Використовуючи цей метод обстеження, фахівець може діагностувати невриному — пухлину слухового нерва. У нашому отоларингологічному Центрі це захворювання виявляють на ранніх стадіях розвитку. Імпедансометрія дозволяє повністю оцінити функціонал слухової системи пацієнта будь-якого віку.

За допомогою цього простого, але дієвого діагностичного засобу визначають найменші неполадки та збої в системі, до якої належать органи слуху. Перед лікарем відкривається максимально повна картина: можна побачити наявність або відсутність рідини, виявити якість провідності Євстахієвої труби, отримати дані щодо кісточок і слизової оболонки.

Імпедансометрія, що застосовується в комплексі з іншими діагностичними методами, допомагає виявленню у дітей і дорослих таких захворювань і симптомів, як:

 • отити, отосклероз і тимпаносклероз;
 • проблеми, пов’язані з функціями лицьових нервів;
 • пухлини різного походження;
 • травми або підвищена рухливість перетинки;
 • пошкодження ланцюжків кісточок.

Суть імпедансометрії

Наш реабілітаційний Центр володіє цілим штатом досвідчених фахівців, які застосовують ультра сучасне обладнання. Ґрунтуючись на результатах акустичної імпедансометрії, отоларинголог або сурдолог можуть видати компетентний висновок.

Патології середнього вуха виявляються за допомогою диференціальної діагностики, що базується на вимірах зрушень аудіопровідності, які фіксують автоматичні датчики. Під час цієї процедури вушний канал блокується цей процес називається тимпанометрією, і вимірюється сила атмосферного тиску. Іноді з цією метою застосовується рефлексометрія, при якій подаються стимулювальні імпульси.

Комплексною провідністю, або адмиттансом, позначається легкість, з якою аудіосигнал проходить через слухову систему. Акустичний імпеданс є її протиборством.

На початку другої половини XX століття, що ознаменував еру наукових відкриттів у цій галузі, для проведення звукового адмиттанса використовували експериментальні прилади, за допомогою яких можна було здійснювати виміри зрушень опору. Саме звідси й пішла назва цього діагностичного способу. З тієї причини, що сучасні медики займаються вимірами зрушень провідності звуку, цей засіб іноді називають «адмиттанс-аудіометрією» або «еміттанс-аудіометрією».

З плином часу дали назву і самому вимірювальному приладу, який фахівці тепер знають, як аналізатор середнього вуха. Згаданий прилад включає до себе:

 • аудіометричний зонд, що має вкладиш для вуха з міні-приймачем і передавальним пристроєм;
 • звукоанализатор з датчиком, роль якого зводиться до регулювання сили тиску повітря;
 • окремий пристрій, не вбудований в прилад;
 • монітор, друкувальний пристрій і ПУ.

Вушний канал герметизують вкладишем і за допомогою передавального пристрою посилають до нього дратівливі імпульси, що є звуками з частотою 1000-226 Гц. Далі вбудований мікрофон фіксує переданий звук і те, як відображає його барабанна перетинка.

Рефлексометричне дослідження полягає в передаванні іпсилатерального імпульсу до одного з органів слуху за допомогою вбудованого телефону.

Діагностика при тимпанометричному дослідженні передбачає використання стрибків тиску. Під час цього заходу вухо закривається спеціальним вкладишем з метою герметизації. Регулятор спочатку підвищує тиск, потім знижує його, потім нормалізує. Під час процедури спеціальним датчиком фіксується комплексна провідність слухової системи та реєструються найменші зрушення від стрибків тиску повітря або внаслідок подання стимулювальних імпульсів. Лікар задає всі потрібні параметри, використовуючи пульт управління, причому отримані дані виводяться на екран для того, щоб їх можна було надалі роздрукувати.

Імпедансометрія належить до простих процедур, що не створює хворобливих відчуттів, внаслідок чого отримала активне поширення в країнах Європи.

Діагностичні етапи звукової імпедансометрії:

 • рефлексометрія, в процесі проведення якої визначають наявність збоїв у функціях ЛОР-органів з допомогою стимуляції — контрлатеральної або іпсилатеральної;
 • тимпанометрія, що дозволяє виміряти провідність слухової системи для оцінки роботи середнього вуха;
 • комплексне дослідження функціоналу Євстахієвої труби, що застосовується з метою оцінки провідності барабанної перетинки у тих випадках, коли відсутні ушкодження, але наявні розриви або отвори.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *