- Свербіж у горлі – що робити? - 10.07.2024
- Бронхіальна астма: діагностика, симптоми та лікування - 01.04.2024
- Тонзилектомія або видалення гланд - 01.01.2022
Навігація по сторінці:
Багатьом знайоме неприємне відчуття закладеності у вусі, яке проходить при зевані або ковтанні слини. Це може бути симптомом такого захворювання, як тубоотит, лікування якого потрібно обов’язково отримати у лікаря, інакше будуть серйозні наслідки.
Що таке тубоотит? Види
Тубоотит – ЛОР-захворювання, яке також називають євстахіїт. Воно отримало таку назву на честь євстахієвої труби, що з’єднує носоглотку і порожнину середнього вуха. При захворюванні відбувається запалення слизової оболонки цієї труби, її набряк і порушення прохідності. Це не те ж саме, що і отит. Різниця в локалізації запального процесу – при отиті він вражає середнє вухо.
Тубоотит класифікують за різними параметрами. Залежно від розташування, він може бути двосторонній або односторонній. Також, як і будь-яке запальне захворювання, він може протікати в гострій і хронічній формі.
Гострий
Характеризується яскраво вираженою симптоматикою, яка розвивається незабаром після зараження. Захворювання має інфекційну природу, проявляючись на тлі запальних процесів в носі і горлі. Лікується досить успішно і швидко, якщо при першій же симптоматиці звернутися до лікаря. Якщо ж тубоотит не проходить, він може перейти в хронічну фазу.
Хронічний
Запущена форма хвороби, що розвивається при відсутності правильного лікування гострої форми. В цьому випадку тканини слухової труби починають змінюватися, склеюватися, атрофуватися. Поява таких проблем з трубою супроводжується зниженням слуху. Згодом запальний процес доходить до середнього вуха. Тканини барабанної порожнини піддаються атрофії, барабанна перетинка розтягується, деформується.
Мареотіт
Запалення, викликане недотриманням техніки безпеки при підводному плаванні. Якщо дайвер або водолаз забув продути при зануренні, то на євстахієву трубу виявляється занадто велике навантаження у вигляді перепаду тиску. У підсумку вона запалюється.
Аероотіт
Вид евстахиита, викликаного баротравми при польоті. Розвивається, коли літак набирає або скидає висоту, а людина не подбала про захист вух – беруші. Часта проблема серед авіамандрівників і професійних льотчиків.
Причини захворювання
Тубоотит розвивається під дією запальних процесів в носоглотці при різних хворобах і інших причинах. які його провокують:
- Інфекційні захворювання носоглотки – грип, риніт, синусит, ангіна та інші
- Алергічні реакції, що супроводжуються сильним нежитем
- Аденоїди, які при розростанні перекривають слухову трубу, провокуючи запалення
- Болісний ріст зубів мудрості
Симптоми
Визначити хворобу можна за характерною симптоматикою. Але оскільки вона не завжди себе проявляє, людина може не усвідомити всю серйозність проблеми. Ознаки тубоотита багато в чому залежать від його форми.
Гострого
У людини, що страждає на гостру форму цього захворювання:
- Відчувається закладеність у вусі
- Знижується слух
- Виникає дискомфорт при сприйнятті власного голосу
- Виявляється відчуття переливання рідини у вусі
- Шумить в вухах
- Закладає одну або обидві ніздрі
Якщо підозрюється гострий євстахіїт, лікування потрібно починати якомога швидше, поки він не встиг перейти в хронічну форму.
Хронічного
Замінити прояви хронічної форми не так просто. Вона може проявлятися лише зниженням слуху, Більш точно виявити хворобу може отоларинголог на огляді. Він, як правило, бачить деформаційні зміни структур вуха.
Діагностика
На первинному прийомі доктор опитує пацієнта на предмет скарг і того, як довго триває хвороба. Основний метод, що застосовується для виявлення даного захворювання – ендоскопія. Її проводять для носових пазух – щоб виявити запальні процеси, що викликали тубоотит. Також ендоскопія носа дозволяє оглянути гирлі слухової труби і констатувати, чи є на ньому набряклість.
Якщо захворювання викликане ангіною та іншими хворобами горла, роблять ендоскопію глотки. Також обов’язковою процедурою є ендоскопічне обстеження вуха – отоскопія. Воно показує, наскільки торкнулися патологічні зміни тканин барабанної порожнини і перетинку.
Лікування
При постановці даного діагнозу застосовується комплексна терапія, спрямована на усунення першопричини інфекційного процесу. Коли виявлено тубоотит, ліки допомагають вбити патогенну мікрофлору, зняти запалення, прибрати набряклість. Але потрібно дотримуватися обережності, приймаючи лікарські препарати при вагітності – краще скажіть лікарю про свій стан.
Досить часто хворобу лікують назальними краплями, щоб усунути первинне захворювання. Також при діагнозі тубоотит краплі в вухо допомагають компенсувати ураження середнього вуха.
Крім лікарських препаратів, отоларинголог призначає різні процедури. Найчастіше це продування слухової труби і пневмомассаж. При більш серйозних формах хвороби потрібна катетеризація. Досвідчений фахівець добре знає, як роблять промивання при тубоотиті, і акуратно виконує всі маніпуляції. Також пацієнтові призначають фізіотерапію і різні вправи.
Популярна помилка людини, що підозрює у себе євстахіїт – лікування народними засобами. Такий підхід призводить лише до поглиблення хвороби. Особливо це стосується тих випадків, коли хвороба проявляється у дитини, форум і «бабусині поради» тут не допоможуть. Краще, коли лікуванням займається кваліфікований лікар.
Якщо вам необхідно ефективне лікування евстахиита слухової труби, зверніться в наш ЛОР-центр для дітей та дорослих. Тут вам поставлять точний діагноз з використанням сучасного ендоскопічного обладнання. А потім кваліфікований отоларинголог підбере індивідуальну схему лікування.
Профілактика
Прості рекомендації допоможуть уникнути хвороби:
- Своєчасно лікувати інфекційні процеси в носоглотці
- Правильно сякатися – в одну ніздрю по черзі, затискаючи другу
- Якщо є поліпи або аденоїди – видалити їх
- При підводному плаванні виконувати продування
- Використовувати спеціальні беруші під час авіаперельотів
Якщо ж хвороба все одно до вас дісталася – запишіться на консультацію до нашого лікаря!
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:
+38097 720 87 11
Залиште коментар
Залиште коментар