Пидтоптана Наталия Юрьевна

Адгезивний отит – це захворювання, при якому всередині барабанної порожнини формуються утворення зі сполучної тканини (тяжі та спайки). Зазвичай це відбувається на тлі гострого або хронічного гнійного запалення середнього вуха (отиту). В результаті там накопичується рідина, що з часом стає в’язкою та призводить до утворення спайок – цей процес називається адгезія.

 

 Дуже важливо вчасно вилікувати адгезивний отит, адже він може призвести до значних проблем зі слухом. У нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих можна отримати кваліфіковану допомогу в лікуванні хвороб вуха, носа та горла.

Причини розвитку захворювання

Здебільшого отит адгезивний розвивається при запальних процесах середнього вуха або дисфункції слухової труби (ослаблення її вентиляції). Через це у барабанній порожнині скупчується рідина, що не може вийти. З часом вона стає більш густою та формує фібринові плівки або нитки. Також ризик розвитку цієї хвороби посилений при розростанні аденоїдів, вроджених аномаліях будови ЛОР-органів, після травм або операцій на вухах.

Як проявляється захворювання

При діагнозі адгезивний отит симптоми такі:

  • погіршення слуху;
  • відчуття закладеності, дискомфорт у вусі;
  • періодичний або постійний шум у вухах.

Це доволі серйозне прогресуюче захворювання, що може призвести до важких наслідків. Зокрема, спровокувати стійке порушення сприйняття звуків. Справа в тому, що за барабанною перетинкою розташовані три невеликі кісточки, що вібрують під впливом звукових потоків. Але при розростанні спайок їх рухливість порушується. З часом це може призвести до повної глухоти.

Види захворювання

За локалізацією розрізняють право- та лівосторонній адгезивний отит. Здебільшого хвороба вражає одне вухо, тому її легко розпізнати за симптомами. Але інколи зустрічається двосторонній адгезивний отит, тобто, двостороннє ураження обох вух одразу. Також захворювання класифікують за ступенем важкості – усього їх 3 (легка, середня та важка).

Адгезивний отит у дитини

Для дітей ця хвороба особливо небезпечна, адже їх слухова система ще формується. Є ризик розвитку приглухуватості, яка може порушити формування мовлення та загального розвитку. Тому важливо вчасно лікувати патологію, а також регулярно перевіряти дитину в ЛОРа.

проблемы со слухом у детей фотоАдгезивний отит – діагностика та лікування

Щоб виявити захворювання, отоларинголог проводить інструментальний огляд за допомогою отоскопії. Це дозволяє оцінити стан барабанної перетинки, побачити скупчення рідини, гною. Також лікар бере мазки з вуха, щоб визначити, який бактеріальний збудник спровокував запалення.

При діагнозі адгезивний отит лікування підбирається залежно від ступеню важкості та фази хвороби. При активному запальному процесі пацієнту призначають антибіотики та протизапальні препарати, а потім, після курсу терапії, проводять додаткові обстеження. У разі, коли адгезії значно обмежують рух барабанної перетинки або слухових кісточок та ведуть до порушень слуху, може бути рекомендована хірургічна корекція. Під час операції лікар розриває спайки та відновлює нормальну структуру середнього вуха.

У важких випадках після лікування може знадобитися реабілітація слуху, яка включає в себе підбір та налаштування слухового апарата, а також заняття з сурдологом. У нашому ЛОР-центрі можна не тільки пройти лікування цієї патології, але й реабілітацію слуху – за потреби. Тут працюють досвідчені фахівці, які завжди знаходять для пацієнтів найкращі рішення їх проблем.

Багатьох пацієнтів цікавить питання, чи сумісні адгезивний отит і армія. Оскільки типовим проявом цієї хвороби є погіршення слуху, чоловіка можуть визнати обмежено придатним. Але кожен випадок індивідуальний та має розглядатися фахівцями.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар