Сьогодні провести магнітно-резонансну томографію придаткових пазух носа можна в київському ЛОР-центрі, що обслуговує як дітей, так і дорослих. Метою даного обстеження є виявлення в носових проходах і пазухах носа запалень і різного роду наростів.

Що собою являють придаткові носові пазухи? Це – кісткові порожнини, що знаходяться навколо носа. Проблематичність діагностики даної ділянки полягає у глибокому розташуванні обстежуваних структур, через що не всі методи дослідження дозволяють побачити бажане, внаслідок чого не завжди можливий бажаний результат. Завдяки МРТ виходять зображення в тривимірному просторі, за рахунок чого можна розглядати конкретну ділянку з різних ракурсів. Внаслідок цього можна візуалізувати і практично невидимі зміни, до яких належать процеси запалення та деякі утворення.

Дана процедура не має абсолютно жодних наслідків для здоров’я пацієнта. Зокрема, не відбувається опромінення організму, завдяки чому її можна повторювати стільки разів, скільки буде потрібно. В ході її проведення ніяк не пошкоджуються слизові оболонки носа і шкірні покриви. Водночас, обсяг і якість інформації в результаті проведення магнітно-резонансної томографії придаткових пазух носа – найвищого рівня.

Яку інформацію надає МРТ носових пазух

Враховуючи кістковий характер пазух, найбільш доцільними для їх дослідження є або КТ, або рентгенографія. Але слід знати, що за рахунок епітелію, що вистилає носові порожнини і пазухи, з них відбувається відтік слизу. Різного роду пухлини і нарости (кісти, поліпи), теж утворюються з м’яких тканин, через що відмінно простежуються на МРТ носових пазух. У разі синуситів необхідно оцінити мікроциркуляцію пазух і слизової носа, і це можна побачити за допомогою МРТ з використанням контрасту.

Оцінити стан навколоносових пазух з використанням рентгена практично нереально, оскільки вони розташовані на різних рівнях глибини, і найглибшими і складними з точки зору анатомії є клиноподібна пазуха та гратчастий лабіринт. Тому альтернативи магнітно-резонансній томографії тут немає. Проведення МРТ пазух носа дозволяє визначити, які є патології носа та носових пазух, наочно побачити скупчення рідини в порожнинах. Якщо є пухлина або кіста, даний метод дає можливість підібрати найбільш оптимальний варіант лікування, а також стежити за тим, наскільки ефективно проходить реабілітація. За допомогою МРТ стає можливим визначення наявності новоутворення, його структури та характеру, оцінити кровоток, зрозуміти, як воно взаємодіє з розташованими поруч тканинами.

Які є протипоказання до проведення процедури МРТ пазух носа

У разі застосування даного виду діагностики протипоказання, в принципі, ті ж, що й при томографії, а саме:

  • наявність предметів з металу (спиці, імплантати, штифти, кліпси та ін), які під впливом магнітного поля можуть нагріватися і рухатися зі своїх позицій;
  • встановлені медичні електронні прилади (слухові апарати, інсулінові помпи тощо).

Якщо потрібно визначити наявність пухлини, і як метод діагностики призначається МРТ з використанням контрасту, є ряд інших протипоказань:

  • проблеми з нирками (вони виводять контрастну речовину);
  • захворювання крові;
  • захворювання печінки.

При цьому, як щодо томографії різних зон організму, так і МРТ пазух носа є протипоказання загального характеру, до яких належать:

  • епілепсія і різного роду гіперкінези;
  • відчутні больові синдроми;
  • психіатрична патологія в гострій формі;
  • тяжкий соматичний стан.

Якщо пацієнтка вагітна, то рішення про проведення МРТ приймається у кожному випадку окремо, оскільки до сьогодні не проводилося досліджень на предмет того, як впливає магнітне поле на розвиток плоду. У період годування груддю томографія із застосуванням контрасту можлива тільки за умови, що протягом кількох наступних днів жінка не буде годувати дитину грудьми (слід почекати, поки контрастна речовина повністю не буде виведена з молока, і лише після цього можна знову годувати малюка).

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *