слуховой аппарат

Не зважаючи на розвиток технологічного та цифрового прогресу, існує чимало міфів і невірних тверджень, що стосуються використання слухових апаратів. Чимало людей досі вважають що:

 • прилади для корекції слуху мають великий розмір і незручні в носінні;
 • пристрої постійно створюють неприємний свист;
 • вироби важко використовувати, а на обслуговування потрібно багато сил і часу;
 • для регулювання необхідний пульт дистанційного керування великого розміру.

На щастя, ці твердження є невірними.

Якщо вивчити сучасний ринок, навіть найменші й невидимі для інших слухові апарати за розміром ледь перевершують кавове зернятко. Також давно усунені проблеми зі свистом, які виникали під час використання старих моделей. Для сучасних приладів не потрібне регулювання, оскільки вони працюють в автоматичному режимі, а їх налаштування здійснюється відповідно до індивідуальних потреб кожного пацієнта. Сучасні вушні вкладиші також не вимагають особливого догляду, крім того, в комплекті з виробом зазвичай надаються різні допоміжні інструменти.

Головною проблемою для людей, що погано чують, на сьогодні є подолання психологічного бар’єра. Люди питають, чи не вважатимуть їх навколишні неповноцінними, дізнавшись про використання слухового апарату. Це величезна помилка, адже ніхто сьогодні не вважає, що носіння окулярів – це ганебно. Навпаки, з допомогою красивої оправи або незвичайного дизайну люди створюють собі імідж. Так само і з приладами для корекції слуху. Сучасні моделі виглядають привабливо, до того ж вони настільки мініатюрні, що практично непомітні.

За статистикою, на даний момент досить багато людей, що страждають втратою слуху. Спеціально для них і був розроблений вушний апарат людини, що слабко чує, який допоможе не тільки повернути слух, але й подолати психологічний бар’єр. Особливу увагу варто приділити вибору слухового рішення, але краще всього довірити цю справу досвідченому фахівцю.

Слуховий апарат – це індивідуальний прилад для посилення слуху. Основне його призначення – перетворення посилення сприйняття акустичної інформації так, щоб приглухувата людина сприймала її з високим ступенем достовірності. Для цього сигнал не просто посилюється, а й змінюються частотні та динамічні показники, що залежить від рівня та типу порушення слуху.

Зовні апарати можуть відрізнятися, але основне їх завдання – допомогти вам жити повноцінним життям.

Як працює слуховий апарат:

 • мікрофон сприймає звуки;
 • мікросхема аналізує отриманий акустичний сигнал;
 • оброблені звуки поступають до підсилювача слуху;
 • після посилення сигнали передаються на динамік;
 • динамік у свою чергу передає звуки у внутрішнє вухо і там вони трансформуються на електричні імпульси;
 • головний мозок уловлює імпульси і проводить їх оброблення.

Типи слухових рішень

Прилади для корекції слуху відрізняються дизайном, розміром, функціональністю, конструкційними особливостями. Кожний пристрій підбирається і настроюється для кожного пацієнта в індивідуальному порядку.

Визначити тип слухового апарата можна з допомогою місця розташування корпусу. Він може розміщуватися всередині вуха або за ним:

 • ITE – з англійської мови перекладається як «всередині вуха». Корпус внутрішньовушного приладу виготовляється індивідуально, на основі зліпка вуха пацієнта;
 • BTE – ця абревіатура перекладається як «за вухом», тому апарат відноситься до розряду завушних.

Внутрішньовушні слухові апарати (ITE)

Слухові апарати ITE використовуються для компенсації втрати слуху будь-якого рівня, від легкого ступеня і до важкого. Розміщуються внутрішньовушні моделі всередині слухового каналу, а їх виготовлення здійснюється на основі зліпка вуха. Завушні слухові апарати (BTE) звичайні

Прилади використовуються для компенсації втрати слуху від легкої форми до глибокої. Вони також розрізняються за типом, розміром (S), рівнем потужності (SP) та іншими параметрами. Деякі оснащуються особливою системою наведених мікрофонів, здатних забезпечувати хорошу виразність звуків в самих несприятливих умовах.

Завушні прилади діляться в свою чергу на відкриті та закриті. Друга система передбачає використання вкладиша, виготовленого в індивідуальному порядку.

Традиційні завушні прилади завдяки своїй універсальності можуть компенсувати практично будь-який ступінь втрати слуху. Можуть мати корпус більшого розміру, але за рахунок цього мають і більш високу функціональність.

Завушний апарат з’єднаний з індивідуальним вкладишем з допомогою спеціальної трубки – звуковода. Слід з усією відповідальностю поставитися до виготовлення індивідуального вкладиша, оскільки від нього буде залежати рівень підсилення сигналу, що надходить до барабанної перетинки. Також від нього залежить рівень закріплення слухового апарату за вухом. Ще одним важливим нюансом вважається герметизація зовнішнього слухового проходу. Якщо знехтувати цим моментом, з’явиться зворотній зв’язок –дратівливе свистіння, який доставляє дискомфорт користувачу і оточуючим.

Завушні слухові апарати BTE – відкрите протезування

У разі відкритого протезування використовується більш тонка звукова трубка, а замість звичайного індивідуального вкладиша – перфорований. Відкрите протезування вважається найбільш комфортним, також запобігає зволоженню зовнішнього слухового проходу. Застосовується даний тип слухової реабілітації лише за певних рівнях втрати слуху. Основними його перевагами вважаються висока якість звуку і комфортність.

Receiver-In-Canal (RIC) – слухові прилади з телефоном або ресивером в слуховому проході

Прилади, виготовлені за технологією RIC, за зовнішнім виглядом нагадують завушні моделі, в яких використана методика відкритого протезування. Різниця полягає в тому, що телефон розташований ззовні корпусу і з’єднується з ним тонкою трубочкою. Сам корпус слухового апарату мініатюрний і легкий.

Слухові апарати для дітей

Приглухуватій дитині допоможе дитячий слуховий апарат. Навіть якщо з його допомогою не вдасться повністю повернути слух, прилад зможе компенсувати слухові втрати і дозволить дитині нормально розвиватися. Вибираючи слуховий апарат для дитини, рекомендується звернути увагу на наступні нюанси:

 • ступінь приглухуватості;
 • надійність апарату, рівень його захищеності від бруду і вологи;
 • стійкість до різних впливів, у тому числі і механічних;
 • наявність індукційної котушки;
 • зовнішній вигляд виробу. Діти часто прагнуть мати моделі яскравих і живих відтінків.

Щоб розвинути у дитини повну і багату мову, потрібно забезпечити здатність сприйняття корисних і потрібних звуків. Сучасні пристрої для корекції слуху розширюють діапазон уловлюваних звуків, що дозволяє приглухуватим дітям сприймати мову практично без втрат. Але у деяких дітей може виявитися настільки високий ступінь втрати слуху, що компенсувати її не можна навіть за допомогою слухових рішень. Допомогти в даному випадку можуть кохлеарні імпланти.

Що являє собою кохлеарний імплант? Це медичний протез, розроблений для того, щоб допомогти пацієнтам з практично повною втратою слуху, коли слухові апарати безсилі. За допомогою імплантів стимулюється нерв у равлику, а сам виріб являє собою спіральну трубку у вусі.

Слуховий апарат не тільки поверне слух, з ним повернуться здоров’я і впевненість у собі.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *