Кристина Альбертовна Оганян

Ви помітили, що дитина сопе? Цей симптом не можна залишати без уваги. Він може вказувати на вроджені аномалії будови носу або різні захворювання. Потрібно звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причини проблеми та усунути їх.

Симптоми

Сопіння – що це таке? Так називають важке дихання носом, зі свистом, рохканням та іншими сторонніми звуками. Нерідко до цього приєднується закладеність носу та нежить, до того ж малюкові складно сприйняти запахи. Якщо ви помітили, що ваша дитина дихає з деякою важкістю – це привід для звернення до дитячого ЛОРа.

Причини дитячого сопіння носом

Якщо дитина видає сопіння, причини цього можуть бути різноманітними. Для початку варто сказати, що сопіння в немовляти – досить звична справа. Це пов’язано з тим, що його дихальні шляхи ще не до кінця сформовані. Немовля потребує великої кількості кисню, оскільки голова та грудна клітка в нього досить великі у порівнянні з іншим тілом. При цьому носові ходи в нього вузькі й не завжди справляються із завданням.
У силу цих причин, якщо дитина 1 місяць сопе носом, не варто панікувати. Виникає невеликий затор у верхній частині шляхів, за якими йде повітря. Через це малюк може видавати дивні звуки. Але поступово носові ходи в нього розширюються, й дихання нормалізується. Тому коли дитина 3 місяці сопе носом – це вже привід для занепокоєння та звернення до лікаря.
Коли ви чуєте в дитини сопіння, причини найчастіше пов’язані із запальними захворюваннями носа. Але можливі й інші фактори, що викликають цю проблему.

Запальні процеси носу

Сопіння можуть викликати риніт, синусит та інші вірусні хвороби носоглотки, які супроводжуються зменшенням прохідності носових ходів. Під впливом інфекції тканини набрякають, і повітрю складно проходити через ніс. Зазвичай при цьому виділяється слиз з носу, підвищується тілесна температура, а також помітні інші прояви інфекційної хвороби.

Інші причини

Дитяче сопіння може бути пов’язано з:

  1. Вродженими аномаліями розвитку – наприклад, викривленням носової перегородки.
  2. Ангіною – звук народжується в горлі, яке набрякає через збільшені мигдалики.
  3. Збільшенням аденоїдів – збільшена глоткова мигдалина заважає повітрю проходити через ніс. Тому сопіння при аденоїдах є однією з характерних ознак.
  4. Хворобами нижніх дихальних шляхів – хрипи та сопіння у легенях, бронхах або трахеї іноді по звуку можна сплутати з ускладненим носовим диханням.

Що робити, якщо дитина сопе носом?

Якщо дитина сильно сопе, це обов’язково потрібно лікувати. Адже патології, які викликають цей звук, можуть призвести до незворотних ускладнень. Досить часто сопіння уві сні в дорослого – це наслідок недолікованих хвороб носу в дитинстві. Щоб цього не допустити, потрібно звернутися до дитячого отоларинголога.

лор для детей и взрослых в киеве

Лікування дитячого сопіння

Коли дитина сильно сопе уві сні, ЛОР проводить докладне обстеження, щоб з’ясувати причину. Якщо це запальне захворювання, його лікують антибіотиками, промиваннями, засобами місцевої дії та іншими ліками. Коли проблема пов’язана з аденоїдами – їх видаляють. Вроджені аномалії виправляють хірургічним шляхом.

Особливості лікування в нашому ЛОР-центрі

Якщо ви помітили, що ваша дитина сопе, запишіть її на прийом до нашого ЛОР-центру. Тут їй проведуть комплексну діагностику, а потім ефективно усунуть причину сопіння. Наші лікарі підбирають ліки для маленьких пацієнтів дуже акуратно, з урахуванням їх індивідуальних особливостей.
При запущених запаленнях або аденоїдах ми може запропонувати кріотерапію. Це процедура обробки патологічних тканин рідким азотом, охолодженим до наднизької температури. В результаті вдається повністю вбити патогенну середу, прибрати гній та скупчення слизу, а також заморозити патологічні тканини.

Можливі ускладнення

Дитяче сопіння – це погано, з ним потрібно боротися. Якщо упустити момент та вчасно не вилікувати запальні хвороби, це вплине на формування дихальної системи. Через те, що вони сформуються неправильно, потім буде проявлятися сопіння уві сні в дорослого, хропіння, часті застуди та інші неприємні наслідки.

Профілактика

Щоб не чути від дитини сопіння, стежте за її здоров’ям. Підтримуйте дитячий імунітет вітамінами, загартовуванням та правильним харчуванням. У пору спалахів епідемій малюкові краще побути вдома – щоб він не міг заразитися інфекцією у садку або транспорті.
Крім цього рекомендується зволожувати повітря в житловому приміщенні, вчасно лікувати запальні ЛОР-хвороби та робити профілактичні щеплення. А щоб знати, що з дихальними шляхами вашого малюка все в порядку – регулярно показуйте його дитячому ЛОРу.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+380977208711

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар