Пидтоптана Наталия Юрьевна

Навіщо сучасній людині слухопротезист? Адже слуховий апарат можна легко замовити онлайн. Насправді – не можна! Дізнайтеся, чому важливо звертатися до фахівця, і з яких етапів складається його робота. Допоможемо повернути хороший слух!

Слухопротезист – це фахівець, який допомагає вирішувати практично будь-які проблеми зі слухом. Він займається підготовкою людини до слухопротезування, здійснює підбір слухових апаратів, налаштовує їх і підтримує на етапі адаптації. Слухопротезування – це процес реабілітації слуху у людей з приглухуватістю. Його завдання – виявити ступінь порушення слуху і підібрати апарат, який буде її покривати.

Слухопротезування в Києві і Україні

Допомогу в реабілітації слуху надає наш центр слухопротезування. Тут можна пройти аудіометрію, а також отримати послуги з підбору, налаштування та ремонту слухових рішень. Плюси звернення до наших фахівців:

 • Діагностика проходить на сучасному, вчасно відкаліброваному обладнанні. Це означає, що результат буде точним, як швейцарський годинник.
 • У команді працюють кращі слухопротезисти. Вони точно знають, який апарат для корекції слуху підійде саме вам.
 • У нас найбільший асортимент моделей. Знайдуться варіанти на будь-який ступінь приглухуватості і різний бюджет.
 • Налаштування слухових апаратів проводиться за результатами діагностики. Спеціаліст підсилює тільки ті частоти, де є «провали» на аудіограмі.
 • На всі прилади діє офіційна гарантія. Протягом встановленого терміну їх безкоштовно тестують, налаштовують і ремонтують.
 • Фахівці центру підтримують пацієнтів на етапі адаптації, а також протягом безкоштовного 5-річного періоду супроводу. При необхідності проводиться повторне налаштування.

Ми завжди допоможемо зробити слухопротезування ефективним і комфортним. Головне – вчасно звернутися за допомогою.

Коли треба звертатися до слухопротезиста

Записатися на прийом варто, якщо:

 • здається, що навколишні розмовляють надто тихо і нерозбірливо;
 • весь час хочеться зробити голосніше телевізор, радіо, звук на телефоні або інших гаджетах;
 • ви часто перепитує;
 • близькі люди скаржаться, що їм доводиться кричати, спілкуючись з вами;
 • звук власного голосу відчувається некомфортно.

ВАЖЛИВО: втрата слуху часто проходить непомітно. Людина поступово звикає до того, що деякі звуки «пропадають». Тому треба регулярно проходити обстеження у лікаря, щоб виявити проблему на ранніх стадіях. Легкі ступені приглухуватості простіше компенсувати.

Що робить слухопротезист

Спеціаліст по слухопротезуванню:

 • збирає анамнез під час консультації;
 • проводить візуальний огляд органів слуху;
 • проводить комплексну діагностику слуху – 3-4 тести або більше;
 • вивчає результати тестування;
 • консультує пацієнта за підсумками аудіометрії – якщо потрібно додаткове лікування, направляє до лікаря;
 • показує на демонстраційній парі слухових рішень, як пацієнт може чути в різних моделях слухових апаратів, і пояснює різницю між ними;
 • підбирає відповідний слуховий апарат і налаштовує його, робить відбитки вух для індивідуальних вкладок;
 • підтримує на етапі адаптації та подальшого супроводу.

Розберемо всі ці кроки докладніше.

диагностика и лечение боли в ушах фото

Алгоритм роботи слухопротезиста

Пацієнт може звернутися до слухопротезиста з готовими результатами аудіограми, або ж пройти обстеження у нього. Коли є результат діагностики слуху, робота з фахівцем займає кілька етапів:

 1. Консультація, збір анамнезу, візуальний огляд. Слухопротезист вивчає аудіограму і дані інших досліджень, визначає точний ступінь приглухуватості, дає пацієнтові рекомендації. Лікар детально розповідає, які варіанти реабілітації слуху доступні, в чому їх особливості. Людина задає питання, що цікавлять.
 2. Підбір слухового апарату. Лікар пропонує кілька варіантів з різних цінових категорій. Пацієнт приміряє демонстраційні моделі, щоб зрозуміти, як він буде чути в кожній з них. Можна перемикатися між різними типами слухових рішень одним натисканням кнопки. У пацієнта є можливість протестувати кожен з приладів, щоб зрозуміти, який йому більше подобається. Спеціаліст дає рекомендації, але остаточний вибір завжди за пацієнтом.
 3. Налаштування слухового апарату. Коли прилад для корекції слуху обраний, фахівець вносить індивідуальні налаштування, спираючись на результати аудіограми пацієнта. Він вибудовує необхідне посилення на тих частотах, зі сприйняттям яких є проблеми.
 4. Адаптація – заключний етап слухопротезування. Протягом цього періоду пацієнт може звернутися до фахівця, якщо є дискомфорт або проблеми з апаратом. При необхідності проводять коригуюче налаштування.

Важливість допомоги фахівця

Чому важливо звертатися до фахівця, адже слухові апарати сьогодні доступні в інтернеті? Чому не можна просто вивчити всі пропозиції і вибрати вподобану модель? Справа в тому, що все набагато складніше, ніж здається. Людина не може сама правильно провести підбір слухового рішення. Вона не розбирається в технічних характеристиках. І навіть якщо розбереться, це мало чим допоможе. Адже не примірявши апаратів, неможливо зрозуміти, чи правильно вони підібрані. До того ж, апарат мало просто купити, його треба ще й налаштувати. А з цим людина без спеціальної освіти ніяк не впорається.
Особливо важливо правильно провести слухопротезування у дітей. Слух відіграє величезну роль в їх розвитку. Завдяки сприйнятті звуків вони запам’ятовують слова, вчаться говорити і набувають комунікативні навички. Якщо у дитини порушення слуху, їй обов’язково потрібен фахівець. Чим раніше буде розпочата реабілітація – тим краще.
Потрібна додаткова інформація про слухопротезування? Запишіться на консультацію в наш центр!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+380500358717

Залиште коментар