1. Процедура проводиться фахівцем для очищення вушного каналу від надлишків сірки або сторонніх тіл.
  2. Промивання, що виконується досвідченим лікарем-отоларингологом, – абсолютно безболісна маніпуляція.
  3. Очищення зовнішнього слухового проходу виконується тільки в лікувальному закладі без використання знеболювальних препаратів.
  4. Процедура промивання містить огляд проходу відеоотоскопом.
  5. Відеоотоскопія ЛОР-каналу в подарунок.

Очищение вух и барабанной полостиПромивання зовнішнього слухового проходу

При хронічних недугах або запальних процесах у зовнішньому або середньому вусі необхідно регулярно проводити процедуру їх очищення. Ця маніпуляція проводиться за допомогою ватного тампона, який накручений на вушний зонд, що має нарізку, й маленького ватного диска на правому вказівному пальці. Намотування вати відбувається наступним чином: її прикладають до зонда так, щоб частина «випирала» за кінчик зонда, затискають і накручують, залишаючи кошлатий кінчик м’якого ватного тампона, схожий на мітлу. З його допомогою проводять очищення вушного каналу, виконуючи рухи, що схожі з підмітанням або промакуванням.

Якщо таке очищення не дало належного ефекту – необхідно проводити процедуру промивання з використанням шприца Жане, що наповнений розчином Фурасола. На край вушної раковини знизу ставлять кінчик шприца й під тиском направляють очисний розчин у слуховий канал догори. Категорично заборонено шприц вводити глибше, тому що це може призвести до травмування ЛОР-органів. Цей спосіб використовують в медицині (виконується молодшим медперсоналом) для лікування у хворих гнійних запалень вуха в хронічній формі.

Промивання за допомогою аттикової або багнетоподібної канюлі (виконується безпосередньо лікарем):

  • При формах отиту, що характеризуються утворенням патологічних змін в аттику, кінчик аттикової канюлі заводять в уражену ділянку і розчиненні ліки за допомогою прогумованої трубочки, яка з’єднується зі шприцом Жане і канюлею, «транспортуються» до місця призначення. Тазик, який має ниркоподібну форму, під органом, що промивають, може тримати пацієнт.
  • При гнійних запаленнях слизової оболонки центрального відділу барабанної порожнини (мезотімпанітах) використовується тупа голка, що має форму багнета. Її кінчик заводиться до місця ураження.

Виконуючи обидві процедури можна використовувати з’єднання 10- або 20-мілілітрового шприца з канюлею для дрібного промивання. Іноді це доцільніше, ніж використання шприца Жане.

Після проведених маніпуляцій у вушний канал вставляють турунду з марлі, що просочена необхідним лікарським препаратом.

Промивання слухового проходу

Очищення слухового проходу рідиною – процедура, яка проводиться отоларингологом, для видалення сірки, що скупчилася, або стороннього тіла.

Ця маніпуляція може бути проведена в медичному закладі без використання знеболювальних препаратів. В процесі промивання, пацієнт зручно сидить, тримаючи в руках ємність для стікання промивної рідини. ЛОР-лікар проконсультує пацієнта про правила поведінки в момент маніпуляції і як правильно утримувати лоток.

При певних недугах середнього або зовнішнього вуха доцільно провести процедуру очищення слухового каналу і внутрішньої пазухи, для «вичищення» непотрібного вмісту.

Для проведення маніпуляції потрібний ватний тампон, який накручується на зонд із нарізкою. Шматочок вати до зонда повинен прилягати так, щоб кінчик зонда мав кошлатий кінчик – «помельце». Саме їм лікар «вимітає все сміття» з вушного каналу. Проводячи маніпуляцію, слід уникати обертових рухів, замінюючи їх ретельним промакуванням, дбайливо прибираючи зайве з вушного каналу.

Іноді таким способом повністю очистити прохід неможливо, тоді доцільно провести процедуру промивання. Вона проводиться лікарем-отоларингологом з використанням шприца Жане, що наповнюється розчином Фурасола.

Виконуючи промивання, гострий кінчик шприца не заводиться у вушний канал (щоб уникнути травм), а розташовується унизу вушної виїмки, а розчин струменем спрямовують на верхню стінку проходу. Цей метод ефективний при лікуванні хронічних отитів, ускладнених наявністю гнійних виділень. При епітимпаніті або мезотемпаніті лікарем-отоларингологом проводиться промивання з використанням аттикової або багнетоподібної (тупої) канюлі.

Край будь-якого виду канюлі підводять до ушкодженої ділянки для максимального впливу ліків. В обох випадках можливе використання шприца об’ємом в десять або двадцять міліметрів, для дробового очищення. Іноді це навіть доцільніше, ніж застосування спеціального шприца Жане.

Після процедури в чистий вушний канал заправляють турунду (марлевий тампон), просочену ліками.

Ціни на послуги у Києві:

Послуга Ціна грн.
 Туалет порожнини носа (одна сторона) 300
 Туалет слухового ходу 200
 Промивання зовнішніх слухових проходів (2 вуха) 300
 Промивання зовнішнього слухового проходу (1 вухо) 200
 Промивання сірчаних пробок 1 вухо 200 грн
2 вуха 400 грн

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю