Слуховые аппараты

У вас виникла нагальна необхідність перевірки та корекції слуху? Ви не знаєте, куди звернутися за допомогою, щоб вам допомогли підібрати оптимальний слуховий апарат? Приходьте до нас — у спеціалізований ЛОР-центр, де працюють компетентні та доброзичливі лікарі. Ми обов’язково посприяємо тому, щоб ваше життя стало кращим!

Найголовніший принцип, яким ми керуємося, полягає в суто індивідуальному підході до вибору та налагодження приладів. При цьому важливу роль відіграють такі параметри, як особливості вушної раковини, ступінь приглухуватості та уклад життя пацієнта.

Правила, які потрібно враховувати купуючи слухові апарати

На плечі лікаря-сурдолога лягає відповідальність за вибір відповідного слухового пристрою; саме йому доведеться визначати його тип і технічні характеристики. Після цього пацієнтові залишається лише, виходячи з власних уподобань, підібрати той чи інший колір і дизайн пристрою.

Алгоритм дій включає наступні кроки:

 • первинне відвідування та огляд, на якому проводиться діагностика;
 • налаштування основних і додаткових опцій слухового апарату;
 • тестові заходи, необхідні для того, щоб клієнт зміг пристосуватися до вибраного апарату;
 • пробне носіння слухового пристрою, що має метою практично оцінити його переваги або недоліки;
 • власне придбання моделі в тому випадку, звичайно, якщо апробований клієнтом прилад йому ідеально підходить.

При правильно підібраному варіанті рішення повернення втраченого слуху неминуче. Слухокорегування, виконане за всіма правилами, поверне людину, що погано чує, до повноцінного життя і дозволить знову відчути впевненість у власних можливостях.

Обстеження у сурдолога

При найменших підозрах на те, що зі слухом виникла проблема, варто прийти на консультацію до лікаря-сурдолога. Лікар допомогою аудіометра обстежить органи слуху, визначить їх чутливість і чітко позначить порогові значення. Ґрунтуючись на даних аудіограми, фахівець зможе виявити ступінь приглухуватості. Крім цього, на консультації ви зможете:

 • отримати інформацію про дійсний рівень вашого слуху;
 • ознайомитися з зовнішньою і внутрішньою анатомією вуха;
 • почути про переваги інноваційних моделей;
 • дізнатися про оптимальні варіанти збереження активного способу життя стосовно до ваших особистих обставин.

Обов’язково повідомте сурдолога про свої індивідуальні побажання і обговоріть з ним цінову політику. Доктор буде вибирати рішення, грунтуючись на цих факторах.

Процес приміряння та тестування слухового апарату

Вибору відповідної моделі завжди передують бесіда з пацієнтом та діагностичні заходи. Виконання приладу і його технічні параметри повинні суворо відповідати рівню втрати слуху і конкретно взятим показниками кожного пацієнта. Щоб виключити можливі похибки, необхідно також пройти оцінювальні тести, які допоможуть визначити виразність звуку і функціональність слухового апарату. Людина зможе оцінити ясність і чіткість звучання в різних умовах. Наприклад, при вуличному шумі, при використанні мобільного телефону або при прослуховуванні музики.

Одній людині здасться ідеальним слуховий пристрій, який може категорично не підійти іншій. З цієї причини й практикується пробне носіння, в процесі якого у пацієнта з’являється час виявити та оцінити не тільки функціональність і технічні параметри, але й комфорт при носінні.

Період адаптації до слухового апарату

Було б помилкою стверджувати, що проблема відновлення слуху вирішується відразу ж після вибору і придбання слухового апарату. Швидше за все, знадобиться деякий час, щоб звикнути до приладу. Проходження адаптації — цілком природний процес, тому що людина протягом цього періоду набуває необхідних навичок: навчитися налаштовувати пристрій і доглядати за ним. Всього існує п’ять етапів адаптації, що походять один за одним:

 • Перший етап пов’язаний із звиканням до різноманітного світу звуків. Приглушений шумовий фон, що супроводжує приглухувату людину на тривалому відрізку життя, призводить до того, що знову почувши всю палітру відтінків звуків, вона буде відчувати дискомфорт, тому мозку знадобиться час, щоб до цього пристосуватися.
 • Другий етап це звикання до людських голосів. Спочатку, найімовірніше, ви будете перепитувати та не відразу розуміти, що вам говорять, однак поступово цей процес стане звичним і спілкування не буде спричиняти вам нічого, крім задоволення.
 • Третій етап виводить пацієнта на новий щабель, коли йому доведеться спілкуватися з групою людей. Одночасно розрізняти голоси кількох співрозмовників — завдання надзвичайно складне для людини, яка довгий час була позбавленою соціальних навичок, однак і цей етап поступово буде пройдений.
 • Четвертий етап відноситься до засобів мас-медіа. У диктора не можна перепитати, що він мав на увазі, тому знадобиться якийсь час, щоб швидко сприймати інформацію, що надається з екрана телевізора.
 • Етап п’ятий і кінцевий дозволить людині навчитися виділяти мову серед загального фону. Вона буде звикати розпізнавати слова, висловлені у різних шумових умовах і на різних відстанях.

Фахівці радять тримати процес адаптації під контролем і для цього регулярно робити записи, де будуть відображатися ваші успіхи. Наочна картина адаптації вселяє впевненість і дозволяє фіксувати проблеми, які напевно будуть виникати. У разі, якщо почуття дискомфорту не покине вас на одній з перших стадій, слід обов’язково нанести ще один візит сурдологу, який виявить і усуне непорозуміння.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *