- Свербіж у горлі – що робити? - 10.07.2024
- Бронхіальна астма: діагностика, симптоми та лікування - 01.04.2024
- Тонзилектомія або видалення гланд - 01.01.2022
Дискомфорт у горлі – підозрілий симптом, який може вказувати на фарингомікоз. Дізнайтеся, як виявляється це захворювання, і як його вилікувати.
Фарингомікоз – це запалення глоткової слизової оболонки, викликане грибковою інфекцією. Він протікає важче, ніж бактеріальні запальні процеси в горлі, а також може призвести до серйозних ускладнень. Це інфекційне захворювання досить поширене – його частка в клінічній отоларингології становить понад 30%.
Симптоми і причини фарингомікоза
Захворювання проявляється дискомфортом у горлі, а його збудником є грибкова флора.
Симптоми
Головною ознакою патології є дискомфортні відчуття в горлі:
- першіння;
- сухість;
- печіння;
- свербіж;
- дряпання;
- біль, що віддає у шию, вухо і нижню щелепу.
Ця симптоматика посилюється під час і після їжі – особливо якщо людина їсть гострі, солоні й інші продукти, що подразнюють слизову оболонку. Крім того, можна помітити білий наліт на стінках глотки, іноді відбувається його відділення при кашлі. Також у деяких випадках можуть збільшуватись шийні лімфовузли, підвищуватися температура.
Причини
Фарингомікоз виникає, коли на слизовій оболонці глотки розвивається грибкова інфекція сапрофітного типу. Супутніми чинниками є:
- ослаблений імунітет;
- ендокринні порушення;
- туберкульоз;
- ВІЛ;
- тривале вживання антибіотиків, хіміотерапії та інших сильнодіючих препаратів;
- носіння знімних протезів;
- погана гігієна порожнини рота.
Грибковий фарингіт у дітей і немовлят
Захворювання зустрічається з приблизно однаковою частотою у дітей і дорослих. При цьому діти в основному заражаються їм на тлі супутніх інфекційних патологій ротової порожнини – хейлита, гінгівіту, стоматиту і т д. При діагнозі грибковий фарингіт у дитини лікування потрібно починати при перших же симптомах. Діти переносять цю хворобу важче дорослих, і у них частіше зустрічаються ускладнення. Досвідчений лікар допоможе усунути грибкову флору швидко і ефективно.
Як лікувати фарингомікоз
Захворювання потребує ретельної діагностики – адже вона допомагає побачити запальний осередок, оцінити стан слизової оболонки і визначити тип збудника. Для цього ЛОР-лікар проводити фарингоскопію і бере мазки із зіва. У нашому ЛОР-центрі пацієнтам доступна комплексна діагностика, яка дозволяє правильно підібрати терапію.
При діагнозі фарингомікоз лікування медикаментозне – пацієнту підбирають антимікотичні препарати. Також потрібно проводити лікувальні процедури, які прибирають запальний осередок й інфекцію. Для цього призначаються полоскання горла, обробка задньої стінки глотки, промивання піднебінних мигдаликів, ендофарингеальні інстиляції.
У нашому центрі для дітей та дорослих для кожного пацієнта індивідуально підбирають препарати. Ми лікуємо інфекційні захворювання ЛОР-органів грибкового, бактеріального і вірусного характеру. Запишіться до нас на прийом, якщо відчули описані вище симптоми!
Можливі ускладнення
Запущений грибковий фарингіт може призвести до паратонзилярного або заглоткового абсцесу. Також інфекція може поширитись на інші органи і системи – це загрожує важкими наслідками у вигляді грибкового сепсису. Якщо людина вчасно звертається до лікаря, то прогноз сприятливий. Тому не потрібно відкладати лікування.
Профілактика хвороби
Щоб виключити ризик грибкового запалення, рекомендується:
- підтримувати гігієну ротової порожнини;
- зміцнювати імунітет;
- стежити за рівнем цукру в крові;
- вчасно лікувати інфекційні та системні захворювання.
Якщо ж ви заразилися фарингомікозом, вам допоможуть у нашому ЛОР-центрі. Запишіться на прийом прямо зараз!
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+38 (097) 720-87-11
Залиште коментар