імпедансометрії цілком реально кваліфіковано оцінити середнє вухо загалом, проаналізувати стан зовнішнього слухового проходу. З використанням цього методу виявляються різного роду відхилення в розвитку, отосклероз, екзостоз, дисфункції Євстахієвої труби, отити. Досліджуючи стапедіальний рефлекс, лікар отримує дані про те, в якому стані перебуває равлик, стає можливим або підтвердити, або дати негативну відповідь на відомості, надані аудіометричним тестуванням пацієнта. І це досить актуально щодо малюків, у яких відзначається кореляція даного рефлексу із загальним рівнем дискомфорту, що відчувається. Контроль функціонального стану слухової труби надає шанс на лікування туботитів, і при цьому виступає як базова основа, коли визначається аденотомія.

З урахуванням того, що аудіологічний скринінг новонароджених малюків та малолітніх дітей широко впроваджується в роботі, такою ж загальнопридатною стає й методика реєстрації амоакустичної емісії. Завдяки їй стають відомими дані про те, в якому стані знаходиться внутрішнє вухо пацієнта (зовнішні волоскові клітини равлика), про те, як може знизитися рівень чутності. Слід сказати і те, що вже проводилися дослідження, що демонструють ефективність підключення ОАЕ з метою оцінювання рецепторного апарату равлика при гідропсі. І все ж основним напрямком застосування цієї методики для діагностування вважається відстеження ризиків порушення сприйняття у новонароджених в період проведення масового скринінгу. Це, насамперед, має значення в педіатрії. Пов’язано це з тим, як швидко, точно і, що важливо, маловитратно, цей метод застосовується. Слід враховувати й те, що в цьому випадку немає потреби залучати до штату профільних висококваліфікованих фахівців в цій області. Застосування методу супроводжується повною автоматизацією, внаслідок чого гарантовано або виявлення проблеми, або її відсутність.

У клінічній практиці сьогодні відомі наступні підходи:

  • Метод затриманої викликаної амоакустичної емісії (TEOAE). Він реєструє її присутність (що обумовлюється зовнішніми волосовими клітинами равлика, коли рівень зондувального сигналу (40-80 дБ) коливається в межах 1000-4000 Гц). Широкосмугове «клацання» виступає як сигнальний знак. Присутність або відсутність ОАЄ відображена результатами тесту (в першому випадку – пройшов, у другому – ні).
  • Метод викликаної амоакустичної емісії на частоті продукту спотворення (DPOAE). Дозволяє перевірити равлик на предмет частотної вибірності (характеристика стану ОАЕ в межах 500-1200 Гц залежить від якості зовнішніх волоскових клітин).

Якщо є підозра, що у дитини (як і у будь-якого іншого хворого) наявна патологія системи слуху, приступають до більш ретельного його розгляду. Об’єктом моніторингу стають слухові викликані потенціали. Методика аудіологічного контролю, що пов’язана з ними, робить можливим оцінювання статусу, в якому перебувають равлик і провідні шляхи стовбура мозку, а також перевірку того, як функціонує відповідна зона кори головного мозку. З метою визначення, чи є гідропс лабіринту або ретрокохлеарна патологія, залучають різні модифікації потенціалів, включаючи їх визначення на всіх рівнях вхідного сигналу. Завдяки їм у дітей можна виявити аудиторну нейропатію. І це дасть можливість встановити, якими будуть найбільш реальні результати лікування, та як його проводити.

Слід відзначити доцільність комплексного застосування методів радіологічного обстеження. Річ у тому, що вони разом взаємно впливають і доповнюють один одного. І це дозволяє упевнитися в раніше поставленому діагнозі, або анулювати раніше зроблене припущення. Саме практичне використання усього спектру відомих методів обстеження (за затвердженими державними стандартами) робить можливим швидке постановлення правильного діагнозу, дозволяє визначити найбільш оптимальну тактику лікування з використанням медикаментів, вирішити, чи потрібна слухова реабілітація (а, може, кохлеарна імплантація), вибрати базові критерії налаштування обладнання. Комплексна терапія – запорука вчасно розпочатого і продуктивно проведеного лікування хворих.

Суб’єктивні методи діагностики

Якщо звернутися до суб’єктивних методів діагностики, то тут слід говорити про аудіометрію (що стосується і тону, й мови), аудіометричні надпорогові тести, завдяки яким можна дати загальну оцінку. Якщо порівняти пороги кісткової та повітряної провідності, то можна виявити як кондуктивний, так і сенсоневральний тип ураження (так само як його рівень), визначитися із загальним уявленням щодо проведення лікування (тобто вибрати терапевтичне лікування або хірургічне втручання), зрозуміти, чи потрібне встановлення слухового апарата або кохлеарна імплантація. Можна виявити тип і приблизні критерії того, як буде налаштовуватися слуховий апарат. Визначає тип реабілітації.

Мовне вимірювання гостроти слуху (аудіометрія) дає можливість прояснити, чи зрозумілі для хворого встановлені лікарем межі розбірливості мови, визначити ефективність протезування, що визначається за порогами тонального слуху, а також за відсотками того, наскільки розбірлива мова у людини, забезпеченої слуховим апаратом, у звуковому полі без перешкод.

Слід пам’ятати, що ступінь ефективності суб’єктивних методів, що застосовуються, безпосередньо узгоджується з тим, в якому стані знаходиться людина, а також від того, наскільки вона готова до наполегливої праці спільно з лікарем.

Ціни на послуги:

 Діагностика методом отоакустичної емісіі

650

 КСВП+ASSR (коротколатентні слухові визвані потенціали+комплексна комп’ютерна об’єктивна аудиометрія)

1 000

 Реєстрація КСВП+ОАЕ+імпедансметрія

2 000

 Консультація фахівця по слуховим рішенням

350

 Консультація фахівця (повторна)

300

Всі цікаві деталі про роботу ЛОР-центру можна дізнатися, набравши телефон нашого колл-центру:

+38097 720 87 11

Medical Problems

Записатися на Прийом