Ксения Витальевна Омельченко

Завдяки слуху людина володіє інформацією про навколишнє середовище. Цей орган почуттів дозволяє нам насолоджуватися звуками морського прибою, щебетом птахів, дитячими голосами та солов’їними трелями. Наша слухова система представлена вухами, на які представницям жіночої статі не забороняється для більшої краси вішати сережки. Розглянемо основні факти та помилки, що стосуються вух.

  1. Про тих, хто найчастіше втрачає слух

Факт, що чоловіче населення частіше страждає від приглухуватості. Пов’язано це з тим, що в основному на шкідливих виробництвах, де рівень шуму явно зашкалює, працюють, зазвичай, чоловіки. Постійний шум призводить до зниження слуху, а іноді й до повної його втрати.

  1. Про «неправильну» музику

Насправді стиль і напрямок музики, якій ви віддаєте перевагу, не має ніякого значення для вашого слуху. А ось про гучність необхідно подбати. Нічні клуби просто вибухають від гуркоту, що сильно шкодить всій слуховій системі. Та й самостійне прослуховування композицій у навушниках на безмежній гучності ніякої користі не принесе. До того ж постійне носіння навушників сприяє розмноженню бактерій.

  1. Про чищення вух

Вуха – це орган, який очищається самостійно. Вушні проходи влаштовані таким дивним чином, щоб виробляти сірку. Дрібні шкірні волоски виштовхують назовні сірку разом з бактеріями і брудом, що там скупчується. Самоочисна функція може бути легко порушена не вмілими діями людини, що намагається виконувати чищення, про яке її ніхто не просить. Жодних предметів типу ватних паличок в слухові проходи заштовхувати категорично не можна.

  1. Про надмірну гучність

Не потрібно забувати про те, що вуха є дуже чутливим інструментом. Шкоду спричиняють як поодинокі звуки підвищеної гучності, наприклад, постріли, що становлять близько 140 децибелів, так і звуковий вплив менший за силою, але періодичний. Постійне знаходження поблизу реактивного двигуна, що звучить з силою у 120 децибелів, спричинить такі ж наслідки, як і щоденне прослуховування плеєра, де музика звучить з силою в 90 децибелів.

  1. Про втрату слуху

У наш час нерідко зустрічається вроджена глухота. Але навіть народжений з абсолютно здоровим слухом з плином часу може піддатися його погіршенню. На сьомому десятку троє з п’ятьох стикаються з проблемами, а третина відчуває потребу в слуховому пристрої.

  1. Про мушлі та океани

Більшість людей помилково вважає, що приклавши до вуха мушлю, можна почути безугавний шелест хвиль в океані. Версія досить романтична, що ні кажи, однак це омана. Зовсім не океан чує людина, що доклала мушлю до вуха, а биття крові, що біжить по венах вух.

  1. Про воду та дитячі вуха

Батькам слід контролювати контакт дітей з водою. Під час водних процедур вода не повинна потрапляти у вуха, інакше може розвинутися інфекція, яка призведе до сильних болів. Не слід ігнорувати цей факт тільки тому, що інфекція легко усувається.

  1. Про рівновагу

Вражаюче, але на вуха покладена не тільки функція звукосприйняття. Складна система, до якої належать равлик і послідовні канали, схожа з гіроскопом і допомагає людині визначитися у просторі. Саме завдяки їй ми можемо зберігати рівновагу. Те, що люди з вушними інфекціями мають проблеми з рівновагою, лише доводить це твердження.

  1. Про вуха спортсменів

Під час занять деякими контактними видами спорту вуха змінюються зовні. Так, регбісти та борці мають вуха, з вигляду схожі з кучерявою капустою. Цей феномен викликаний постійними ушкодженнями вушного хряща.

  1. Про дитячий слух

Ви, можливо, і не підозрювали, що вуха дитини здатні сприймати звуки від 20 герців. Діапазон сприйняття у дітей настільки багатий, що значно перевершує дорослий. Найвища крайня позначка його досягає 20000 герц.
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар