Зміст сторінки:

У вас в сім’ї маленька дитина і ви хочете перевірити її слух? Імпедансна аудіометрія, проведена в нашому ЛОР-центрі, дозволить дати об’єктивну оцінку стану слухових органів малюка.

Ключова інформація:

 1. Одним з переваг імпедансної аудіометрії є можливість проведення цього дослідження навіть у самих маленьких дітей. Дана процедура не вимагає спілкування фахівця з пацієнтом, тому вона дає об’єктивні результати. Ця обставина робить її обов’язковою, коли мова йде про пацієнтів, які ще не навчилися розмовляти. Методика включає в себе: тімпанометр, вимір акустичного імпедансу, визначення порогу акустичного рефлексу.
 2. На основі цих досліджень оцінюється прохідність євстахієвої труби, рухливість барабанної перетинки, реакція на гучність звуку.
 3. Коли перераховані тести проводяться окремо, їх не можна назвати дуже інформативними, але в комплексі вони дають надзвичайно важливу картину для дослідження слуху маленьких дітей. Адже ця процедура для них затруднена.
 4. Ці методи аудиометрии також ефективні при виявленні глухоти в дуже ранньому віці. Якщо виникає підозра на часткову або повну глухоту, даний електрофізіологічний аналіз, заснований на визначенні реакції на звуковий сигнал за допомогою усереднення, дає лікарю однозначну відповідь.

Імпедансометрія для аналізу стану середнього вуха у дітей

Призначення процедури:

 • діагностика і аналіз стану середнього вуха, а також слухової труби;
 • отримання інформації про слухові пороги;
 • діагностика і аналіз стану нерва.

Імпедансометрія дозволяє виміряти:

 • імпеданс всіх частин вуха при вивченні відповідної реакції на звук. Цей метод називають тімпанометр, коли вивчається реакція на різний рівень звуку, що відбивається барабанною перетинкою при зміні тиску в зовнішньому проході вуха;
 • порогове значення акустичного рефлексу;
 • швидкість розпаду аудіорефлекса в результаті тривалого впливу.

В ході обстеження в вухо вставляється зонд, всередині якого мають мікрофон і мініатюрний динамік. Через динамік подається звук різного рівня і вимірюється за допомогою мікрофона звукова хвиля, яка відображається барабанною перетинкою. При цьому мініатюрним насосом в зовнішньому проході вуха створюють різний тиск і вимірюють, за яких його значеннях спостерігається максимальна рухливість барабанної перетинки. На основі цих значень будується графік залежності її рухливості від тиску в проході.

Якщо вухо здорове, то тиск, що виникає в барабанній порожнині має бути таким же, як і в навколишньому середовищі. Це свідчить про рухливості барабанної перетинки і оточуючих кісточок, тобто майже вся звукова енергія пропускається через цю рухливу систему, потрапляючи через мембрану овального вікна у внутрішнє вухо. Різниця цих тисків показує порушення чутності.

При захворюваннях середнього вуха зазвичай спостерігається зниження рухливості цієї системи. В результаті чого ускладнюється передача звуків середнім вухом. Сильне відображення звуку барабанною перетинкою призводить до збільшення імпедансу.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Переваги методики

 • Дане обстеження дозволяє отримати об’єктивну оцінку стану середнього вуха. На результати обстеження не впливає реальний стан пацієнта. Методика дозволяє визначити характер захворювання: отит, пошкодження рухомих кісточок і т.д.
 • Методика безпечна і не займає багато часу – від 5 до 10 хвилин.
 • Можна використовувати для самих маленьких дітей, починаючи з місячного віку.

Недоліки методики

 • Ізольоване застосування импедансометрии не дозволяє виявити деякі захворювання, такі як сенсоневральна туговухість або, наприклад, слухова нейропатія.
 • Немає можливості побудувати повноцінну аудіограму.

Ціни на послуги:

 Імпедансометрія

300

 Аудіометрія тональна порогова (обстеження+заключення)

400

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Medical Problems

Записатися на Прийом