Ассоль Владимировна Палферова

Втрачаєте слух? Дізнайтеся, чому небезпечно запускати цю проблему, і що можна зробити при втраті слуху. Пропонуємо кваліфіковану допомогу в реабілітації слуху.

Навіть незначна втрата слуху небезпечна і позбавляє людину багатьох можливостей. Через цю проблему вона зазнає труднощів у спілкуванні, може втратити впевненість у собі, стати замкнутою. Якщо не почати реабілітацію, хвороба прогресує, і розвивається глухота. Це повна нездатність чути звуки, яка часто буває невиліковною. Давайте з‘ясуємо, чому падає слух, і як це виправити.

Причини глухоти

Коли розвивається втрата слуху, причини можуть бути пов’язані з:

  • Перенесеною інфекційною хворобою – запальні процеси вуха, носа або горла можуть викликати чимало ускладнень. Одне з них – погіршення слуху.
  • Впливом шуму – постійний вплив гучних звуків викликає перенапруження слухової системи. Надалі це провокує розвиток приглухуватості.
  • Віковою перебудовою організму – старіння викликає незворотні процеси, через які структури вуха слабшають і втрачають функціональність. Через це нерідко розвивається втрата слуху в людей похилого віку.
  • Спадковістю – якщо у людини в роду є випадки приглухуватості, це підвищує ризики, що у неї розвинеться глухота.

Також на слух негативно впливають судинні патології, порушення обміну глюкози, перепади артеріального тиску, травми і вплив ототоксичних препаратів.

Симптоми втрати слуху

Головний прояв приглухуватості полягає в тому, що людина починає гірше чути. В одних це розвивається поступово, в інших – стрімко. Часто люди самі не помічають цього – особливо при віковій втраті слуху. Важливо вчасно помітити ранні ознаки проблеми:

  • ви стали часто перепитувати;
  • постійно робите звук голосніше на телевізорі та інших пристроях;
  • складно спілкуватися, якщо співрозмовників більше двох;
  • мова інших людей здається нерозбірливою;
  • у вухах чути шум.

На ранніх стадіях глухоту можна зупинити і навіть частково повернути втрачений слух. Тому важливо вчасно звернутися за допомогою.

Види і стадії глухоти

Приглухуватість буває вродженою або може розвинутися протягом життя. У першому випадку проблема серйозніша, оскільки глухота у дітей заважає нормальному розвитку і формуванню мови. На щастя, сьогодні її навчилися компенсувати за допомогою спеціальних приладів.

За етіологією глухота буває:

  1. Кондуктивною – викликана проблемами звукопровідного апарату (зовнішнього або середнього вуха). Як правило, це тимчасова втрата слуху, яка усувається після правильного лікування.
  2. Сенсоневральною – пов’язана з порушенням функціональності волоскових клітин внутрішнього вуха або слухових центрів мозку. У більшості випадків така втрата слуху є невиліковною.

Всього розрізняють 4 ступені приглухуватості. Тяжкість яких залежить від того, на скільки децибел зміщені пороги сприйняття звуку на різних частотах.

Що робити, якщо раптово перестали чути

Терміново звернутися до ЛОР-лікаря. Він проведе комплексну діагностику, з’ясує причину патології і дасть подальші рекомендації. Якщо будете відкладати огляд у отоларинголога, проблема посилиться, і повернути слух буде все складніше.

Лікування втрати слуху і глухоти

Наші пацієнти часто запитують, чи можна вилікувати глухоту. Якщо погіршення слуху виявити на дуже ранніх стадіях, то шанс повернути слух дійсно є. Також лікуванню піддається кондуктивна приглухуватість. А ось сенсоневральну втрату слуху в запущеній стадії вилікувати неможливо. Однак завдяки сучасним технологіям, вона піддається корекції – за допомогою слухових апаратів.
Наш центр надає комплексні послуги з реабілітації слуху. В процес діагностики ми визначаємо тип і ступінь глухоти, а потім підбираємо індивідуальні рішення. Якщо пацієнт потребує лікування – лікарі підбирають для нього курс терапії. У разі невиліковної втрати слуху ми пропонуємо сучасні слухові апарати, запрограмовані під ваші потреби. Більш детальну інформацію про методи корекції можна дізнатися, записавшись на прийом.

проблемы со слухом у детей и взрослых фото

Профілактика втрати слуху

Щоб зберегти слух, потрібно берегти вуха від гучних звуків, захищати їх від переохолоджень, вести здоровий спосіб життя. Також рекомендується вчасно лікувати ЛОР-хвороби і щороку перевірятися у ЛОРа.

До чого призводить повна і часткова втрата слуху

Слабочуючим людям стає складно спілкуватися, тому вони поступово відходять у соціальну ізоляцію. Через це погіршується емоційний фон, і може розвинутися депресія, а також інші психічні проблеми. Не варто цього допускати – адже є простий спосіб усе виправити. Зверніться в наш ЛОР-центр – ми допоможемо знову нормально чути!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар