Кристина Альбертовна Оганян

Із вуха виділяється дивна рідина? Це досить підозрілий симптом, який вимагає діагностики у лікаря. Дізнайтеся, чому з’являються виділення і вуха, чим небезпечні, і як їх прибрати.

Підозрілі виділення з вуха можуть говорити про серйозні проблеми зі здоров’ям. Але далеко не все це ознака хвороби – адже з вух постійно виділяється секрет (сірка). Давайте розберемося, як відрізнити нормальні виділення від патологічних.

Причини і види виділень із вух

У медицині вушні виділення називають терміном оторея. Найчастіше цей симптом свідчить про запальні процеси в певних структурах вуха. Класифікують оторею за характером виділень.

Види

Виділення з вуха бувають:

 • серозними – прозора рідина без запаху;
 • гнійними;
 • кров’яними;
 • пластівчастими.

Характер отореї безпосередньо залежить від її причини.

Причини

Найчастіше вушні виділення провокує середній отит. Це запальне захворювання, яке провокує гостра інфекція, що пошкоджує тканини середнього вуха. Спочатку виділення з вуха при отиті прозорі. У міру того, як запальний процес прогресує, в них можуть з’явитися вкраплення гною. Коли гнійні процеси пошкоджують тканини барабанної перетинки, це закінчується її перфорацією. У таких випадках у виділеннях є домішки крові.
Іноді оторея вказує на зовнішній отит. Це захворювання далеко не завжди супроводжується вушними виділеннями. Вони з’являються при грибковій інфекції зовнішнього вуха – у вигляді білих пластівців, а також коли розкривається фурункул, або розвивається некротизуюча форма захворювання.

Крім цього, поширеними причинами отореї є:

 • сторонні предмети у вухах;
 • пошкодження вуха – пов’язані з проколом перетинки, забоєм і т д;
 • травми голови і ускладнення операцій на мозку – в цих випадках всередині черепа може накопичуватися рідина, яка виходить через вуха;
 • злоякісні пухлини структур вуха.

Що робити при вушних виділеннях

Якщо з вух виділяються патологічні маси, потрібно звернутися до ЛОР-лікаря. Він проведе діагностику і розбереться в причинах і симптомах проблеми. Отримати таку допомогу можна в нашому центрі.

строительство уха у человека фото

Протипоказання при вушних виділеннях

При отореї не можна:

 • гріти вуха;
 • лікуватися народними засобами;
 • чистити слухові канали від виділень ватними паличками або гострими предметами;
 • відкладати візит до лікаря.

Все це може призвести до серйозних ускладнень, у результаті вилікувати основне захворювання буде набагато важче.

Вушні виділення у дітей

Виділення з вуха у дитини – досить часте явище. Дитячі вушні структури ще формуються, тому більше схильні до запальних процесів. Також їх слухові канали тонше, ніж у дорослих. Тому з них може рясно виходити сірка. Іноді виділення говорять про те, що малюк засунув у вухо невеликий предмет – намистину, ґудзик та інші. У будь-якому випадку, дитячі вушні виділення вимагають консультації у лікаря.

Як лікувати оторею

Коли пацієнт скаржиться на виділення з вуха, лікувати потрібно основне захворювання, що викликає їх. Все залежить від причини симптому. Наприклад, якщо в слуховому проході виявлено сторонній предмет, то лікар робить промивання за допомогою спеціального інструменту. При отиті призначається курс препаратів, щоб прибрати інфекційне вогнище і зняти запалення. Більш детально про методи діагностики і лікування можна дізнатися у лікарів нашого ЛОР-центру.

Можливі ускладнення

Деякі пацієнти думають, що якщо у них виділення з вуха без болю, то в цьому немає нічого страшного, і все пройде само собою. Це дуже небезпечна помилка, яка може призвести до абсцесу сусідніх органів і структур, паралічу лицьових м’язів, глухоти. Будь-які підозрілі виділення потребують лікування.

Профілактика

Щоб знизити ризик вушних виділень, рекомендується захищати вуха від води і переохолоджень, вчасно лікувати ЛОР-хвороби і регулярно спостерігатися в отоларинголога. Запишіться на прийом, щоб перевірити, чи в порядку ваші вуха!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+38 (097) 720-87-11

 

Записатися на прийом до лікаря:  Залиште коментар