когда ребенок не слышит

Стаючи батьками, кожен прагне для дитини найкращого, але в першу чергу мами й тата дбають про його здоров’я. Буває, трапляється так, що малюк народжується глухим або частково втрачає здатність чути в юному віці. Як же бути тоді? Ми допоможемо вам з вибором слухового апарату для дитини, з яким вона буде повноцінно чути та розвиватися.

Вже давно в країнах Західної Європи і США у новонароджених перевіряють слух. Дана процедура є обов’язковою і проводиться в два етапи. Спочатку аудіоскрининг проводять у пологовому будинку, де виявляють дітей з підвищеним ризиком розвитку приглухуватості та глухоти. Всі спостереження і дані фіксуються. Коли малюкові виповнюється місяць, його оглядають в дитячій поліклініці, де перевіряють звукореактотестером поведінкові реакції дитини на звуки. Вважається, що своєчасне втручання з метою корекції слуху є запорукою успішного розвитку малюка з труднощами слухового розвитку.

З народженням дитини у всіх виникають тільки позитивні емоції та безліч клопотів. Часто самі батьки, бабусі й дідусі стежать, щоб дитина добре набирала вагу і розвивалася – вчасно підняла голову, навчилася повзати, сідати, а до року пішла. Мало хто звертає увагу на те, що малюк може не реагувати на звуки. Всі вважають, що він ще зовсім малий і нема про що турбуватися, а час йде. Річ у тому, що в результаті порушення чутності може з’явитися затримка інтелектуального розвитку та дитина, яка від народження була набагато більш розвинена, ніж інші, може відставати.

Прямим наслідком порушення слуху є затримка мовного розвитку. Дитині складно знаходити друзів, і в школі вона відстає від рівня однолітків. Так малюк починає відчувати свою неповноцінність і самотність, що загрожує наслідками. Виростаючи, він стикається з проблемами в пошуку роботи та реалізації себе, а може затаїти образу на оточуючих.

Усього цього можна уникнути, якщо вчасно звернутися до фахівців. Також малюкові необхідна повна підтримка з боку рідних і близьких, адже він ні в чому не винен і є такою ж дитиною, як усі.

Важливо запам’ятати, що рівень розвитку мовлення і слуху тісно пов’язані і є прямим відображенням один одного.

Визначити які-небудь порушення до трьох років досить проблематично. Часом батьки відчувають, що щось не так, але не розуміють, що потрібно зробити. Часто вони шукають відповіді в телевізійних передачах, в інтернеті або у близьких, але це лише марна трата часу.

Малюк у віці трьох місяців прокидається від найменшого шереху в кімнаті й це є нормою, але не кожен батько знає про цей факт. Піврічна дитина, починаючи повертатися в різні сторони та повзати, досліджуючи все навколо, цікавиться іграшками та іншими предметами. Часто від неї виходять різні звуки, коли вона сміється, бубонить і т. д. В цей період вона розуміє своє ім’я і починає відгукуватися на нього. Досягаючи року вона вже знає близько десяти слів і починає повторювати окремі звуки, які чує від навколишніх, а також реагує на неголосну мову на відстані одного метра.

Вважається, що у віці двох з половиною років малюк повинен розмовляти реченнями та знати різні слова, вимовляти назви предметів на прохання рідних, повторювати звуки домашніх вихованців. Але варто бити тривогу, коли діти старше трьох років не говорять або жахливо перекручують слова. Також варто прислухатися до думки вихователів чи вчителів. Якщо викладачі в школі чи садку помітили, що дитина не реагує на запитання чи погано концентрується, то варто звернутися до фахівця і перевірити слух.

Батьки, пам’ятайте, що ЛОР зможе допомогти вам з цією проблемою і потрібно бачити в ньому союзника і друга, адже тільки від лікаря залежить здоров’я дитини.

До втрати здатності чути веде безліч причин, серед них – захворювання вірусного характеру, генетичні фактори, несприятливе навколишнє середовище і т. д. Встановити джерело цієї недуги не так просто, адже глухота може наступити після грипу та інших ГРЗ, а також через надмірне користування навушниками, які люблять використовувати підлітки.

Незважаючи на всі недуги й спадковість, сьогодні відома велика кількість засобів лікування порушень слуху. ЛОР-центр для дітей і дорослих, що існує на ринку протягом семи років, доводить, що це можливо. За весь час своєї роботи він допоміг повернути здатність чути десяткам тисяч пацієнтів різного віку. Вести малюка можуть з народження, поступово складаючи послідовний реабілітаційний курс.

Обстежити слух дітей потрібно обов’язково в будь-якому віці. Новонародженим з вродженою втратою слухової здібності у віці до шести місяців підбираються слухові апарати, а якщо хвороба придбана, то прилад необхідно придбати протягом півроку після встановлення діагнозу. Після необхідно відвідувати сурдопедагога. Якщо всі ці умови виконувати вчасно і займатися постійно, то старання не будуть марними й дитина буде підготовлена до школи.

ЛОР-центр для дітей і дорослих надає послуги слухової діагностики. Використовується тільки сучасне передове обладнання. Корекцію слуху проводять з використанням всесвітньо відомих слухових апаратів фірми «Starkey» (США). Програма передбачає заняття з сурдопедагогом, а також використання спеціальної програми на ПК, яка розвиває як слух, так і мову. Завдяки даній методиці у дитини буде можливість розвиватися і пройти повноцінну підготовку перед школою або дитячим садом.

Шановні батьки! Не позбавляйте дитину радості чути, адже наш світ багатогранний і містить безліч різних звуків і співзвуччі! Допоможіть їй повноцінно рости й розвиватися. Допоможіть їй відчути себе абсолютно щасливою!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *