Речевая аудиометрия.

Важлива методика, іменована мовленнєвою аудіометрією, дає можливість дізнатися, який поріг сприйняття у пацієнта, який звернувся до клініки. Проводиться вона в природних умовах. Це має важливе значення, тому що фахівцеві доведеться налаштувати прилад так, щоб діалог був повноцінним, з достатньою розбірливістю. Діагностуючи пацієнта з допомогою розмовної та шепітної мови, можна виявити як плюси, так і мінуси, що в решті решт впливають на надійність отриманої інформації. Що може вплинути на це?

  • Розташування пацієнта щодо джерела звуку.
  • Особливості акустики приміщення.
  • Сила і тембр записаного голосу.
  • Оцінка показників, з урахуванням відстані.

Дослідження, проведені провідними фахівцями, говорять про те, що все перераховане вище робить чималим чином впливає на відчуття рівня шуму.

Водночас всі ці мінуси не важливі для аудіометрії, тому що тут базою є електроакустичні прилади. Застосовуючи цю методику, важливо зрозуміти та оцінити рівень втрати слуху, з метою можливого його поліпшення за допомогою протезів. Мовний поріг, або іншими словами мінімальна інтенсивність звуків, зрозуміла для пацієнта, буде найбільш важливим показником.

Особливості проведення тесту в 2018 році

Діагностують пацієнта в приміщенні, що ізольоване від будь-яких звуків, за допомогою спеціальних електроакустичних приладів. Мовний канал приладу налаштовується так, щоб темп мовлення збігався з відміткою послаблювача сигналів, що перебуває на нулі. Регулятор послаблювача дає можливість підсилювати звуки. Це досягається тим, що зазначена в децибелах сітка схожа з посиленим звуком. Сила сигналів на виході приладу завдяки цьому абсолютно відповідає звукам на вході. Значним плюсом є додавання гучності, джерелом якої є сам аудіометр. Нормою є постійний сигнал, що надходить, тобто його значення, а посилення змінюється на аудіометрі з допомогою послаблювача. Значення мовного і тонального каналу вимірюються в децибелах. Під час процедури пацієнт просто повторює в мікрофон ті фрази, які йому пропонують.

Визначення гостроти слуху у дітей проводять двома способами: або диктор відтворює текст з допомогою мікрофона, або текст, що програє, записаний заздалегідь і буде відтворюватися через будь-який пристрій.

Вважається, що для діагностики найбільш точною є друга методика тестування, тому що тексти відтворюються з однаковою інтенсивністю. Але багато клінік, що практикують цей метод, говорять про те, що це не зовсім так, і мінуси все ж є. Варто перелічити:

  • хоч на цифровому, хоч на магнітному носії, можуть бути спотворення;
  • плівка має властивість зношуватися або розриватися, при цьому завжди будуть дефекти;
  • чужий голос на плівці далеко не всі діти добре сприймають, тому буде краще, якщо заздалегідь буде зроблено запис голосу близької для малюка людини.

Маленькі діти, через свій вік, можуть просто не знати тих слів, що для неї відтворюються, тому шаблонні таблиці далеко не завжди ефективні. Внаслідок цього у застосовуваній методиці неминучі похибки, тому вона часто є малоефективною в плані діагностування.

Більш результативним буде дослідження слуху дитини дещо інакше. Враховуючи таблиці Неймана, а також рівень знань малюка, спеціально підбираються фонеми, які диктор і буде говорити в мікрофон. При цьому важливо, щоб відстань від мікрофона (20 сантиметрів) і гучність голосу не змінювалися, що допоможе отримати більш точні показники. Тестується кожне вухо окремо. Додержуючись нормативів, необхідно використовувати телефон повітряної провідності, а фрази, вимовлені диктором, повинні дорівнювати 60 децибелам за шумомером. Ці заходи заглушать шумом інше (не тестоване) вухо, використовуючи методику подібну до тонально порогової аудіометрії, але з різницею порогів у тридцять децибелів.

Мовна аудіометрія для дітей і дорослих в Києві проводиться у нашому ЛОР-центрі.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *