МРТ горла є неінвазивним методом дослідження з використанням магнітного випромінювання та радіохвиль. Він не завдає шкоди здоров’ю, оскільки не передбачає застосування рентгенівського випромінювання.

Знімки МРТ гортані в різних площинах дозволяють фахівцям зробити правильний висновок і підібрати оптимальний варіант лікування. МРТ застосовують для діагностики близько 20 років. Варто зауважити, що саме за останній час вона набрала найбільшу популярність як метод дослідження різних органів.

У деяких випадках діагностування магнітно-резонансним томографом може доповнюватися рентгеном або комп’ютерною томографією. Однак МРТ горла і гортані не потребує таких доповнень. Близько 90% необхідних результатів отримують при обстеженні таким способом.

МРТ горла і гортані може використовуватися ще й для контролювання в процесі лікування. Цю маніпуляцію дозволено проводити багато раз, причому з невеликими проміжками, оскільки вона не завдає шкоди людському організму.

Що демонструє МРТ горла і гортані?

Магнітно-резонансна томографія дає можливість роздивитися анатомічну будову гортані та трахеї, лімфатичної системи, м’яких тканин шиї, а також кровоносних судин. Томограф здатний надати потрібну картину в трьох різних проекціях: сагітальній, аксіальній та фронтальній. Це дозволяє лікарям оцінити стан даної ділянки, а також виявити пухлини, метастази, зміни у лімфовузлах і судинах.

Як відбувається дослідження?

Хворий розміщується на пересувному столі томографа. Для збереження нерухомого стану його можуть зафіксувати за допомогою спеціальних ременів та валиків. Потім пацієнта поміщають всередину апарату. Дослідження триває від 20 до 30 хвилин. Час процедури може бути збільшено, якщо використовуються контрастні препарати. В процесі обстеження відбувається сканування необхідної ділянки. Основною умовою, яка повинна виконуватися при проведенні процедури для будь-якого органу, є повна нерухомість.

МРТ горла і гортані дозволяє детально розглянути нервові та м’які тканини, а також хрящові.

Коли є підозри на наявність недоброякісного новоутворення (пухлини) при проведенні діагностики використовують контрастні препарати. Проте їх застосування може бути заборонено, якщо пацієнт страждає захворюваннями нирок. Також слід відмовитися від проведення процедури з контрастом вагітним. Ці препарати здатні викликати потужну інтоксикацію і потребу в діалізі.

Протипоказання

МРТ горла має ті ж протипоказання, що й томографія будь-яких інших органів. Це пов’язано з використанням магнітного поля, а також з фізіологією самого пацієнта. Серед заборон слід виділити:

  • наявність в тілі сторонніх предметів: кулі, скалки, кардіостимулятори, електронні слухові апарати, феромагнітні імплантати тощо;
  • при дослідженні з контрастом – перший триместр вагітності, а також лактаційний період;
  • металеві зуби;
  • клаустрофобія.

Перед проведенням процедури дуже важливо заздалегідь поговорити з лікарем, який знає вашу історію хвороби. Вкрай не рекомендується проводити дослідження, якщо в тілі присутні металеві предмети. Це також пов’язано з використанням магнітного поля в апараті. Такі предмети можуть не тільки вивести з ладу томограф, але й зашкодити здоров’ю пацієнта.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *