Ассоль Владимировна Палферова

У людському організмі гланди, вони ж мигдалики, відіграють важливу імунну функцію. Ці скупчення лімфоїдної тканини розташовані в глотці та допомагають нам боротися з інфекціями. Як тільки ми вдихаємо патогенну мікрофлору або токсини, вони відразу набухають і починають виробляти антитіла – лімфоцити.

Але іноді виникають ситуації, коли краще видалити гланди. Як правило, це доводиться робити пацієнтам, які страждають від хронічних тонзилітів. У цьому випадку піднебінні мигдалики поступово втрачають свою функціональність і в результаті виявляються марними. Більше того – стають осередком поширення інфекції в організмі. У таких випадках рекомендується тонзилектомія – операція з видалення піднебінних мигдаликів.

Переваги видалення

Запалені гланди – джерело постійної інфекції в організмі. Вони запалюються на фоні тонзиліту, а потім самі провокують розвиток частих ангін. При цьому організм виділяє токсини та стикається з підвищеним навантаженням. Розірвати це порочне коло можна, видаливши мигдалики. В підсумку:

  • інфекційне вогнище ліквідується;
  • пацієнта перестає мучити хронічний тонзиліт;
  • знижується ризик розвитку міокардиту, ревматизму, патології щитовидної залози.

При цьому важливо розуміти, що після операції у людини знижується імунний бар’єр і зростає ризик захворювань нижніх дихальних шляхів, наприклад, бронхіту або пневмонії. Тому проводити видалення гланд потрібно лише за наявності показань.

Коли потрібно видаляти гланди

Тонзилектомія проводиться, коли консервативне лікування ангіни не дає ефекту. В отоларингології це крайня міра, до якої лікарі вдаються, лише коли мигдалики вже втратили свою функціональність через хронічні запальні процеси.
Операцію призначають, якщо у пацієнта:

  • часто трапляються загострення тонзиліту;
  • через набряки мигдаликів утруднене дихання, змінився голос;
  • постійно болять гланди при ковтанні, навіть у періоди ремісії;
  • через хронічний запальний процес збільшено шийні лімфовузли;
  • є гнійні пробки на гландах, які не вдається видалити;
  • осередок інфекції в мигдаликах провокує супутні запалення – синусити, отити, абсцеси в носоглотці, шкірні висипи і т.д.

Протипоказання:

  • серйозні патології нервової системи;
  • захворювання крові та судин;
  • цукровий діабет;
  • туберкульоз легень;
  • інфекційні та запальні хвороби дихальних шляхів, ротової порожнини, шкіри у гострій фазі – у цьому випадку операцію відкладають, доки запалення не спаде.

Видалення чи лікування?

Раніше тонзилектомія проводилася виключно за допомогою скальпеля під загальним наркозом. Пацієнт при цьому втрачав багато крові та довго відновлювався. Сьогодні з’явилися альтернативні, щадніші методи проведення операції. Зокрема видалення мигдалин у Києві доступне за допомогою холоду, лазера, електрокоагуляції, радіохвиль та інших сучасних технологій.

Однією з найпопулярніших процедур при лікуванні хронічного тонзиліту стала кріотерапія – заморожування гланд рідким азотом наднизьких температур. Ця операція проводиться без крові, скальпеля та великих пошкоджень. Суть методу в тому, що на уражені тканини спрямовують струмінь рідкого азоту, під дією якого вони замерзають та відкидаються. При цьому здорові тканини залишаються недоторканими. Тобто пацієнту зберігають частину лімфоїдної тканини, настільки важливою для місцевого імунітету.

У нашому ЛОР-центрі встановлено сучасне обладнання, яке дозволяє провести швидке, безболісне та ефективне заморожування гланд. Також цим методом ми видаляємо аденоїди, поліпи та інші патологічні процеси ЛОР-органів.

Видалення гланд дитині

Коли йдеться про дітей, лікар все ретельно зважує, перш ніж призначити тонзилектомію. Адже прибрати гланди – це означає позбавити дитину важливого імунного органу. Кріотерапія – вдале рішення в цій ситуації, адже вона не видаляє мигдалики повністю, значить частина лімфоїдної тканини залишається і виконує свою функцію.

Що буде якщо не лікувати гланди

Постійне інфекційне вогнище в кглотці провокує часті спалахи ангіни. А ще він може викликати значно серйозніші наслідки. Запалені гланди виділяють токсини, які зі струмом крові потрапляють у легені, кісткову тканину, нирки, серце та інші важливі органи. Це може призвести до міокардиту, пієлонефриту, ревматизму та інших тяжких захворювань.

Щоб не допустити цього – зверніться до наших лікарів за перших симптомів ангіни. Вони знають, як лікувати гланди та уникнути захворювання переходу в хронічну форму.

Відновлення після видалення

Після операції пацієнт 2-3 тижні може відчувати першіння, набряклість, біль у горлі, у нього буває утруднене ковтання. У цей період рекомендується відмовитись від:

  • лазні та сауни;
  • тяжких фізичних навантажень;
  • гарячих ванн;
  • зайвої голосової активності;
  • гарячої, гострої, кислої, солоної їжі, а також сухариків, чіпсів, горіхів, печива;
  • алкоголю та газованих напоїв.

Профілактика хвороби

Щоб зберегти свої мигдалики в хорошому стані, потрібно вчасно лікувати ангіну, дотримуватися режиму здорового харчування, зміцнювати імунітет. Якщо ж вам необхідно провести видалення гланд у Києві, зверніться до нашого ЛОР-центру – ми зробимо це щадно та ефективно!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар