Зміст сторінки:

Страждаєте часткими ринітами або іншими ЛОР-захворюваннями? Хочете дізнатися найефективніший метод терапії? Звертайтеся в наш ЛОР-центр для дорослих та дітей – досвідчені фахівці після огляду дадуть відповіді на будь-які Ваші питання.

 1. Дана процедура є однією з найбільш поширених методів фізиотерапевтичного впливу і абсолютно безболісна, за рахунок чого успішно застосовується як у дорослих, так і у дітей.
 2. Серед корисних властивостей виділяються: купірування інфекційних процесів, відновлення тканин після їх травмування, знезараження. Кварцування знищує патогенні мікроорганізми, приведе у норму деякі види обміну, у тому числі білковий, ліпідний та інші.
 3. Маніпуляція є дуже результативною при бактеріцидній боротьбі на різних етапах хвороби.
 4. УФО ефективно при лікуванні рахітичної патології, оскільки стимулює вигоду вітаміну Д у організмі.
 5. В цю процедуру входить обов’язковий осмотр за допомогою відеоендоскопа.

Показаннями для проведення маніпуляції є наступні захворювання:

 • запалення горла, ангіна, особливо при такої ж назви катаральної форми;
 • деякі види гайморитів і синуситів;
 • збільшені аденоіди у малюків;
 • риніти;
 • лікування органів слуху;
 • фарингіт, а також ураження задньої стінки носа, горловок області.

Висока ефективність при деяких фізіологічних недугах показали не тільки медичні препарати, але й різні фізіотерапевтичні впливи. При цьому спектр застосування дуже широк, а їх можна використовувати як при хронічних, так і при гострих формах хвороб. Однією з найпопулярніших фізіотерапевтичних маніпуляцій є ультрафіолетова методика. Про те, яким способом вона проводиться, про її дієвість при наявності патологій носоглотки, і піде далі мова.

Суть процедур

УФО є особливим методом терапевтичного впливу, що досягається за рахунок впливу електромагнітних хвиль на ту чи іншу зону на тілі людини. Зовні ніяких змін не відбувається – промені не можна побачити неозброєним оком. Цей метод широко використовується як терапія при патологіях запальної етіології, оскільки вплив електромагнітних променів призводить до звільнення гістаміну і багатьох інших біологічних речовин.

Серед позитивних наслідків застосування можна виділити:

 • зняття запалення;
 • зняття хворобливих відчуттів;
 • відновлення тканин і прискорення їх відновлення після травмування;
 • знезараження.

Крім цього кварцування блискуче бореться з патогенними мікроорганізмами, нормалізує білковий, ліпідний та інші процеси обміну. У дітей ультрафіолет застосовується в якості боротьби з рахітом. Особливо загострюються такі проблеми в зимові місяці – в цей час дефіцит вітаміну Д у малюків обумовлений недоліком сонячного світла. Справитися з деякими захворюваннями допомагають не тільки ліки, а й фізіопроцедури. Вони вільно використовуються для купірування гострої і хронічної форми захворювань. УФО є найбільш популярною процедурою для терапії захворювань носоглотки і горла.

Medical Problems

Записатися на Прийом

 

Сфера застосування

За рахунок досить широкого спектру дії УФО використовується в якості терапії при різних недугах. Особливо ефективно таке опромінення при хворобах ЛОР-органів, в тому числі при запаленні горла і наявності ангіни (тільки в перші дні хвороби). Варто зазначити, що у пацієнта не повинно виникати підвищеної температури, а також гнійних нальотів – на цій стадії промені перешкоджають поширенню інфекції.

Крім цього, подібна маніпуляція допомагає при реабілітації після ангіни, в тому випадку якщо на гландах вже немає гнійників, а стан пацієнта стабілізувався – таким чином можна в значній мірі зменшити час одужання і поліпшити відновлення. Також ультрафіолет є дієвим варіантом при деяких проявах синуситу і гаймориту (знову ж таки, він призначається або при катаральному періоді, в тому випадку якщо немає застою і гнійних утворень, або ж вже в процесі реабілітації для того, щоб прискорити регенерацію). У разі збільшення аденоїдів у дітей УФО знижує набряки, а також дезінфікує слизову оболонку, а при проходженні курсів лікування можна запобігти збільшенню набряків і запалень.

При ринітах опромінення проводиться для бактерицидної боротьби, незалежно від етапу хвороби. Крім цього навчання успішно застосовується при лікуванні гнійного отиту, оскільки знижує гостроту запалення, знищує патогенні мікроорганізми; при виникненні фарингіту ультрафіолет ефективний як для хронічної форми, так і при гострому процесі.

Варто зазначити, що електромагнітне випромінювання є потужним поштовхом для місцевої імунної системи, що успішно застосовується лікарями при купіруванні загострень які носять сезонний характер, при дефіциті вітаміну Д в організмі. Крім цього існує також цілий ряд хвороб, які вимагають призначення додаткових фізіотерапевтичних процедур. Перед тим як призначити УФО-процедури, необхідно спочатку не тільки точно встановити діагноз, а й визначити причину захворювання. Вся справа в тому, що опромінення строго лімітоване, за рахунок чого без урахування перерахованих вище факторів може не тільки не мати очікуваної дії, але і спровокувати погіршення стану.

Заборони до використання

При наявності таких захворювань, симптомів та патологій, застосування УФО обмежене:

 • онкологічне захворювання;
 • вовчак аутоімунного типу та інші фактори, що тягнуть за собою сильну сприйнятливість до УФ променів;
 • гнійники на тілі пацієнта, інтоксикація організму, підвищена температура тіла;
 • схильність хворого до кровотеч, а також крихкість судин;
 • деякі встановлені хвороби, в тому числі туберкульоз.

Крім цього при призначенні маніпуляції необхідно враховувати цілий ряд факторів через що призначати опромінення може виключно кваліфікований врач. До спірних факторів належить вагітність, тому в даному випадку така фізіологічна терапія допускається виключно з дозволу лікаря.

Особливості та нюанси ультрафіолетового опромінення

Проведення УФО здійснюється в стаціонарі, а також в приймальному покої. В процесі задіяна спеціалізована апаратура, що подає встановлений рівень випромінювання. Крім цього, існує портативний апарат для домашнього застосування.

Особливості, основні моменти:

 • локальне опромінення проводиться за допомогою спеціальних стерильних тубусів;
 • лампа повинна спочатку прогрітися – таким чином стабілізуються параметри;
 • кварцування спочатку проводиться пару хвилин, після чого час поступово збільшується;
 • після закінчення опромінення апаратура відключається, а хворому на півгодини забезпечується повний спокій.

Область опромінення визначається в залежності від діагностованого захворювання, наприклад, при гострому фарингіті опромінювати необхідно задню стінку горла, при цьому процес проводиться щодня, з поступовим збільшенням біодози. При тонзиліті, як гострому, так і хронічному, використовується спеціальний тубус із зрізаною формою для опромінення обох гланд. При отиті обробці піддається зовнішній слуховий канал, а при риніті тубус потрібно вводити в ніс. В якості профілактики кварцування проводиться 3-4 рази на рік.

Ціни на послуги:

 Ультрафіолетове опромінення горла і носа (1сеанс)

150

 Ультрафіолетове опромінення горла і носа (пакет з 10-ти сеансів)

1350

 Відео-ендоскопічний огляд носа

300

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону: 

+38097 720 87 11

Medical Problems

Записатися на Прийом