Способность ушей самоочищаться

Пара вух – досить складний орган, головною функцією якого є сприймати коливання звуку, що відбуваються навколо. Крім цього, вони також відповідальні за розташування тіла в просторі та за утримання людиною рівноваги.

Найбільш гострим і чутливим слухом відрізняються малюки. На перших порах після народження вухо може розпізнавати найбільш низьке значення звуку в 20 Гц, а також найбільш високе – 20 тисяч Гц.

В анатомічному плані вухо містить зовнішнє, середнє і внутрішнє.

До складу зовнішнього вуха входить вушна раковина і слуховий прохід (зовнішній). Раковина призначена для уловлювання звуків, що надходять. Довжина зовнішнього слухового проходу в середньому коливається від 25 до 30 міліметрів.

Обсяг барабанної порожнини становить 1 кубічний сантиметр. Це – невеликого розміру ділянка в зоні скроневої кістки, що є базовим елементом середнього вуха. Саме в ньому відбувається передача у внутрішньо вухо з зовнішнього звукових коливань.

Внутрішнє вухо, також зване лабіринтом (через химерну форму), є найбільш складним компонентом.

Неймовірно, але факт. Кількість бактерій у вухах збільшується до 700 разів в результаті використання навушників для того, щоб слухати музику та з іншою метою.

У кожної десятої людини на планеті позаду одного вуха (або на задній частині обох) є так званий, дарвіновий горбок. Він являє собою утворення рудиментарного характеру, яке залишилося ще з тієї пори, коли у простолюдини вуха були загостреної форми.

У вух є здатність до самоочищення. Це відбувається внаслідок того, що волоски, що ростуть в вушному проході, виштовхують сірку, що утворюється всередині вуха, назовні.

Вуха зрілої людини в середньому складають у довжину 5-8 сантиметрів.

Згідно до рівня зниження температури повітря в регіоні постійного проживання, вуха місцевих жителів (аборигенів) зменшуються. В основі цього лежить те, що вони діляться необхідним для виживання організму теплом.

Завушна шкіра з допомогою мережі нервових закінчень взаємопов’язана з органами статевої системи.

Людина може повністю або частково втратити слух внаслідок потрапляння у вухо води. До цього значною мірою схильні маленькі діти. Результатом часто стає отит. Він без проблем лікується, але при цьому затягувати з лікуванням ні в якому разі не можна.

Також широко відома така хірургічна процедура як отопластика, що полягає в корекції форми вух.

Десь 3/5 всіх людей, які досягли 60-річного віку, починають відчувати проблеми зі слухом, у тому числі в найважчій формі – повній глухоті. І для 40% з них єдино правильним рішенням стає придбання слухового апарату.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *