Пидтоптана Наталия Юрьевна

Всередині носової порожнини є волосяний покрив, що служить захисним бар’єром від пилу, інфекцій, а також відповідає за терморегуляцію слизової оболонки. Він росте з волосяних мішечків, що розташовані у товщі шкіряного шару. Та коли в них потрапляє інфекція, то нерідко розвивається сикоз (він же фолікуліт). Це гнійно-запальний процес, що вражає волосяні фолікули. Зазвичай він локалізується у передній частині носової порожнини, але без правильного лікування може розповсюджуватися й доходити до придаткових пазух та інших важливих структур.

 

Якщо вас турбує сикоз, лікування можна отримати у нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих. Тут працюють досвідчені лікарі, що використовують принципи доказової медицини та сучасні методи терапії. Вони завжди працюють на результат.

Чому розвивається патологія

Сикоз виникає на тлі бактеріальної інфекцій, що потрапляє всередину волосяного фолікула. Найчастіше він провокується стафілококами, також збудником може бути стрептокок. Інфекція проникає в фолікули через мікротравми або пори.

Є низка чинників, що підвищують ризик зараження. Зокрема, коли в людини розвивається фолікуліт, причині можуть бути наступними:

  • травми – при необережних гігієнічних процедурах, епіляції волосся у носі, терті тощо;
  • погана гігієна носової порожнини;
  • використання кремів, олій та інших засобів, що забивають волосяні фолікули;
  • хронічні запальні хвороби носа – риніт, синусит;
  • вдихання забрудненого повітря – з великим вмістом пилу, металевої або деревної стружки;
  • гормональні зміни в організмі;
  • стресові переживання.

Особливості фолікуліту в жінок та дітей

Зазвичай сикоз у жінок розвивається у середньому віці, на фоні вікових змін в організмі. Це пов’язано з гормональною перебудовою під час менопаузи. Також це може траплятись у більш молодому віці – зокрема, в період вагітності, годування груддю та на тлі гормональних збоїв.

Фолікуліт у дітей пов’язаний переважно з механічними травмами. Малюки люблять копирсатися у носі пальцями, встромляти туди дрібні деталі та гострі предмети. Через це можуть травмувати поверхню шкіри, і в результаті розвивається фолікуліт.

Симптоми захворювання

Коли розвивається сикоз, симптоми наступні:

  • шкіра у носі червоніє, набрякає;
  • у носовій порожнині або на зовнішній частині носу з’являється гнійник, також можуть утворюватися висипання у вигляді червоних пухирців, виразки та навіть ділянки з некрозом;
  • у місці ураження випадає волосся;
  • уражене місце болить та зудить.

Можливі ускладнення при носових фолікулітах

Спочатку в людини розвивається гострий фолікуліт, але якщо вчасно не почати лікування, патологія перейде у хронічну форму. У цьому випадку загострення будуть чергуватися з рецидивами, а вилікувати сикоз носа буде набагато складніше. Також можливі інші ускладнення: екземи, фурункули, абсцеси, некроз шкіри носа. Також у запущених випадках уражаються більш глибокі структури, через що можуть розвиватися синусити й менінгіти.

Як лікують патологію

Діагноз легко може поставити будь-який ЛОР під час візуального огляду та риноскопії. Додатково в пацієнта беруть бакпосіви носа. Якщо підтвердився фолікуліт, лікування включає:

  • промивання носової порожнини антисептичними засобами;
  • курс антибіотиків, щоб прибрати патогенну мікрофлору – вони можуть бути у вигляді пігулок, кремів, мазей, спреїв;
  • кортикостероїди;
  • препарати для зміцнення імунітету.

Більш детальну консультацію можна отримати у нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих. Досвідчений лікар знайде індивідуальній підхід та детально розпише покрокову схему лікування.

Профілактика

Найкращий спосіб попередити сикоз – це правильна гігієна носа. Регулярно промивайте його водою, не встромляйте всередину пальці та сторонні предмети. Також корисно 1-2 рази на рік проходити профілактичний огляд у ЛОР-лікаря.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар