аудиометрия для ребенка

У вас виникла необхідність перевірити слух вашої маленької дитини? У нашому ЛОР-центрі для діагностування здібності дітей чути використовуються різні точні методики, одна з яких — імпедансна аудіометрія. З її допомогою можна з великою точністю визначити, в якому стані знаходиться слуховий орган малюка.

Імпедансометрія — зручний метод для діагностування функціонування середнього вуха у дітей будь-якого віку.

Процедура призначена для:

 • дослідження функцій середнього вуха та слухової труби;
 • визначення слухових порогів;
 • дослідження стану слухового нерва;

Імпедансометрія дає можливість виміряти:

 • відповідну реакцію на звукові сигнали (імпеданс) всіх частин слухового аналізатора. Коли ця методика визначає здатність барабанної перетинки до проведення хвилі слухового тиску, її називають тимпанометрією;
 • поріг акустичного рефлексу;
 • наскільки швидко розпадається аудіорефлекс при тривалому впливі.

У процесі діагностування до вуха заводиться зонд, в якому знаходяться мікрофон і міні-динамік. Спочатку через динамік подаються різні звукові сигнали, а потім, за допомогою мікрофона, відбувається зміна звукової хвилі, яку відображає барабанна перетинка. Одночасно, за допомогою мініатюрного насоса, в вушному проході створюється тиск різної інтенсивності, і прилади фіксують, при яких його значеннях барабанна перетинка проявляє максимальну рухливість. Ці значення використовуються для побудови графіка, що відображає, наскільки залежить її рухливість від ступеня тиску в вушному проході.

Якщо орган слуху здоровий, той тиск, що фіксується в барабанній порожнині, має бути таким же в навколишньому середовищі. Це ознака нормальної рухливості барабанної перетинки та кісточок середнього вуха. В нормі практично вся енергія звуків повинна проходити через ці частини органа слуху, а потім потрапляти через слухову мембрану у внутрішнє вухо. Якщо ж між цими двома тисками є значна різниця, слух порушується.

Захворювання середнього вуха, зазвичай, тягнуть за собою зменшення рухливості цієї системи. Як наслідок, страждає якість передачі звуків у внутрішнє вухо. Якщо барабанна перетинка сильно відбиває звук, імпеданс збільшується.

Основні переваги методу:

 • Тест дозволяє об’єктивно оцінити, в якому стані перебувають всі частини середнього вуха. Самопочуття пацієнта не впливає на результати дослідження. Метод дає можливість уточнити характер захворювання (отит, порушення функції рухливих кісточок та ін).
 • Обстеження займає від п’яти до десяти хвилин і не є небезпечним для здоров’я.
 • Успішно застосовується при діагностуванні дітей будь-якого віку (навіть немовлят).

Мінуси методу

 • Деякі хвороби, наприклад сенсоневральну приглухуватість або слухову нейропатію, не можна виявити за допомогою імпедансометрії.
 • Методика недостатня для побудови повноцінної аудіограми.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *