Ассоль Владимировна Палферова

Сумна істина свідчить, що в повсякденному житті ми не цінуємо те, що маємо, і тільки позбувшись цього, починаємо сумувати. Багато експертів вважають, що вона досить повною мірою відноситься і до ситуації, коли людина починає набагато гірше чути в порівнянні з тим, що було раніше.

Що робити в тому випадку, коли вушний прохід наглухо закритий сіркою, що зібралася в ньому? Що слід зробити, якщо переслідує діагноз «отит»? Які наші дії, якщо почав пропадати слух після перенесеної черепної травми?

Головне – вчасно звернути увагу на проблему

Приміром, стала пропадати нормальна чутність після того, як сталася серйозна черепно-мозкова травма. Лікар запевняє, що час для протезування втрачено. Що, більше нічого не можна зробити?
Так, може бути, він правий. Як це не прикро, але пацієнти з подібною ситуацією здебільшого потрапляють до оториноларингологів через значний проміжок часу, і зробити щось вже не є можливим. Річ у тому, що рятувати слух потрібно протягом двох тижнів після отримання травми. А коли до нейрохірурга надходить потерпілий з такою травмою, він, насамперед, думає про те, як врятувати його життя, а не про те, як травма вплине на слухову здатність. І звинувачувати його в цьому не можна. Таким чином, саме від людини залежить збереження слуху, і тому вона може (і повинна) якомога швидше записатися на приймання до ЛОРа або аудіолога, щоб перевірити, в якому стані перебуває її слух.

Правильне дихання – дуже важливий чинник

У мене часто дає про себе знати ексудативний отит. Яким чином можна ефективно позбутися від нього?
Протягом останніх років у дорослих людей така форма отиту стала зустрічатися значно частіше. Значною мірою це відбувається через такі малоприємні явища як хронічний гайморит, викривлена перегородка носа, вазомоторний риніт та деякі аналогічні захворювання. Тому, щоб виключити розглянутий отит, перш за все, потрібно провести всі лікувальні процедури щодо оздоровлення носа.
Але в тому випадку, коли він пройшов стадію розвитку, для початку найбільш ефективним стане катетеризація слухових труб. Здійснюється шляхом вливання у вуха препаратів, призначених для зняття запалення, а також проводиться продування (використовується балон Політцера).
Протягом перших десяти днів найбільш продуктивним способом для виведення накопиченої рідини із середнього вуха є самопродування (відоме як проба Вальсальве), що здійснюється через слухову трубу. Також це роблять із застосуванням лікування положенням. У цьому випадку в ніс закапуються краплі, які звужують судини, і потім, коли ніс став хоч трохи дихати, пацієнт висякає слиз в закритий ніс (як при чханні), після цього лягає на півгодини (в тому числі й спати) хворим вухом догори. У більшості випадків рідина виходить з вуха всього за ніч.
Якщо ж початковий період лікування упущений, вдаються до процедури шунтування барабанної порожнини. Людині під наркозом роблять надріз у барабанній перетинці, щоб через нього виходила накопичена в середньому вусі рідина. У надріз не менш ніж на один місяць вводиться шунт, щоб можна було вводити необхідні лікарські препарати, привести в норму механізм вентиляції середнього вуха, налагодити функції слухової труби.

Не відкладати ні на хвилину

Моя барабанна перетинка серйозно травмована. Лікар каже, що необхідне хірургічне втручання. Допоможе операція насправді?
Якщо пошкоджена барабанна перетинка, відразу ж необхідно робити все можливе для її відновлення. Найкраще – не відкладати справу на безвік (протягом першого тижня – максимум десяти днів). Інакше неминучою стане дуже серйозна операція.
Для скріплення барабанної перетинки лікарі використовують каркас, в якості якого виступають смужки, вирізані з гуми або силікону, гіалуронові плівки, губки, оболонка шкаралупи курячого яйця (амніон) і деякі інші еластичні матеріали. Дану хірургічну процедуру важко назвати операцією. Проводиться із застосуванням мікроскопа, вона нетравматична і безболісна. Не роблять анестезію і надрізи. Все здійснюється через слуховий прохід.

Дбайливе ставлення до своїх вух

Періодично (не менше одного разу в шість місяців) сірка буквально забиває мої вуха. Використовую для очищення всі знайомі мені засоби, але результат далеко не найкращий. Який вихід з даної ситуації? Постійно записуватися на промивання вух до лікаря?
Перш за все, займатися видаленням вушної сірки повинен тільки фахівець. Характерним у цьому випадку є те, що лікарі визнаних медичних клінік давно відмовилися від промивання вуха з використанням шприца, тому що це досить болюча процедура, яка може обернутися і травмою для пацієнта. Відомо чимало випадків, коли при некоректному введенні рідини через шприц у пацієнта відбувався розрив барабанної перетинки.
Найкращим варіантом стане застосування препаратів, які розм’якшують сірчану пробку, що утворилася. При цьому її видаленням повинен займатися лікар, який використовує спеціально для цього призначений гачок. І все це потрібно візуально контролювати.
промывание ушей фото

Самоконтроль ніколи не завадить

Візит до ЛОРа або хірурга, який спеціалізується на хворобах вух, не можна відкладати в наступних випадках:

  • наявність виділень (гнійних або прозорих) з вуха;
  • був перенесений отит, який супроводжується сильними запамороченнями і перекошуванням обличчя;
  • спостерігається різка втрата слуху;
  • у вухах періодично шумить.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар