Берегите голос

Як кажуть в народі: «Мовчання – золото». З таким твердженням не можуть не погодитися фоніатри.

Хто потрапляє до зони ризику?

Сюди потрапляють саме ті фахівці, для кого їх голос став головним робочим інструментом, до якого ставляться серйозні вимоги. До першої групи можна причислити співаків, артистів, телерадіоведучих. Друга група складається з педагогічних працівників: вчителі та вихователі. До третьої увійшли лікарі, юристи, військові та працівники шумних виробництв.

Ангіна і нежить не товаришують з голосом?

Щоб відтворити звук, необхідно задіяти три головні відділи дихального апарату. До першого належать легені, бронхи, трахея – нижній резонатор. Другий містить голосові зв’язки та гортань, гортанні шлуночки, надгортанник. І третій відділ – це резонуючі порожнини рота, носа і придаткових пазух носа, тобто верхній резонатор, який допомагає відтворювати високі звуки за допомогою носа, придаткових пазух носа та носоглотки. Якщо людина захворіла на риніт або ангіну, вона з зусиллям або зовсім не може відтворювати високі звуки, а тільки може шепотіти. В результаті чого відбувається сильний тиск на голосовий апарат, наслідком якого стає ускладнення. Коли болить горло, забороняється підвищувати голос і кричати. Своєчасна терапія гаймориту теж грає важливу роль.

Коли починати бити тривогу?

Якщо ваш голос пропав остаточно, це означає, що йти до фоніатру вже пізно. Як тільки почалося перше утруднення у відтворенні звуків, кілька днів ви розмовляєте сиплим і глухим голосом, варто негайно нанести візит до фахівця. Основними причинами хвороби можуть бути патології щитоподібної залози, гормональна дисфункція, неправильне володіння голосом при заняттях вокалом і навіть нервові розлади.

Що заборонено робити?

Важливо знати, що перевантаження голосу можуть завдати непоправної шкоди. Щоб зберегти свій голос чистим, забороняється пити газовані та алкогольні напої, їсти насіння, горіхи, страви з гострими приправами, гарячу або дуже холодну їжу. Паління теж руйнує чистоту голосу. Якщо на вулиці сильний мороз, обмежте себе в спілкуванні, інакше крижане повітря швидко проникне у горло.

Як зберегти голос?

Хто завдяки своєму голосу заробляє гроші, повинен знати, що потрібні систематичні тренування голосового апарату і легенів. Також у комплексі користь принесуть заняття фізкультурою і гартування. Щодня провітрюйте своє житло і проводьте в ньому вологе прибирання. Для педагога важливо під час безперервних лекцій помовчати хвилин 15-20 і не читати лекції довше 3-х годин.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *