Зміст сторінки:

Потребуєте професійної допомоги отоларинголога? У дитини гнійний отит і потрібні фізіопроцедури? Наш спеціалізований ЛОР-центр чекає вас.

Вимивання вушного проходу зовні

Ключова інформація:

  1. Процедура виконується безпосередньо у медичному центрі, без використання будь-якого знеболення.
  2. Лікар проведе консультацію для пацієнта, розповість, яким чином потрібно поводитися під час лікування і як тримати лоток у процесі.
  3. Методика дуже ефективна при лікуванні гнійних хронічних отитів.

Вимивання вушного проходу ззовні – процедура, яку проводить лікар-отоларинголог, щоб прибрати сірчану пробку або чужорідну частку.

Проводять цю процедуру безпосередньо у лікувальному центрі, без використання знеболювальних препаратів. В процесі промивання хворий повинен прийняти зручну поставу, тримаючи при цьому лоток, який потрібен для стікання у нього рідини для промивання. Перед початком лікар консультує пацієнта щодо особливостей проведення процедури, поведінки та його участі в процесі.

При деяких патологіях середнього або зовнішнього вуха може також знадобитися очищення слухового проходу і барабанної пазухи від непотрібних скупчень бруду і сірки. Для цього буде потрібен ватний тампон, накручений на кінець зонда. Під час цієї процедури необхідно, щоб знизу до ватяного тампона прилягав зонд, і при цьому маленька ділянка була за його краєм. Далі потрібно розпушити ватник плавними рухами зверху вниз. Це призведе до того, що зонд перетвориться в «мітлу» з пухнастим кінцем. З її допомогою лікар прочищує вушні канали, «змітаючи» накопичення. Рухи повинні бути акуратними, не різкими. Не можна повертати цієї «мітлою», потрібно легенько промокати, поступово видаляючи вміст з вуха.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Коли з’являються порушення в роботі зовнішнього або середнього вуха, частенько тут не можна обійтися без очищення слухових каналів і барабанної пазухи. Ця маніпуляція просто необхідна. Здійснюється така процедура спеціальним ватяним тампоном, який намотують на кінець зонда з навиванням. Тонкий, маленький шматок ватки слід покласти на вказівний палець правої руки, до нижньої частини цієї вати прикласти зонд так, щоб її невелика частина виступала за вістря, потім це все фіксуємо великим пальцем. Далі створюємо з тампона так звану «мітлу». Для цього легкими рухами вказівного пальця водимо вгору-вниз. Кінчик ватки стає пухнастим і приємним на дотик. Саме такою «мітлою» виконують очищення слухових проходів. Проводити цю процедуру потрібно легкими, не різкими промокальними рухами, без будь-якого обертання.

Очищення вуха – промивання шприцом Жане

Якщо провести очищення вуха за допомогою зонда неможливо, використовують промивання шприцом Жане. У якості промивального препарату беруть розчин Фурасолу. Голку шприца ставлять на нижню частину вирізки вуха, струмінь препарату спрямовують на верхню стіну слухового шляху. Заводити шприц у вушний прохід не слід, оскільки найменше коливання убік може спровокувати пошкодження шкіри, вушної раковини й навіть барабанної порожнини. Така технологія дуже успішна для лікування пацієнтів з хронічним гнійним отитом. Виконати цю операцію може будь-яка медсестра, яка володіє навичками проведення такої терапії та вміє користуватися рефлектором. Промиває барабанні порожнини тільки лікар, використовуючи при цьому аттикові або багнетоподібні канюлі.

При епітімпанітах наконечник канюлі розташовується у перфорації, а ліки через гумову трубку, поєднану зі шприцом Жане і канюлею, спрямовуються до осередку запалення. Ниркоподібний лоток пацієнт тримає біля вуха, яке промивають. Таким же чином виконують вимивання при мезотімпанітах, але в цьому випадку застосовують багнетоподібну, не гостру голку, кінець якої підведений до перфорації. В обох випадках можна з’єднувати між собою шприц, довжиною від 10 до 20 міліметрів, із самою канюлею і промивати дробовим методом. У деяких ситуаціях це практичніше й ефективніше, ніж промивання шприцом Жане. Після вимивання барабанної перетинки в вушний прохід вкладають марлевий тампон, змочений спеціальною речовиною.

Ціни на послуги:

 Туалет порожнини носа (одна сторона)

300

 Туалет слухового ходу

200

 Промивання зовнішніх слухових проходів (2 вуха)

300

 Промивання зовнішнього слухового проходу (1 вухо)

200

 Промивання сірчаних пробок1 вухо 200 грн
2 вуха 400 грн

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Medical Problems

Записатися на Прийом