Три верных способа проверить слух

Чи замислювалися ви коли-небудь про те, чи нормальний у вас слух? У деяких людей дуже гострий слух, вони можуть сприймати звуки аж до 22 кГц. Однак фахівці знають, що норма — це здатність сприймати звуки, починаючи від 16 Гц до 20 кГц. Саме при такому рівні слуху людина відчуває себе комфортно.

Рано чи пізно, тим не менш, більшість людей відзначає зниження гостроти слуху. У переважній більшості випадків приглухуватість не приходить раптово, тому складно зафіксувати момент її настання. Навіть помітивши невеликі зміни, людина не панікує, вважаючи їх надто незначними. І даремно, тому що з часом це може призвести до незворотних наслідків.

Отже, якщо ви не сумніваєтеся, що зі слухом у вас все в порядку, зверніть увагу на спеціально розроблені тести та спробуйте пройти їх. Намагайтеся щорічно проводити ревізію слуху, тоді ви гарантовано не проґавите найменші зміни.

Існує кілька методів перевірити гостроту слуху.

Спосіб перший: самостійний

Людина зі слухом без патологій спокійно розрізняє фрази, коли на відстані 5-6 метрів від нього розмовляють люди. Гучну розмову з акцентованим виділенням слів ви повинні сприймати з 20 метрів. Якщо ваші параметри не дотягують до нормальних показників, є привід задуматися і відвідати сурдолога — лікаря, що спеціалізується на проблемах зі слухом.

При проходженні наступного тесту спробуйте щиро відповісти, позитивно чи негативно, на запропоновані запитання:

  • Секундна стрілка на годиннику видає ледве чутне цокання. Ви його чуєте?
  • Якщо співрозмовник говорить пошепки у двох метрах від вас, ви чітко розбираєте слова?
  • При розмові завжди чітко чуєте, що говорить співрозмовник?
  • Вам завжди вдається розчути дзвін будильника з ранку?
  • Автомобіль, що під’їжджає до вас ззаду, змушує вас обернутися?

При наявності однієї негативної відповіді слід записатися на прийом до фахівця.

Спосіб другий: медичне обстеження

Лікар, швидше за все, порекомендує пройти аудіометрію. Такий діагностичний захід дозволить виявити пороги сприйняття і визначити, наскільки високий ступінь порушення. Крім того, результати обстеження безпомилково вкажуть тип приглухуватості та джерело її виникнення. Похід до фахівця потрібен з причини того, що вдома у вас немає потрібного обладнання.

Ваші вуха будуть перевіряти окремо. Цікаво, що зазвичай одним вухом людина чує виразніше, ніж іншим. Це доведений вченими факт, хоча ми самі про це не підозрюємо. Значна частина людей знайомиться з цим на відвідинах у лікаря.

Обстеження лікар проводить, використовуючи аудіометр. Але в деяких випадках сурдологи застосовують камертон. Цей прилад не тільки видає звуки, він ще й виконує роль секундоміра, відраховуючи секунди. Згодом аудіолог зможе, ґрунтуючись на отриманих даних, зайнятися порівнянням кісткової та повітряної провідності обох вух.

Спосіб третій: використання онлайн-додатків

Відкрийте всесвітню мережу і знайдіть на одному з численних сайтів, присвячених обговорюваній тематиці, тести. Якщо є бажання, можна завантажити додаток в смартфон.

Протестуйте свій слух, щоб визначити частоту слуху, використовуючи кілька частот, і з’ясувати, чи є ваш слух нормальним.

Перед тим, як експериментувати, не забудьте придбати правильні навушники: саме з їх допомогою у ваші вуха будуть надходити сигнали. Завдяки самостійному дослідженню ви зможете виявити, яка чутливість кожного конкретно взятого вуха.

А деякі програми дозволять вам познайомитися з віком вашого особистого слуху! Виявляється, вік слухової системи не залежить від вашого фактичного віку. Дізнайтеся, в якому вона у вас віці. Буває, люди, які ще не досягли 30-річчя, страждають від глухоти, властивої 75-річним. Це мало приємне відкриття, але погодьтеся, краще пізно, ніж ніколи. Якщо є привід турбуватися, ви зможете зробити необхідні кроки.

Нотатка

Як дізнатися, чи добре чує немовля?

Дитина, звичайно, говорити не вміє й поділитися враженнями з приводу власного слуху теж навряд чи зможе. Але вам ніхто не забороняє поспостерігати за малюком і зробити відповідні висновки:

  • у віці 1,5 місяців дитина реагує на шумові ефекти і неспокійно поводиться, коли поблизу знаходиться джерело гучного звуку;
  • в три місяці вона починає розпізнавати материнський голос, відрізняє його від інших голосів і повертає голову, коли мати кличе її;
  • у шість місяців малюк починає видавати лепет.

Дитину, яка до трирічного віку не розмовляє, необхідно терміново обстежити у фахівця.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *