- Адгезивний отит - 01.10.2023
- Сикоз носа: причини, симптоми та лікування - 10.06.2023
- Холестеатома або доброякісна пухлина у вусі - 10.04.2023
Навіщо сучасній людині слухопротезист? Адже слуховий апарат можна легко замовити онлайн. Насправді – не можна! Дізнайтеся, чому важливо звертатися до фахівця, і з яких етапів складається його робота. Допоможемо повернути хороший слух!
Слухопротезист – це фахівець, який допомагає вирішувати практично будь-які проблеми зі слухом. Він займається підготовкою людини до слухопротезування, здійснює підбір слухових апаратів, налаштовує їх і підтримує на етапі адаптації. Слухопротезування – це процес реабілітації слуху у людей з приглухуватістю. Його завдання – виявити ступінь порушення слуху і підібрати апарат, який буде її покривати.
Слухопротезування в Києві і Україні
Допомогу в реабілітації слуху надає наш центр слухопротезування. Тут можна пройти аудіометрію, а також отримати послуги з підбору, налаштування та ремонту слухових рішень. Плюси звернення до наших фахівців:
- Діагностика проходить на сучасному, вчасно відкаліброваному обладнанні. Це означає, що результат буде точним, як швейцарський годинник.
- У команді працюють кращі слухопротезисти. Вони точно знають, який апарат для корекції слуху підійде саме вам.
- У нас найбільший асортимент моделей. Знайдуться варіанти на будь-який ступінь приглухуватості і різний бюджет.
- Налаштування слухових апаратів проводиться за результатами діагностики. Спеціаліст підсилює тільки ті частоти, де є «провали» на аудіограмі.
- На всі прилади діє офіційна гарантія. Протягом встановленого терміну їх безкоштовно тестують, налаштовують і ремонтують.
- Фахівці центру підтримують пацієнтів на етапі адаптації, а також протягом безкоштовного 5-річного періоду супроводу. При необхідності проводиться повторне налаштування.
Ми завжди допоможемо зробити слухопротезування ефективним і комфортним. Головне – вчасно звернутися за допомогою.
Коли треба звертатися до слухопротезиста
Записатися на прийом варто, якщо:
- здається, що навколишні розмовляють надто тихо і нерозбірливо;
- весь час хочеться зробити голосніше телевізор, радіо, звук на телефоні або інших гаджетах;
- ви часто перепитує;
- близькі люди скаржаться, що їм доводиться кричати, спілкуючись з вами;
- звук власного голосу відчувається некомфортно.
ВАЖЛИВО: втрата слуху часто проходить непомітно. Людина поступово звикає до того, що деякі звуки «пропадають». Тому треба регулярно проходити обстеження у лікаря, щоб виявити проблему на ранніх стадіях. Легкі ступені приглухуватості простіше компенсувати.
Що робить слухопротезист
Спеціаліст по слухопротезуванню:
- збирає анамнез під час консультації;
- проводить візуальний огляд органів слуху;
- проводить комплексну діагностику слуху – 3-4 тести або більше;
- вивчає результати тестування;
- консультує пацієнта за підсумками аудіометрії – якщо потрібно додаткове лікування, направляє до лікаря;
- показує на демонстраційній парі слухових рішень, як пацієнт може чути в різних моделях слухових апаратів, і пояснює різницю між ними;
- підбирає відповідний слуховий апарат і налаштовує його, робить відбитки вух для індивідуальних вкладок;
- підтримує на етапі адаптації та подальшого супроводу.
Розберемо всі ці кроки докладніше.
Алгоритм роботи слухопротезиста
Пацієнт може звернутися до слухопротезиста з готовими результатами аудіограми, або ж пройти обстеження у нього. Коли є результат діагностики слуху, робота з фахівцем займає кілька етапів:
- Консультація, збір анамнезу, візуальний огляд. Слухопротезист вивчає аудіограму і дані інших досліджень, визначає точний ступінь приглухуватості, дає пацієнтові рекомендації. Лікар детально розповідає, які варіанти реабілітації слуху доступні, в чому їх особливості. Людина задає питання, що цікавлять.
- Підбір слухового апарату. Лікар пропонує кілька варіантів з різних цінових категорій. Пацієнт приміряє демонстраційні моделі, щоб зрозуміти, як він буде чути в кожній з них. Можна перемикатися між різними типами слухових рішень одним натисканням кнопки. У пацієнта є можливість протестувати кожен з приладів, щоб зрозуміти, який йому більше подобається. Спеціаліст дає рекомендації, але остаточний вибір завжди за пацієнтом.
- Налаштування слухового апарату. Коли прилад для корекції слуху обраний, фахівець вносить індивідуальні налаштування, спираючись на результати аудіограми пацієнта. Він вибудовує необхідне посилення на тих частотах, зі сприйняттям яких є проблеми.
- Адаптація – заключний етап слухопротезування. Протягом цього періоду пацієнт може звернутися до фахівця, якщо є дискомфорт або проблеми з апаратом. При необхідності проводять коригуюче налаштування.
Важливість допомоги фахівця
Чому важливо звертатися до фахівця, адже слухові апарати сьогодні доступні в інтернеті? Чому не можна просто вивчити всі пропозиції і вибрати вподобану модель? Справа в тому, що все набагато складніше, ніж здається. Людина не може сама правильно провести підбір слухового рішення. Вона не розбирається в технічних характеристиках. І навіть якщо розбереться, це мало чим допоможе. Адже не примірявши апаратів, неможливо зрозуміти, чи правильно вони підібрані. До того ж, апарат мало просто купити, його треба ще й налаштувати. А з цим людина без спеціальної освіти ніяк не впорається.
Особливо важливо правильно провести слухопротезування у дітей. Слух відіграє величезну роль в їх розвитку. Завдяки сприйнятті звуків вони запам’ятовують слова, вчаться говорити і набувають комунікативні навички. Якщо у дитини порушення слуху, їй обов’язково потрібен фахівець. Чим раніше буде розпочата реабілітація – тим краще.
Потрібна додаткова інформація про слухопротезування? Запишіться на консультацію в наш центр!
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
Залиште коментар