Анатомія вуха досить складна і цікава. Знаючи її, ви зможете більш дбайливо ставитися до органу слуху і довго зберігати його працездатність. Дізнайтеся, як ми чуємо, і чому розвивається приглухуватість!
Анатомія вуха досить складна і цікава. Знаючи її, ви зможете більш дбайливо ставитися до органу слуху і довго зберігати його працездатність. Дізнайтеся, як ми чуємо, і чому розвивається приглухуватість!
Людський слух – неймовірно складний інструмент. Ми чуємо звуки за допомогою вух, які допомагають вловити і розпізнати сигнали. Також важливу роль у їхньому сприйнятті грають нервові закінчення і спеціальні центри головного мозку. Давайте детально розберемо будову вуха як органу слуху і його основні функції. Ці знання допоможуть вам уникнути розвитку приглухуватості і ефективно компенсувати її при перших же симптомах.
Якщо вивчати вухо як орган слуху, анатомія його куди складніше, ніж здається на перший погляд. Будова вуха ділиться на три частини:
Анатомія вуха дає нам розуміння того, як ми чуємо звуки цього світу.
Вушна раковина вловлює сигнали із зовнішнього середовища і направляє їх у слуховий канал. Далі звук потрапляє на барабанну перетинку, яка починає вібрувати, посилюючи його.
Далі звук проходить через барабанну порожнину і запускає рух ланцюга слухових кісточок, які передають його в слуховий аналізатор, розташований у внутрішньому вусі. Там за справу беруться волоскові клітини, що переміщуються по лабіринту равлика за допомогою спеціальної рідини. Вони розпізнають звуки і далі у вигляді нервових імпульсів направляють у слуховий нерв. Він, у свою чергу, доставляє ці сигнали в слухові центри, розташовані в корі головного мозку.
Якщо хоча б один із елементів цієї системи виходить із ладу, розвивається порушення слуху. Подібні ситуації потребують консультації лікаря. Це дозволить знайти причину проблеми і усунути її. У нашому ЛОР-центрі доступні ефективні способи лікування органів слуху та компенсації приглухуватості.
Вибір методу лікування і реабілітації залежить від причини і типу приглухуватості. При порушеннях звукопроведення ми призначаємо курс лікування, який допомагає відновити цю функцію. Якщо ж у пацієнта порушений механізм сприйняття, то в гострій фазі розвитку приглухуватості процес можна звернути і повернути втрачений слух. Людям із хронічними порушеннями слуху ми підбираємо сучасні зручні слухові апарати.
Природа не дарма влаштувала все так, що наш орган слуху є парним. Це необхідно для синхронного сприйняття звуків по обидва боки – так званого бінаурального слуху. Тобто, для нашого мозку важливо, щоб ми однаково чули обома вухами. Тому якщо у людини двостороння приглухуватість, то рекомендується носити два слухових апарати.
Щоб якомога довше зберегти аналізатор слуху в гарному стані, наші лікарі рекомендують:
Ризик розвитку приглухуватості знижується, якщо підтримувати орган слуху в чистоті. Для цього рекомендується відмовитися від використання ватних паличок, а також різних гострих предметів при чищенні вух – сірників, зубочисток, голок. Лікарі рекомендують протирати раковину і гирлі слухового проходу вологим ватним диском. Повірте, це цілком достатньо – адже в наші вуха «вбудований» механізм самоочищення, і агресивні втручання можуть порушити його. Більш детальну інформацію ви можете дізнатися на консультації у наших фахівців!
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+38 (097) 720-87-11
View Comments
Дуже дякую за цікаву статтю , досить багато нового дізнався про вуха і навіть думаю що не помішало б пройти обстеження
Святославе, добрий день! Дякуємо Вам за зворотній зв'язок, ми раді знати, що наша робота приносить такий важливий внесок! Запрошуємо Вас на консультацію до одного з наших центрів, будемо дуже раді Вас бачити! Для запису звуртайтесь за номером: 0672396918