Діагностика
Лікування
Хярургія
Пройдіть комплексну перевірку слуху
Пройдіть повне дослідження слуху
Лікарі, які надають дану послугу
Лікар-отоларинголог, лікар-сурдолог 1-ої категорії, провідний спеціаліст клініки
Стали гірше чути? Після душа закладає вуха? Це сірчана пробка! Не намагайтеся почистити вуха самостійно – звертайтеся до кваліфікованого отоларинголога.
Ключова інформація:
Сірчану пробку можна видалити за допомогою різних способів, які є абсолютно безпечними. Якщо вона розташована не дуже глибоко, то її можна витягти за допомогою спеціального приладу – кюретки.
Варто зауважити, що сьогодні в аптеках можна відшукати безліч різноманітних розчинів, які допомагають розм’якшити і вивести сірку. Їх капають безпосередньо в вушний отвір. Повторювати таку процедуру слід протягом трьох-п’яти днів. У цей період буде здійснюватися розм’якшення сірки і її вихід.
Найчастішим і результативним методом очищення від освіти сірчаної пробки прийнято вважати її вимивання. Перед початком даної маніпуляції необхідно встановити цілісність барабанної перетинки, і визначити відсутність або наявність будь-яких гнійних виділень. Робиться це за допомогою отоскопії. Якщо ж результати покажуть, що все в нормі, то можна переходити до самої процедури. Для вимивання необхідна тепла вода, температура якої становить 37º, тривідсотковий розчин перекису водню, а також фурацилін. Використання холодної води в даній ситуації здатне спровокувати неприємні наслідки, такі як нудота і навіть блювота.
Під час усіх дій хворий повинен перебувати в сидячому положенні. У нього в руках розташовують лоток з металу, який трохи зігнутий в самому центрі. Його необхідно тримати під вухом і притискати його при цьому до шиї. Призначення цієї судини полягає в зборі рідини і сірки, яка витікає з вуха.
Сама процедура відбувається в кілька етапів. Для початку злегка відтягують догори і вкінці вушну раковину. Це дозволяє розпрямити вушний прохід, наскільки це можливо. Далі набирають теплу воду в шприц. Його кінець вводиться в прохід не глибше, ніж на 1 см. Вливання рідини відбувається під напором. Після цього, пацієнту потрібно злегка нахилитися на сторону, щоб вона витекла назад.
Варто відзначити, що видалення сірчаної маси може бути як повним, так і частковим. Якщо вона при впливі теплої температури збільшилася в обсязі і закрила зовнішній прохід, то її край, який знаходиться у верхній задній стінки, відсувають. Це забезпечує прохід для струменя.
Коли пробка успішно вийшла, необхідно просушити зовнішній прохід. Для цього на зонд намотують вату. Після цього знову проводиться отоскопія. Вона потрібна для того, щоб переконатися в повному витяганні пробки і, що пророблені маніпуляції НЕ завдали ніякої шкоди барабанній перетинки.
Якщо ви стали відчувати дискомфорт у вусі (шум, закладеність і т.д.), а також відчувати запаморочення, то найімовірніше у вас утворилися великі скупчення сірки. Звернувшись за допомогою до фахівця в даному питанні, ви зможете поліпшити свій стан.
Виділяють кілька видів даних утворень:
Безумовно, процес вироблення сірки є природним. Дана речовина необхідна для повноцінної роботи слухових органів. Крім того, воно служить захисним бар’єром від різних інфекцій. У нормальному стані відходження сірки разом з присутніми забрудненнями відбувається в момент жування або ковтання. Сірка – це своєрідний фільтр. Однак більшість людей навмисно позбавляються від неї. Саме при очищенні вух ватними паличками і утворюються пробки.
Причини появи сірчаної маси:
Сірчана пробка постійно накопичує свій обсяг і стає твердіше. До моменту, коли вона повністю закриє вушний прохід, людина не відчуває змін у вусі.
Її наявність проявляється несподівано. Зазвичай це відбувається при попаданні рідини. Тоді починають з’являтися такі видимі ознаки як закладеність, шум, а також знижується рівень якості слуху. Крім цього може утворитися аутофония – при розмові людина чує відгомін свого голосу. Коли пробка тисне на барабанну перетинку протягом тривалого періоду, може виникнути її запалення.
Діагностика сірчаної пробки
Виявлення наявності сірчаних мас відбувається при оцінці результатів отоскопії. У мережі Інтернет існує безліч порад по самостійному їх вилученню з вушного проходу. Однак при цьому практично відсутні застережливі зауваження про можливі наслідки.
Пам’ятайте: самостійне виколупування, витягування сухої пробки може привести до пошкодження барабанної перетинки, оскільки вона міцно тримається на ній і на стінках вушної раковини!
Особливо необхідно бути вкрай обережними при утворенні сірчаної пробки у дитини. Витягувати сірчані маси механічним способом може тільки ЛОР-лікар.
Видалення накопиченої сірки можна здійснити вдома, якщо:
Безумовно, підтвердити або спростувати дані факти здатний тільки фахівець. Тому в такому випадку краще звернутися до нього.
Після діагностики і встановлення характеру освіти, лікар перейде до необхідних дій: зробить промивання, якщо прохід закритий тільки частково, або використає механічний спосіб видалення.
Якщо пробка має консистенцію середньої щільності, тоді відразу необхідно переходити до її вимивання. Якщо ж вона тверда, то ця процедура робиться через кілька днів. За цей період слід капати в кожне вухо перекис водню. Вона дозволяє розмочити утворену масу і сприяє виштовхуванню сірки.
Процедура вимивання є абсолютно безболісною. Її легко переносять навіть малюки. Шприцом набирається спеціальний розчин і під невеликим тиском струмінь направляється в вухо. Таким чином, відбувається вимивання грудок сірки. Слід зауважити, що така маніпуляція абсолютно нешкідлива і не завдає шкоди барабанній перетинки.
Щоб запобігти можливій появі сірчаної пробки, необхідно зробити висновки і прислухатися до порад фахівців з правильного очищення вушного проходу.
Послуга | Ціна грн. | ||
---|---|---|---|
Туалет порожнини носа (одна сторона) | 300 | ||
Туалет слухового ходу | 300 | ||
Промивання зовнішніх слухових проходів (2 вуха) | 600 | ||
Промивання зовнішнього слухового проходу (1 вухо) | 300 | ||
Промивання сірчаних пробок | 1 вухо 300 2 вуха 600 |
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:
+38 (097) 720-87-11
Виберіть найближчий до себе центр
Голосіївский район
м. Київ, вул. Саксаганського, 90, ст. метро Університет, Льва Толстого
Пн-Пт — 09:00 до 19:00
Сб-Нд — 09:00 до 16:00
Шевченківський район
м. Київ, вул. Нівського, 2_Л, 1-й поверх
(Праворуч від супермаркету «Сільпо»)
Пн-Пт — 09:00 до 19:00
Сб-Нд — 09:00 до 16:00
Дніпровський район
м. Київ, вул. А. Малишка, 2,
1-й поверх
Пн-Пт — 09:00 до 19:00
Сб-Нд — 09:00 до 16:00
Оболонський район
м. Київ, вул. Йорданська 17А, Навпроти дитячої поліклініки
Пн-Пт — 09:00 до 19:00
Сб-Нд — 09:00 до 16:00
Задати питання лікарю
Знайдіть клініку поблизу вас
Знайдіть нас
Зателефонуйте нам!
+38 097 720 87 11
Не соромтеся писати нам!
Відправити лист
Голосіївский район
Шевченківський район
Оболонський район
Дніпровський район
© 2022 Всі права захищені. При копіюванні матеріалів з сайту, зворотнє посилання обов’язкове.
Записатися на прийом
Записатися на прийом
до Оганян Х. А.
Записатися на прийом
до Підтоптної Н. Ю.
Записатися на прийом
до Палфьорової А. В.
Записатися на прийом
до Омельченко К. В.
Записатися на прийом
до Мазанович А. В.
Записатися на прийом
до Мазанович А. В.
Записатися на прийом
до Безпалої О. В.
Записатися на прийом
до Передерій О. В.
Записатися на прийом
до Усик А. В.
Записаться на прием
к Усик А. В.
Записаться на прием
к Передерий О. В.
Записаться на прием
к Беспалой О. В.
Записаться на прием
к Мазанович А. В.
Записаться на прием
к Пидтоптаной Н. Ю.
Записаться на прием
к Палферовой А. В.
Записаться на прием
к Омельченко К. В.
Записаться на прием
к Оганян К. А.
Записаться на прием
Записаться на прием
Записатися на прийом
Записаться на прием
Записатися на прийом