Зміст сторінки:

Помітили, що стали гірше чути або з’явився біль, відчуття закладеності в слуховому проході? Швидше за все проблема криється в утворенні сірчаної пробки! Однак впадати у відчай і панікувати не варто, адже ця неприємність легко, безболісно і досить швидко вирішується при відвідуванні ЛОР-лікаря.

Причини появи сірчаних пробок

У кожному зовнішньому слуховому проході є спеціальні залози, що виділяють в’язку консистенцію – сірку. Її функція полягає в запобіганні попадання бруду, сторонніх предметів і пилу вглиб вуха. При пережовуванні їжі і розмовах стінки вушного каналу погойдуються, завдяки чому сірка виходить назовні і відбувається самоочищення. Однак, якщо канал занадто вузький або звитий, то виділення можуть накопичуватися в щільну грудку і утворювати сірчані пробки. Саме тому дуже важливо стежити за гігієною вух і вчасно їх очищати.

Це особливо актуально для тих, хто носить слухові апарати, адже при недотриманні простих правил закупорки вони виникають набагато частіше. Вкрай важливо час від часу знімати протез не тільки для зміни батарейки, але і проведення гігієнічних процедур вуха. Важливо розуміти, що скупчення сірки і бруду призводить не тільки до утворення ущільнень, але і нагноєнь. Це призведе або до поломки апарату, або до погіршення слуху.

Гігієнічні процедури не складні і включають в себе два етапи:

 1. Щоденне поверхневе очищення вушних каналів з використанням ватного тампона або ватних паличок.
 2. Промивання вуха у отоларинголога, яке виконується після професійного огляду і вилучення протеза.

Відразу ж варто відзначити, що самостійно робити таку маніпуляцію не варто, адже навіть одна неправильна дія призведе до поглиблення залозистого скупчення і пошкодження внутрішнього епітелію і навіть барабанної перетинки. Результатом таких самостійних дій стане або погіршення слуху, або запальний процес з утворенням гнійних мас.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Показання до видалення

Як зрозуміти, що з’явилася сірчана пробка? До основних симптомів відноситься поява хворобливих відчуттів і відчуття закладеності у вусі, помітне погіршення слуху. Іноді може з’явитися рефлекторний кашель.

Найчастіше симптоми погіршуються після попадання води, адже в цьому випадку зазор між утворенням і стінками каналу зникає, і він повністю перекривається, загострюючи вищевказані симптоми.

Слід також підкреслити, що відвідуванням ЛОРа не варто нехтувати ні пацієнтам, що носять слухові апарати, ні здоровим людям. Відвідати кабінет фахівця рекомендується для:

 • усунення пробки, адже такі скупчення можуть привести не тільки до погіршення слуху, а й розвитку отиту. Останній приносить масу дискомфортних і хворобливих відчуттів, особливо після перебування на холодному вітрі;
 • діагностування і попередження розвитку патологій, що дуже важливо для пацієнтів з порушеннями слуху і які носять протези. Справа в тому, що навіть найбільш інноваційні пристрої не гарантують відсутність запалень при недотриманні гігієнічних норм. Під час відвідування фахівця він спеціальним інструментом видалить скупчення і прибере з каналу весь скопчений  бруд;
 • видалення стороннього предмета, для цього використовується звичайне промивання за допомогою теплої кип’яченої води;
 • усунення гнійних мас при отиті, для позбавлення від яких також використовується промивання. Якщо нехтувати цією процедурою, то гній буде накопичуватися і в результаті розірве барабанну перетинку.

У нашій клініці ви зможете записатися на гігієнічні послуги та видалення ущільнення з виділень. Процедури проводяться досвідченими фахівцями і абсолютно безболісні.

Як робиться промивання і видалення сірчаних пробок?

Наявність класичних або внутріканальних протезів не є протипоказанням до промивання. Більш того, дана маніпуляція рекомендується до виконання, так як дозволяє утримувати в чистоті не тільки протез, але і канал. Але потрібно пам’ятати, що маніпуляцію повинен здійснювати фахівець, що гарантує відсутність негативних наслідків.

Перед відвідуванням ЛОР-лікаря не потрібно виконувати ніякі приготування, а сам прийом включає в себе такі етапи:

 • збирається анамнез, для чого лікар оглядає вуха, питає пацієнта про наявність гнійних виділень;
 • дослідження стану барабанної перетинки;
 • промивання, для здійснення якого обов’язково витягується слуховий апарат. Якщо маніпуляція виконується дитині або літній людині, то для зняття протеза рекомендується скористатися допомогою медичного персоналу або супроводжуючих. Далі під хворим вухом розташовується лоток, а в канал за допомогою спеціального шприца вводиться тепла вода або фізрозчин. Після введення рідини вона стікає в ємність, завдяки чому максимально безпечно усувається бруд або ж чужорідне тіло.

Найчастіше одного відвідування фахівця вистачає для того, щоб вирішити неприємність. Але якщо ущільнення знаходиться в вусі вже давно або ж були виявлені значні нагноєння, то лікар може виписати спеціальні розм’якшуючі краплі. Найчастіше вони являють собою содово-гліцеринові розчини або ж перекис водню, придбати які можна в кожній аптеці. Якщо пацієнт носить протези, то на час лікування рекомендується скоротити час їх використання. Після закапування слух погіршився? Це ознака розм’якшення ущільнення, що є прямим показанням до її вилучення.

А як промивають вуха дітям?

Для очищення дитячих вух використовується розчин фурациліну або ж риванола, а виконується процедура виключно досвідченим дитячим отоларингологом. Послуга нічим не відрізняється від «дорослої» і також проходить безболісно.

Але практика показує, що в деяких випадках дитині потрібен додатковий огляд фахівця. Якщо батьки помітили значне погіршення слуху або ж він пропав зовсім, то потрібно негайно відправитися на прийом до ЛОРа. Напевно, після проведення додаткових діагностик і збору аналізів, дитині буде призначене носіння протеза.

У нашому центрі досвідчені лікарі підберуть протез відповідного розміру, потужності і комплектації. Він буде зручний в носінні і практично не помітний для оточуючих.

А чи можна чистити самостійно?

Звичайно ж, не потрібно забувати і про самостійне очищення вух, для якого використовуються звичайні ватяні палички. Після консультації фахівця також дозволяється робити промивання. Для розм’якшення ущільнень можна використовувати:

 1. Рослинне або вазелінове масло, яке продається в будь-якому магазині і аптеці. Для розм’якшення скупчення потрібно закапувати по три-чотири крапельки два рази на добу в кожний слуховий прохід. Через кілька сеансів утворення вийде саме або ж його можна буде витягти за допомогою медичної груші з наконечником.
 2. Перекис водню, що вважається найпоширенішим і безпечним варіантом. Він доступний кожному і має яскраво виражену дезинфікуючу властивість. Завдяки цьому є незамінним помічником при розм’якшенні застарілих конгломератів і усуненні гнійних утворень. Для лікування застосовується 3% розчин, який спочатку злегка нагрівається, а потім набирається в шприц без голки. Акуратними рухами всередину вуха вводиться один мілілітр перекису і прикривається ватним тампоном. Видаляти розчин потрібно після того, як він перестане шипіти. Для дітей потрібно застосовувати розчин води і перекису в співвідношенні 1: 3 і закопувати максимум одну краплю.
 3. Кип’ячену теплу воду, заливають за допомогою шприца в обсязі від 10 до 20 мілілітрів. Процедуру найзручніше проводити над умивальником, в який стікатиме рідина з вуха.

Найбільш зручний спосіб пацієнт вибирає самостійно або ж певна методика прописується лікарем.

Послуги нашого ЛОР-центру в 2018 році

Сірчану пробку, а також забруднення і сторонні предмети потрібно обов’язково видаляти з вушного проходу. Для цього краще скористатися послугами досвідченого лікаря, так як самостійні маніпуляції можуть привести до пошкодження барабанної перетинки. У нашій клініці з цією метою використовується проста, безпечна і безболісна процедура – промивання. Вона доступна як дорослим пацієнтам, так і дітям і займає не більше півгодини.

Однак, в окремих випадках може знадобитися попереднє розм’якшення утворень за допомогою підігрітих крапель. Через деякий час пробка розм’якне, і доктор без праці витягне її і сірку, що залишилася.

Крім цього, в нашому центрі можна записатися на найсучасніші діагностичні послуги, а також підібрати слуховий апарат і будь-які аксесуари до нього. Ми пропонуємо один з найбільших асортиментів, доступні ціни, доставку в будь-який регіон, а також кваліфіковану допомогу в підборі.

Ще раз нагадуємо – при появі будь-якого з перерахованих вище симптомів необхідно якомога швидше записатися на прийом до фахівця нашої клініки! Ми допоможемо вирішити проблему і знову радіти хорошому слуху!

Ціни на послуги:

 Туалет порожнини носа (одна сторона)

300

 Туалет слухового ходу

200

 Промивання зовнішніх слухових проходів (2 вуха)

300

 Промивання зовнішнього слухового проходу (1 вухо)

200

 Промивання сірчаних пробок

300

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Medical Problems

Записатися на Прийом