МРТ внутреннего и среднего уха

Вухо являє собою складнорганізований орган, завдяки якому забезпечується не тільки вміння людини обробляти звуки, але й її здатність зберігати рівновагу, тобто вестибулярна функція. Однак саме аналізуюча частина прихована всередині скроневої кістки, через що її неможливо обстежити або оглянути за допомогою стандартних методик. А якщо прояви захворювань цієї зони можуть, по суті, бути абсолютно ідентичними навіть у випадку різних недуг, то найбільш доцільним для встановлення вірного діагнозу фахівці вважають проведення МРТ внутрішнього і середнього вуха.

Зовнішня частина вуха є звичайним локатором – основна частина всього органу слуху, яка відповідає за сприйняття звуку і забезпечення рівноваги, знаходиться в черепній коробці. Саме тому єдиний спосіб ефективно обстежити всю систему – провести МРТ.

Також, варто пам’ятати, що вухо входить до системи вухо-горло-ніс, і тому нерозривно взаємопов’язане з іншими частинами. Крім цього, система слуху розташована поруч з черепними нервами, органами зору і, звичайно ж, головним мозком, що також свідчить про досить тісний взаємозв’язок.

При проведенні МРТ за основу беруться особливості електромагнітного поля. Абсолютно безпечна для пацієнта, така процедура може застосовуватися досить велику кількість разів поспіль, при цьому вона здатна створити докладне зображення досліджуваного органу або системи в різних проекціях. Завдяки своїм особливостям МРТ можуть піддаватися навіть діти та вагітні.

Які патології дозволяє виявити томографія?

  1. Проблеми в слуховому розвитку.
  2. Осередки запалення.
  3. Рак.
  4. Проблеми з вестибулярним апаратом.

Як проводиться МРТ внутрішнього і середнього вуха?

Процедура МРТ для системи слуху людини буде повторювати те ж дослідження, що проводяться і для головного мозку. Обстежуваного кладуть на спину, після чого його поміщають до циліндричної ділянки приладу, де штучно створюється електромагнітне поле. При цьому обов’язковою вимогою є відсутність найменшого руху з боку пацієнта.

Щоб найбільш ефективно відобразити деякі патології, найчастіше використовується спеціальна контрастна речовина, яка вводиться пацієнту в ліктьову вену як крапельно, так і струминно. Воно заповнює собою судини, внаслідок чого чіткість зображення тих чи інших органів значною мірою поліпшується. Найчастіше з цією метою застосовуються солі гадолінію – абсолютно безпечні, вони виводяться з організму в первозданному вигляді.

Протипоказання до проведення МРТ

  • Наявність у пацієнта металевих та електронних імплантів.
  • Наявність клаустрофобії.
  • Різні психічні захворювання.
  • Виражене ожиріння.
  • Неможливість перебувати в лежачому положенні без руху протягом 30 хвилин.

Якщо досліджуються органи слуху маленької дитини, то пацієнту попередньо вводиться наркоз.

Також для обстеження пацієнтів, які страждають від клаустрофобії та ожиріння, використовуються особливі відкриті моделі апаратів.

Наявність металевих протезів, до яких відносяться суглоби, протези для зубів та імпланти з інертних металів не вважаються протипоказанням до проведення томографії, проте через можливий вплив на результат процедури попереджати про їх наявність доктора потрібно до МРТ.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *