органы чувств обманывают мозг

Візуальне і аудіальне сприйняття перебувають в особливому зв’язку, завдяки якому людський мозок може отримувати невірну інформацію. Тому часом люди впевнені, що бачать щось, чого насправді не існує.

Дослідники з Америки не так давно шокували громадськість дивним відкриттям: виявляється, слух і зір, як би уклавши між собою негласну умову, вводять довірливий мозок в оману.

В ході проведених досліджень випробовувані слухали два різних за тональністю звукових сигналу, між якими вклинився яскравий світловий спалах. За запевненнями учасників експерименту спалахів було два: один йшов за іншим, причому останній люди схарактеризували як менш яскравий. Такий оптичний обман свідчить про тісний зв’язок двох органів почуттів – слуху і зору, який залишається поки що загадковим.

На даний час вчені можуть з упевненістю стверджувати лише те, що взаємодія слуху і зору стоїть на рівні, що недоступний для розуміння сучасних дослідників. Людський мозок здатний блискавично обробляти інформацію, що надійшла, а візуальні ілюзії стають своєрідним наслідком цієї швидкодії. Цілком можливо, що згодом можна буде говорити й про обман слуху, хоча на сьогодні ці гіпотези нічим не підтверджені.

Багато років тому в експериментах, подібних описаному, брали участь мавпи. Вченим вдалося виявити канали, що об’єднують аудіальне та візуальне сприйняття, але виявити наслідки такого зв’язку у них не вийшло. А ось тепер результати виявилися задовільними.

Дослідники ні на секунду не сумніваються: сприйняття вигаданих предметів обумовлено тим фактором, що звучання другого сигналу активізує мозкову діяльність в слуховій зоні. Тим не менш, не всім учасникам вдалося зафіксувати наступний, більш слабкий спалах, що вказує на різницю, з якою здійснюється зв’язок зору і слуху у різних людей. Можна припустити, що ці характеристики можуть проявлятися з урахуванням генетичних особливостей або закладатися з юних років.

Вдалося підтвердити, що немовлята можуть сприймати звуки, з яких складається мова, і запам’ятовувати постійні форми. Якщо день за днем новонароджений буде бачити один і той же предмет, у нього складеться певна звичка. Зорова фіксація з часом значно знизиться, і після деякого періоду дитина буде легко впізнавати цей предмет. При видозміні предмета новонародженому потрібно трохи часу, щоб відзначити в ньому звичні ознаки. З роками відчуття стають більш чіткими, відзначається поліпшення сенсорних здібностей, підвищується гострота зору і слуху.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *