Зміст сторінки:

Ключова інформація:

 1. Даний метод діагностики дозволяє досліджувати за допомогою високотехнологічного приладу працездатність слухового аналізатора, включаючи всі його ділянки від равлики до головного мозку.
 2. Хворому подають звукові сигнали, і в процесі даного дослідження фіксується електроенцефалограма. Далі спеціально розроблена комп’ютерна програма дозволяє зробити обробку електроенцефалограми пацієнта з виділенням окремих реакцій. На основі комп’ютерної обробки оцінюються функції слухового шляху на всій його довжині.
 3. Для маленьких пацієнтів такий метод оцінки слуху вважається основним, оскільки він не вимагає діалогу дитини з лікарем. Дозволяє обстежити навіть недоношених малюків.
 4. У дітей старше трьох років обстежується стан нервової системи.
 5. Дозволяє оцінити ступінь приглухуватості пацієнта і стан аудіологічних центрів мозку.
 6. В процесі огляду лікарем проводиться відеоотоскопія.

Основні переваги аудіометрії по слуховим викликаним потенціалом з використанням комп’ютерної програми

 1. Для маленьких дітей такий метод оцінки слуху вважається основним, оскільки він не вимагає діалогу дитини з лікарем. Дозволяє обстежити навіть недоношених малюків.
 2. У дітей старше трьох років обстежується стан нервової системи.
 3. Дозволяє оцінити ступінь приглухуватості пацієнта і стан аудіологічних центрів мозку.

Специфічні особливості аудіометрії по слуховим викликаним потенціалом з використанням комп’ютерної програми

 1. З огляду на високу активність дітей їх обстеження зазвичай проводиться в стані сну, щоб рухи дитини не впливали на результати. Сон може бути природним або викликаним застосуванням снодійних препаратів.
 2. Обстеження досить довго – від 50 до 90 хвилин.
 3. КСВП не викликає хворобливих відчуттів у пацієнта і абсолютно нешкідлива. Однак для отримання об’єктивних даних від лікаря потрібно дуже висока кваліфікація і досвід такої роботи. Це стосується не тільки дій фахівця під час дослідження, а й його знань для подальшого аналізу результатів процедури.
 4. Потрібна високоякісна інноваційна апаратура.

У нашому ЛОР-центрі є і досвідчені, підготовлені професіонали і відповідна техніка.

У діагностуванні дитячого слуху КСВП використовується в наступних випадках:

 • Скринінг органів слуху у новонароджених і у самих маленьких дітей.
 • Визначення порога чутності в найбільш важливому діапазоні звукових частот.
 • Виявлення випадків, коли необхідно слухове рішення або імплантація.
 • Діагностування різних патологій, включаючи слухову нейропатию.
 • Розрахунок основних параметрів слухових приладів для подальшого протезування.

Особливості діагностики за даною методикою у дорослих:

 • Діагностування невральних захворювань, наприклад акустичної невриноми.
 • Визначення розладів аналізатора слуху ретро кохлеарного характеру.
 • Якщо порушення можуть бути викликані підвищеним шумом на робочому місці, призначається експертиза трудового лікаря.
 • Виявлення порогів чутності за об’єктивним методом.
 • Визначення кола осіб, які намагаються отримати різні пільги, пов’язані з вушними захворюваннями. Це можуть бути симулянти, які насправді чують нормально, або люди, які  дуже перебільшують ступінь своєї глухоти.

За допомогою методу комп’ютерної аудіометрії з використанням КСВП стало можливим дуже чітко визначити наскільки далеко зайшло захворювання. Також можна отримати достовірну аудіограму.

Щоб успішно провести дану процедуру, фахівцю потрібна спеціальна апаратура, в її числі – аудіометр, що працює на основі КСВП. Діти обстежуються найчастіше уві сні, який може бути природним або викликаним снодійними засобами. Така необхідність пов’язана з високою активністю дітей, рухи яких можуть спотворити результати аналізу. Лікар використовує навушники-телефони, на які подає різного рівня звуки. За допомогою чутливих електродів реєструються відповідні реакції мозку на такі звуки. В цілому процедура досить тривала і займає від 50 до 90 хвилин.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Дізнатися більше

 

Нижче в таблиці ми представили різні характеристики, одержувані в результаті комп’ютерного обстеження за допомогою КСВП.

Таблиця 1. Результати, отримані за методикою КСВП обстеження.

Тип КСВП тестуТип

стимулу

Показники

Область

застосування

Електрокохлеографіі

(ЕКоГ)

Клацання, короткий тонПіки: суммаційний потенціал (СП), потенціал дії слухового нерваДіагностування хвороби Меньєра
Коротколатентні СВПКороткі тони і клацання – по повітряному і кістковому звукопроведеннюПіки ступенів від I до VII

Найбільш широко застосовується в клінічних умовах.

Скринінг, Діагностика, Оцінка порогів чутності, моніторинг при хірургічних операціях

Середньолатентні СВПКлацанняNa, Pa, Nb, PbРозлади аудіосприйняття
Дліннолатентні СВПДовгі тониР1, Р2, Р3Функціональна втрата слуху (кора)
Негативна невідповідність

Короткі тони /

мовні фонеми

Різниця в N1Центральна слухова функція
Р300 (Р3)

Короткі тони /

мовні фонеми

Пік Р3 або Р300 (латентність 300 мілісекунд)Центральна слухова функція, пізнавальна здатність
СССП (80-Гц и 40-Гц)Модульовані тониСпектр ЄЄГВизначення порогів чутності

Використання коротко латентних діапазонів

Сьогодні клінічна практика не обходиться без застосування КСВП. Сама по собі методика заснована на дослідженні реакцій організму на звукові подразники. Перш за все, стовбура самого головного мозку, а також слухового нерва. Тривалість сигналів дуже коротка – близько 10 мілісекунд для дорослих пацієнтів і приблизно 20-30 мілісекунд для новонароджених.

Її цінність в процесі діагностування визначається тим, що джерела або генератори сигналів сучасною наукою добре вивчені. Стан пацієнта практично не впливає на точність дослідження. Вони успішно реєструються як в період сну, так і в стані неспання хворого. Також вони не залежать від зосередженості пацієнта на обстеженні і мають гарну повторюваність і відтворюваність. Характеристики латентності хвиль вивчені для будь-якого віку пацієнтів, включаючи новонароджених. Важливо й те, що процедура порівняно нетривала, вона укладається в 1-2 години і її проведення можливе за один прийом фахівця.

Комп’ютерна аудіометрія на основі КСВП дає хороші результати при впливі дуже короткими звуковими стимуляторами, а також клацанням в широкій смузі.

Реєстрація КСВП ускладнюється маленькою амплітудою – максимальна її величина становить від 0.1 до 0.5 мікровольт або менше половини мільйонної частини вольта.

Діагностика однаково успішно використовується для пацієнтів будь-якого віку, але особливо ефективна вона для дітей, які ще не навчилися говорити.

При дослідженні слуху у дітей методика КСВП використовується для наступних цілей:

 • Скринінг органів слуху у новонароджених і у самих маленьких дітей.
 • Визначення порога чутності в найбільш важливому діапазоні звукових частот.
 • Виявлення випадків, коли необхідно слухове рішення або імплантація.
 • Діагностування різних патологій, включаючи слухову нейропатию.
 • Розрахунок основних параметрів слухових апаратів для подальшого протезування.

Особливості діагностики у дорослих:

 • Діагностування невральних захворювань, наприклад акустичної невриноми.
 • Визначення розладів аналізатора слуху ретро кохлеарного характеру.
 • Якщо порушення можуть бути викликані підвищеним шумом на робочому місці, призначається експертиза трудового лікаря.
 • Виявлення порогів чутності за об’єктивним методом.
 • Визначення кола осіб, які намагаються отримати різні пільги, пов’язані з вушними захворюваннями. Це можуть бути симулянти, які насправді чують нормально, або люди, які дуже перебільшують  ступінь своєї глухоти.

Реєструються КСВП безпосередньо з шкірної поверхні, найчастіше за допомогою двох активних електродів. Розміщуються вони на мочці вуха і вгорі лобової частини особи. Також на лобі закріплюється нейтральний електрод, хоча його місце розташування особливого значення не має.

Слід особливо відзначити, що надійність методики залежить від кваліфікації фахівця, який її проводить. Також потрібне якісне обладнання, і дотримання всіх правил даного дослідження.

Попередні заходи, що будуть потрібні перед  проведенням методики КСВП

Успішне виконання тесту вимагає особливо ретельної підготовки хворого. Електричний опір поверхні шкіри має бути максимально зменшено. Для цього місця накладення електродів протираються спиртом і особливою пастою.

Після цього на поверхню шкіри прикладають електроди, оброблені липким складом для кращого контакту, а сигнали з них подаються на попередній підсилювач аналізатора КСВП.

Робиться це за допомогою аудіометричних вкладишів з поролону. Вони з’єднуються з телефонами марки ER3-A, які спеціально розроблені для проведення методики.

Слід враховувати, що під час діагностики, шум який видаеться м’язами заважає отриманню достовірних результатів. Тому найбільш оптимально проводити обстеження під час природного сну. Особливо це стосується дітей.

Застосування методики комп’ютерної аудіометрії по КСВП у новонароджених і маленьких дітей

Скринінг новонароджених і маленьких дітей, які ще не навчилися розмовляти, дає хороші результати при обстеженні слуху. Фактично це єдина методика, яка дозволяє зафіксувати реакцію всіх відділів вуха, слухового нерва і стволомозгової  ділянки аудіоаналізатора.

Практика, проведена в розвинених високотехнологічних країнах, таких як США і Великобританія показала, що 10% вроджених захворювань слуху носять неавральний характер.

Причому цей показник значно вищий у тих новонароджених, які провели у відділенні інтенсивної терапії від п’яти днів і більше. Скринінг включає в себе стимуляцію клацанням строго фіксованого рівня, рівного 35 дБ. Якщо при цьому реєструється V пік КСВП, то вважається, що даний метод скринінгу дитина пройшла.

Як використовуються результати методики обстеження з використанням комп’ютерної аудіометрії при реабілітації слуху у дітей

При первинному підборі слухового апарату використовують зафіксовані пороги КСВП в низькочастотних і високочастотних діапазонах.

Ці дані вносяться в спеціально розроблену програму лабораторного комп’ютера, призначеного для настройки апаратів.

Ця програма перетворює величини порогів КСВП вже в бажані пороги чутності. При цьому ретельно враховуються частотно-специфічні фактори коригування. За обчисленими значеннями програма далі розраховує електроакустичні параметри, які необхідно встановити для слухового апарату, призначеного дитині. У їх числі – частотні характеристики, звуковий тиск і рівень посилення.

Звертайтеся в наш ЛОР-центр, де найбільш кваліфіковані фахівці проведуть обстеження з використанням комп’ютерної аудіометрії. При цьому ми використовуємо саму новітню імпортну техніку. Ми гарантуємо достовірні результати, як для дорослих пацієнтів, так і для новонароджених дітей.

Ціни на послуги:

 Аудіометрія тональна порогова (обстеження+заключення)400
 Аудіометрія мовленнєва250
 Аудіологічне обстеження (консультація+об’єктивна аудіометрія)700
 Діагностика методом отоакустичної емісії650
 Експрес-діагностика слуху (без видачі результатів на руки пацієнту)150
 КСВП+ASSR (коротколатентні слухові визвані потенціали+комплексна комп’ютерна об’єктивна аудиометрія)1000
 Реєстрація КСВП+ОАЕ+імпедансметрія2000

Більш детальну інформацію ви завжди можете отримати, звернувшись в колл-центр нашої клініки за номером телефону:

+38097 720 87 11

Medical Problems

Записатися на Прийом