Кристина Альбертовна Оганян

Найчастіше скупчення сірки у вушних проходах утворюється через погану гігієну. І тут багато заперечать, мовляв «я ж регулярно чищу вуха ватяними паличками». Саме тут і криється головна помилка. Паличка не прибирає сірку, а проштовхує її в глибину слухового проходу, щільно трамбуючи. В результаті сірчана пробка забезпечена. До того ж шкіра при цьому дратується, а природний механізм виведення сірки дає збій.

Скупчення сірки в вушному каналі приносить людині немало дискомфорту. Вона дає про себе знати заложенностью в вусі й погіршенням слуху. Людина навіть може думати, що оглух, і пора купити слуховий апарат. Але на щастя, в цьому випадку все легко можна виправити, якщо вчасно звернутися до отоларинголога.

Причини і симптоматика сірчаних пробок

У наших вухах закладена природна програма самоочищення. Іноді вона збивається: при підвищеному виробленні сірки, неправильної гігієни, підвищеного забруднення повітря, різних захворюваннях. Також в групі ризику знаходяться люди з порушеннями анатомічної будови вуха, зокрема, тонкими слуховими каналами.
Головний симптом сірчаної пробки – падіння слуху, яке може бути частковим або повним – залежно від стадії розвитку. На ранніх стадіях людина може не помічати її, поки пробка цілком не заблокує звукопровідні шляхи. Якщо в вухо потрапляє вода, симптоматика посилюється, оскільки сірка набухає під дією рідини.
Найбільший дискомфорт доставляють сірчані пробки,які приросли до барабанної перетинки та тиснуть на неї. Вони зачіпають нервові закінчення, провокуючи неприємну симптоматику: крутиться й болить голова, нудить, саднить горло. Також скупчення сірки поблизу барабанної перетинки може викликати запальний процес. В цілому ж, поширеним ускладненням при сірчаних пробках є отит, особливо при попаданні води.
Запущені сірчані пробки складно видалити, вони стають причинами різних захворювань слухових шляхів. При сильних ускладненнях слух псується необоротно, і тоді неминучий слуховий апарат, купити який потрібно для відновлення чутності. Тому не варто недооцінювати такий нешкідливий на перший погляд недуг.
Осмотр ушей-Удаление серных пробок фото

Як прибрати сірчану пробку?

Поширена помилка багатьох людей – спроби видалити засмічення самостійно, особливо із застосуванням ватних паличок і різних гострих предметів. Не факт, що це допоможе прочистити вуха, а ось травмувати їх і погіршити ситуацію – легко! Тому рекомендується звертатися до лор-лікаря, який уважно дослідить пробку і вибере вірний метод її видалення.
В процесі огляду отоларинголог використовує спеціальний апарат – отоскоп. Він дозволяє оцінити характер, ступінь застарілості, консистенцію сірчаних скупчень. Пробки можуть бути сухими пухкими, твердими, а також м’якими – пластіно- або пастоподібними. Залежно від цього варіюється метод видалення:

  • М’які пробки прибираються шляхом промивання шприцом Жане, заповненим фізрозчином
  • Більш щільні прочищаються за допомогою спеціального вушного зонда
  • Сухі затверділі скупчення спочатку розм’якшують перекисом водню 3-4 дня, потім промивають шприцом
  • Для попереднього пом’якшення застарілих пробок застосовують розчин А-церумен
  • Дітям пробки розм’якшують препаратом Ремо-Вакс

Також існують різні апаратні методи видалення скупчень сірки. Вибір лікування повинен робити виключно лікар. Адже в деяких випадках пробка – це лише верхівка айсберга, а при детальному огляді виявляється отит та інші запальні процеси в вухах. І підбирати підхід потрібно з урахуванням анамнезу.
Якщо лікар виконав всі необхідні процедури з очищення вух і зняв запалення, а слух так і не повернувся, значить, проблема не в пробці. У цьому випадку буде потрібно більш детальна діагностика з визначенням порогів звуковосприятия. При виявленні приглухуватості призначаються слухові апарати, купити які можна в центрі «Беттертон». Тут можна записатися на прийом до отоларинголога для лікування вух. Також центр надає повний комплекс послуг з реабілітації слуху.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+380977208711

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар