Зміст сторінки:

Метод переміщення рідини по Проетцу ( «Кукушка»)

Є постійна закладеність носа? Проблеми з гайморитом або наявністю аденоїдів? Все це ефективно лікується в нашому ЛОР-центрі.

Ключова інформація:

 • Гайморит і аденоїдит, так само як і синусит з ринітом вельми і вельми ефективно виліковуються за допомогою промивання носа за методом Проетцу.
 • Підхід полягає в двох – максимум 10 процедурах переміщенні рідини.
 • У період промивання необхідний контроль з боку кваліфікованого фахівця.

В іншому випадку цілком можуть наступити ускладнення.

Як правило, з настанням холодів створюються всі умови для загострення різного роду запальних процесів. У їх числі і гайморит, всі негативні наслідки якого переносять досить багато людей. І так триває роками. В результаті люди всіма способами намагаються дізнатися, як його лікувати, що застосовувати, коли і в якій пропорції, що протипоказано і т.д. Одним з найбільш відомих і ефективних способів лікування недуги є так званий метод «Кукушка».

Даний спосіб ще відомий як переміщення рідини по Проетцу (по імені лікаря з США, який його винайшов). Промивання в даному випадку виступає оптимальним засобом терапії не тільки при наявності гаймориту, але і при аденоідиті, синуситі і риніті.

Показання до промивання пазух

 • Синусит в легких формах (гайморит, полісінусіт, фронтит, етмоїдит, сфеноїдит);
 • Риніти затяжні і алергічного характеру;
 • аденоидит;
 • Поліпи.

Протипоказання застосування даного методу

 • У пацієнтів періодично кров йде носом;
 • Напади епілепсії.

Категорії пацієнтів, кому даний метод не протипоказаний

 • Діти від 5 років (до досягнення цього віку в силу нюансів носової будови проведення процедури є проблематичним);
 • Дорослі, у яких в наявності ці недуги з усіма наслідками, що випливають обставинами;
 • Жінки в положенні (при лікуванні синуситу).

Процедура «Кукушка»

Даний спосіб, в загальному, полягає в поступовому вливанні в одну ніздрю теплого розчину антисептика, і при цьому розчин одночасно зі усім, хто знаходиться в ніздрі (гній, слиз) відсмоктується з іншого носового отвору вакуумним способом. Ще одним варіантом є введення за допомогою шприца 20 мл розчину, який відразу ж відсмоктується з іншого проходу з використанням груші (пластикової або металевої). Ніздрі слід весь час міняти, на кожну припадає по 100-120 мл, тобто 5-6 наповнених розчином шприців.

Потрібно уважно стежити за тим, щоб рідина плавно перетікала з одного носового проходу в інший.

В ході вливання розчину хворий повинен лежати на спині з закинутою назад головою. Дихання повинне бути рівним і ритмічним, при цьому він весь час повторює «ку-ку».

Кваліфікований фахівець іноді в цілях дренування носових пазух може на пару секунд затискати один отвір. Це неприємно, але ефект досить істотний.

Під час очищення за цією методикою слід мати на увазі:

 • по завершенні не можна відразу вибігати на вулицю, потрібно близько 15 хвилин посидіти в кімнатній температурі;
 • протипоказано переохолодження.

Як неприємні відчуття в процесі очищення слід зазначити:

 • смак вводимо ліки далеко не найприємніший;
 • больові відчуття при введенні рідини в носовий отвір (якщо проводиться досвідченим лікарем, то вони практично не відчуваються).

Неприємні наслідки промивання виражаються в:

 • носових кровотечах (невеликих), при цьому кров швидко зупиняється лікарем;
 • поганій чутності (закладає вуха) і головного болю (характерно в початковий етап процедури);
 • часте чхання;
 • іноді подразнення очей;
 • блювотний рефлекс (зустрічається нечасто, як правило, у дітей).

Все лікування даним способом займає від двох до десяти процедур.

Medical Problems

Записатися на Прийом

Біля витоків цієї методики стояв лікар-оториноларинголог з США А.В. Проетцу. У зв’язку з тим, що в період лікування хворий повинен весь час «кукукать», в народі за ним закріпилася назва «кукушка». До речі, вимовляти «ку-ку» потрібно для того, щоб ліки, які вводяться в ніздрю  не проникали в ротову порожнину. Пацієнт при цьому знаходиться на кушетці в положенні лежачи. В один прохід вводиться розчин фурациліну, хлоргексидину та інших антисептиків, а з іншого одночасно проводиться видалення рідини з усіма гнійними нашаруваннями.

Якщо спосіб застосовується при лікуванні малолітніх дітей, то використовують дещо інший підхід, що полягає в водно-струменевому прочищенні носових пазух. Нагрітий розчин антисептика (потрібна температура тіла) заливають у посудину, при цьому дитину нахиляють вниз головою над ємністю з ліками таким чином, щоб від голови до флакона було близько 100 см. Трубочку одним кінцем поміщають в посудину, а другий вставляють в ніздрю. В результаті рідина надходить в один отвір, випливає з іншого, при цьому вільно циркулюючи.

Можливі ускладнення

Це може мати місце, якщо терапія здійснюється без допомоги та консультації ЛОР-лікаря. Наслідки виражаються в тому ж синуситі або євстахіїті. В основі лежить те, що часто разом з лікувальною рідиною в носові пазухи або євстахієві труби проникає інфекція.

У багатьох клініках очищення носа подібним способом проводиться з відступами від класичних норм. Це по факту означає просто-напросто промивання носової порожнини, тобто такий собі «душ для нього». Так, це має якийсь ефект, але все ж не такий глибокий, і не відображає метод Проетцу. До речі сказати, фахівці-страховики, що працюють в страхових компаніях Північної Америки, розглядаючи методи промивання носової порожнини, не вважають спосіб свого співвітчизника ефективніше інших аналогічних за формою прийомів. Але позитивного ефекту механізму введення розчину таким чином ніхто не заперечує. Сьогодні подібну промивку можливо робити і вдома, використовуючи для цього назальний аспіратор. Цей прилад відповідає всім принципам застосовуваного в ЛОР-практиці медичного обладнання.

Ціни на послуги:

 Промивання пазухи носа по Проетцу (“кукушка”) 350
 Туалет порожнини носа (одна сторона) 300
 Відео-ендоскопічний огляд носа 300

Якщо є бажання докладніше дізнатися про те, як в нашому ЛОР-центрі здійснюються процедури носового очищення, потрібно лише набрати номер телефону колл-центру:

+38097 720 87 11

Medical Problems

Записатися на Прийом