Что входит в компетенцию ЛОР-врач

Елементарне переохолодження або присутній в повітрі вірус можуть послужити передумовою для виникнення таких малоприємних захворювань як синусит, фарингіт або звичайний нежить. За статистикою, з названими недугами частіше стикаються мешканці великих міст з поганою екологією. Іноді яке-небудь захворювання плавно перетворюється на хронічну форму, і людина змушена роками миритися з цим. Багато тисяч наших співгромадян безуспішно борються з закладеністю вух, регулярним ринітом і прикладають масу зусиль, щоб вилікувати тонзиліт. Деякі з нас взагалі не надають значення таким хворобам, вважаючи це звичайним сезонним явищем.

Тим не менш, медики настійно не рекомендують зі зневагою ставитися до простудних або вірусних захворювань, тому що далеко не завжди вони проходять безслідно. Можливо, ви здивуєтеся, але навіть нежить може спричинити собою непередбачувані ускладнення. Наприклад, якщо пустити на самоплив таке захворювання, як запалені піднебінні мигдалини, то, цілком ймовірно, цей необдуманий крок спровокує міокардит або менінгіт.

За допомогою сучасного обладнання, призначеного спеціально для виявлення збоїв в слуховій системі, медики можуть визначати стадію розвитку будь-яких хвороб вуха, горла і носа. За допомогою ультразвуку і томографії фахівці встановлюють нюанси виникнення хвороби та засновують на отриманих даних подальшу терапію. У деяких випадках пацієнту призначають пункцію придаткових пазух. Крім того, кожному заявнику необхідно буде пройти лабораторні аналізи.

ЛОР-захворювання необхідно лікувати незалежно від того, на якій стадії вони знаходяться. До нещастя, більшість людей звикли ігнорувати сигнали, які подає їм організм, доводячи ситуацію до критичного стану. Не слід вважати, що звернення за медичною допомогою виправдано тільки тоді, коли мають місце ускладнення. Варто зауважити, що спроби населення займатися самолікуванням захворювань вуха, горла і носа, зазвичай, не дають позитивного ефекту. Препарати, що рекламуються засобами масової інформації, не є панацеєю, оскільки етіологія захворювань може бути різною і носити алергічний, вірусний або бактеріальний характер, і усуваються вони з цієї причини строго індивідуально.

Жертвами безграмотного самолікування стають люди, які намагаються усунути проблему зі слуховою системою, горлом або носом шляхом вливання всередину судинозвужувальних крапель. Такий дилетантизм в решті решт призводить до пошкодження слизових оболонок носоглотки. Навіть банальний нежить, про який згадувалося на початку статті, потребує суворого контролю кваліфікованого лікаря: систематично приймати препарати дозволяється лише при відповідних санкціях. Лікування може бути призначено лише після ознайомлення з аналізами мікрофлори ЛОР-органів.

Отоларинголог також має компетенцію діагностувати та лікувати захворювання, які виникають у граничних анатомічних ділянках. Сюди відносять гайморову пазуху, наприклад, та інші тканини, що з’єднують вухо, ніс і горло з сусідніми органами.

У Києві всі охочі, що мають порушення слуху, можуть отримати допомогу фахівця, який проведе аудіометричні тести та визначить причину і рівень приглухуватості. Якщо слух підлягає відновленню, буде призначено відповідне лікування, якщо ні — вам допоможуть підібрати оптимальний слуховий апарат.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *