Степени потери слуха

Пацієнти слухових центрів мають втрату слуху різної тяжкості. Фахівці стикаються з легкою, середньою, тяжкою і повною втратами.

При проведенні діагностичних заходів сурдолог зазначає, наскільки велика втрата слуху, які звуки пацієнт сприймає, а які — не в змозі почути. Є кілька видів обстеження: те, що підійде одному пацієнту, виявиться неправильним для іншого, і навпаки. Апофеозом перевірки стане аудіограма, яка зображується як графік.

В ході вимірювання слуху лікар-аудіолог зможе розібратися, з яким типом порушення доведеться мати справу. На цьому ж етапі фахівець буде вирішувати, який метод лікування і корекції вибрати.

При встановленні діагнозу використовується параметр дБнПС. В абревіатурі зашифровано поняття «децибели нормального порога». Якщо в даних дослідження вказаний цей параметр, то він говорить про гранично низький рівень звуку, що чує доросла людина чи дитина. Чисті звукові тони та звуки мовлення вимірюються і заносяться до спеціального графіку. Оцінюють, в залежності від ситуації, зазвичай, одне вухо. Проте в деяких випадках потрібне обстеження обох вух.

Людина з нормальним слухом може розпізнавати легкі звуки до 20 дБнПС. При легкій втраті слуху обстежується вухо, яке чує краще. При цьому показники не перевищують 39 дБнПС. Людина в цьому випадку погано сприймає мову в складних акустичних умовах.

Середня втрата слуху характеризується складністю сприйняття мови без слухового апарату. Вухо, яке чує краще, має показники, які вписуються в межі від 40 до 69 дБнПС.

Пацієнти з тяжким ступенем втрати слуху потребують потужних слухових апаратів і імплантатів. Показники більш здорового вуха наближаються до 70-89 дБнПС.

При повній втраті слуху людина може спілкуватися, дивлячись на губи співрозмовника або за допомогою жестів; її показники наближаються до 90 дБнПС. Таким пацієнтам рекомендовані імпланти.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *