Объективная компьютерная аудиометрия

Завдяки прогресу у сфері медицини, з’явилися технології, що дозволяють перевіряти слух навіть у наймолодших діток, які ще не можуть передавати свої відчуття за допомогою мови. Якщо виявляється, що дитина погано чує, глухоту слід якомога швидше лікувати, а при неможливості повного вилікування — компенсувати за допомогою слухового апарату. Але перш ніж придбати дитині такий пристрій, проводять комплексне обстеження органів слуху.

Перевірка здатності сприймати звуки — непроста, комплексна процедура. Річ у тому, що орган слуху має складну будову, і щоб виявити причини приглухуватості, доводиться обстежувати всі частини, з яких він складається.

У процесі діагностування дитина спочатку оглядається фахівцем-сурдологом, а потім проходить різні тести, результати яких фіксуються в аудіограмі. Бажано, щоб звернення до лікаря і лікування виявилися своєчасними — так більше шансів вилікувати глухоту або хоча б зберегти слух, що залишився.

Інноваційний метод діагностики – аудіометрія за слуховими викликаними потенціалами головного мозку (КСВП)

Вдавшись до комп’ютерної аудіометрії, можна визначити, в якому стані перебувають всі складові слухового аналізатора. Метод дає можливість виявляти будь-які зміни в органі слуху, починаючи від равлика і закінчуючи частиною головного мозку, що відповідає за здатність до сприйняття звуків.

Процедура проходить наступним чином: до вуха направляються звукові стимулювальні сигнали, і одночасно з цим відбувається зняття енцефалограми. Отримані таким чином результати обробляються на комп’ютері, і на підставі їх аналізу робляться висновки про те, в якому стані знаходяться слухові структури та як добре вони функціонують.

КСВП – дуже точний об’єктивний метод, який застосовується для діагностування слуху у найменших пацієнтів. По-перше, він дозволяє визначити поріг слуху у дітей, ще не вміють розмовляти, а по-друге, з його допомогою можна виявити точну локалізацію наявного порушення.

Аудіометрія за слуховими викликаними потенціалами головного мозку

Показання для застосування цього діагностичного методу наступні:

  • якщо дитина народжується раніше терміну;
  • для перевірки слуху у малюків, починаючи від народження і до трьох років;
  • при наявності хвороб, пов’язаних з ураженням ЦНС.

Цей метод має дві назви, що відображають одну і ту ж суть. Він може називатися просто «комп’ютерною аудіометрією», або ж до назви додається уточнення «за слуховими потенціалами головного мозку».

Перевага КСВП полягає перш за все в точності діагностики – вона дає можливість визначити ступінь зниження слуху в кожному вусі та перевірити функціонування всіх складових слухового аналізатора, аж до мозкового центру. Результати фіксуються спеціальними приладами, а потім відображаються на аудіограмі.

Аудіометр для проходження КСВП — один з високотехнологічних пристроїв, які застосовуються в ході діагностування. Його використання вимагає повної нерухомості пацієнта, тому що навіть незначний рух може призвести до спотворення результатів. Тому під час проходження процедури маленькі діти перебувають у стані природного або медикаментозного сну. Коли малюк засинає, на голову йому надягають навушники, оснащені телефонами, а до чола і за вухами прикріплюють електроди. Через навушники до мозку надходять стимулювальні сигнали, на які він повинен відреагувати звуковими потенціалами, які, в свою чергу, реєструються електродами. Потім апаратура аналізує отримані результати. В середньому, на всю процедуру потрібно від 30 до 50 хвилин.

Що ще варто знати про цю методику?

  • Діяльність головного мозку супроводжується дуже слабкими електросигналами, які складно відокремити від реакції на звуки.
  • Суть процедури полягає у вимірюванні так званих слухових викликаних потенціалів, які є відповідною реакцією мозку на електросигнали, що його дратують.
  • Слабкі сигнали, що посилаються мозковим слуховим центром, уловлюються електродами, прикріпленими до голови, а потім інформація про їх надходження фіксується вимірювальним обладнанням.
  • Щоб зафіксувати та проаналізувати сигнали слухового мозкового центру, їх спочатку потрібно виділити із загального потоку за загальною ознакою. Потім на апараті, згідно з заданим алгоритмом, відбувається оброблення і аналізування результатів.
  • Скільки часу триває процедура, залежить від двох факторів: кількості перешкод, а також слухового відділу, стан якого необхідно досліджувати. Тому на проходження тесту може піти від півгодини до півтори години.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *